Online shops του εξωτερικού - Αγγλική Γλώσσα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

H σελιδα που κανει ΟΛΕΣ τις μεχρι τωρα αναφερομενες να φαινονται ερασιτεχνικες...

Εικόνα

Απολυτως ΟΛΕΣ!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Από πού προκύπτει αυτό?
Αυτός είναι καλός για να πάρεις μεταχειρισμένη μηχανή. Κατά τα άλλα δεν βλέπω που υπερτερεί.
Μήπως έχει κάτι που δεν το είδα?
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Την Revamp Series την ειδες? Διαφορετικα. Εχεις δει αλλου εκτος λιμανιου να πουλανε Gillette, Schick, GEM (κλπ)? Και δη σε τετοια κατασταση? Εγω ρε Αποστολε δεν εχω βρει και εχω 92 λινκ απο ολο τον κοσμο, ενω μπορω με 3 κλικ να εχω προσβαση σε μεγαλες γκαμες. Σορι αν τα εχεις βρει αλλου.. Αλλα οταν μια μηχανη εχει καθαριστει, επικαλυφθει με χρωμιο ή νικελιο, ή ροδιο, ή χρυσο, και μετα εχουν απολυμανθει και πλεον δεν εχει χρησιμοποιηθει, για μενα παυει να ειναι μεταχειρισμενη... Αν προσεξεις εχει και καποια κομματια που λεει οτι ειναι "Mint", δλδ νεα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Όπως το λες είναι, απλά δεν θεωρώ ότι υπάρχει σύγκριση με τους άλλους που πουλάνε καινούρια και έχουν μεγάλη γκάμα κ.λπ. Είναι κάτι διαφορετικό. Διαφώνησα μόνο με την σύγκριση…
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εχει καινουρια.. Pils και iKon (πρωτοκλασσατα χειροποιητα, στο γερμανικο φορουμ που ειμαι ετοιμαζουν να κανουν μια ολοκληρη σειρα συλλεκτικη...)

Και αυτα ειναι ολοκαινουρια (GEM).. Και το Valet, ενω εχει πολλες vintage ξυραφακια ολοκαινουρια και σε πολυ καλη κατασταση..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Ρε παιδιά, ας γράψει κάποιος τη διαδικασία παραγγελίας απ'έξω, τι είναι το PayPal και για εμάς που το μόνο e-shop που ξέρουμε έιναι το ομώνυμο, που πας επιτόπου και παραγγέλνεις αν θές!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zamc
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 09:19
13
Τοποθεσία: Βριλήσσια - Αττική
Has thanked: 17 times
Been thanked: 37 times
Ηλικία: 47

Τελικά με τόσο ψάξιμο που θέλει στο ιντερνετ και στα e-shop και αρχίζεις, απο άλλο η κρέμα απο άλλο το λαδάκι ...και σιγά σιγά τα παίζεις!!!

Πρέπει κάποιος απο εμάς να ανοίξει ενα e-shop Ελληνικό και να φέρνει όλα τα είδη να μην ψαχνόμαστε απο δω κι απο εκει!
OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
M.GANDHI
Άβαταρ μέλους
JohnnyBlade
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:16
13
Τοποθεσία: Μεγαρα
Has thanked: 38 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 43

καλημερα.Δημητρη για μενα το paypal δεν ειναι αναγκαιο.κοιτα εγω δεν εχω πιστωτικη καρτα. μονο προπληρωμενη και ετσι δεν εχω φοβο,αν και δεν πιστευω οτι θα σου φαει ενα τετοιο site λεφτα.
εγω εκανα παραγγελια απο το www.connaughtshaving.com που ουτε εγγραφη δεν χρειαζεται και ετσι ειναι ακομα ποιο ευκολο.
τωρα τι ειναι το paypal? απο λιγα που ξερω ειναι ενα site το οποιο ανεβαζεις λεφτα μεσο πχ τις καρτας σου και οταν κανεις αγορες περνουν τα λεφτα απο εκει χωρις να εχουν "επαφη" με την καρτα σου.
ας πει και καποιος αλλος που θα ξερει και περισσοτερα.
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Ευχαριστώ Γιάννη! Αυτό με τις προπληρωμένες πρέπει να είναι το καλύτερο τελικά!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zamc
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 09:19
13
Τοποθεσία: Βριλήσσια - Αττική
Has thanked: 17 times
Been thanked: 37 times
Ηλικία: 47

Το paypal βασικά είναι ιδιοκτησίας του ebay. ξεκίνησε σαν μέθοδος για να βοηθάει αυτούς που αγοράζαν μέσω ebay. Όταν άρχισε να έχει πέραση βέβαια όλο και πιο πολλές σελίδες έβαλαν την δυνατότητα να πληρώσει κανείς μέσω paypal.

Βασικά λίγα λόγια για το πώς δουλεύει. Μπαίνεις στη σελίδα τους και κάνεις μια εγγραφή (άνοιγμα λογαριασμού) δίνοντας τα στοιχεία σου ονοματεπώνυμο email τηλέφωνα και τέτοια. Στην συνέχεια ορίζεις μία Πιστωτική κάρτα ή και προπληρωμένη (νομίζω πως δέχεται και προπληρωμένες).

Τώρα το καλό tου είναι πως όταν εσύ κάνεις μια αγορά απο ένα e-shop που υποστηρίζει paypal, το eshop αυτό δεν έρχεται καθόλου σε επαφή με τα προσωπικά σου στοιχεία αλλά ουτε και με τα στοιχεία της Πιστωτικής σου κάρτας. Το μόνο που βλέπει είναι το εμαιλ που έχεις δηλώσει. Δηλ. στα στοιχεία του έχει μόνο το εμαιλ σας! (αυτό που έχετε δηλώσει στο paypal). Οπότε ουσιαστικά έτσι δεν έχει κανείς πρόσβαση στα στοιχεία τα δικά σας και της κάρτας σας παρά μόνο το paypal.
Επίσης έχει την δυνατότητα επιστροφής χρημάτων. Δηλαδή αν πχ αγορασετε απο κάπου κάτι και σας πούν οτι έχετε το δικαίωμα σε 10 μέρες να το επιστρεψετε και να πάρετε τα χρήματα σας πίσω. Αν το αγοράσετε με paypal και τελικά το επιστρέψετε, μπορείτε να πάρετε τα χρήματα πίσω πάλι μέσω paypal.

Αυτά τα λίγα ελπίζω να βοήθησα κάπως!
OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
M.GANDHI
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συλλογές link”