Σούπα με είδη γραφείου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Για την Parker θα την παρω μαζί μου αύριο, και μια αμπούλα και πρώτα στα τοπικα βιβλιοπωλεία.
Αν δεν βρω , βλέπουμε...μέχρι τότε αμπούλες :bigsmilie όπως μέχρι σήμερα...
Η Lamy από Ισραήλ μεριά έχει μετατροπέα πακέτο
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ισραηλ; :confused
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Ναι, Από το Λιμάνι Τελ Αβίβ λέει ο πωλητής
Νομίζω είναι καλή τιμή για Lamy All Star , στο Writing Desk τις έχει 30€ με τον μετατροπέα + ταχυδρομικά
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Καλη τιμη ειναι! Βεβαια προσωπικα θα στηριζα την εγχωρια αγορα αλλα απο την αλλη δεν γνωριζω αν μπορεις να βρεις Lamy στην Θεσσαλονικη
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
νικος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 02:41
11
Τοποθεσία: ΣΙΦΝΟΣ
Has thanked: 42 times
Been thanked: 241 times
Ηλικία: 54

hero

Σκέφτομαι να φτιάξω μια σφραγιδα για βουλοκέρι να σφραγιζω καποιες επιστολες ή προσκλησεις σε σεμινάρια για την δουλεια μου.
Γνωριζει κανεις που μπορω να φτιαξω τετοια σφραγιδα μπρουτζινη σε μέγεθος εικοσαλεπτου ? Από ότι ειδα θα πρεπει να εχει το σχεδιο αναγλυφο και όχι χαραγμενο . Θα πρεπει να δωσω σχεδιο σε ηλεκτρονικη μορφη και αυτος θα το βγαλει σε παντογραφο ?
Νκο σφραγιδα για βουλοκερι δεν εχω φτιαξει ποτε αλλα εχω φτιαξει πολλες μπρουτζινες σφραγιδες για πυρογραφια που ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα. Ονομα και διευθυνση του χαρακτη δεν θυμαμαι πανε πολλα χρονια, τις εφτιαχνα καπου κοντα στην πλατεια Ψυρρη στο μοναστηρακι. Νομιζω οτι αν κατεβης και ρωτησης σιγουρα θα βρεις.
Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι σε ηλεκρονικη μορφη εγω ποτε δεν του τα πηγαινα ετσι. Και δεν νομιζω οτι γινεται σε παντογραφο, εναν που ειχα δει την εφτιαχνε με ενα μηχανημα σαν φρεζα που το δουλευε στο χερι. Εκτος αν το σχεδιο που θες να σου κανει ειναι κατι τυπικο και το εχει ξαναφτιαξη.
Μια φιλη εδω που εφτιαξε μια σφραγιδα μπουτζινη (και αυτη για πυρογραφια) αν θυμαμαι καλα την πληρωσε 35 ευρω . Αν θες μπορω να ρωτησω (αν θυμαται και αυτη) που ακριβως.
Ολα ειναι δρομος
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Σε ευχαριστω Νικο θα κατεβω στο κεντρο να ψαξω και θα ενημερωσω .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Καλή η κίνηση του Δημήτρη για σούπα, απλά έχετε στο μυαλό σας κατι: Οταν γράφεται κάτι σκεφτείτε αν έχει αξία να μείνει για να το διαβάσουν και άλλοι. Αν ναι,τότε ποστάρετε σε υπάρχον θέμα, ή ανοιχτε νέο αν δεν υπάρχει. Και χίλιες φορές να ανοίξετε ένα νέο θέμα που υπάρχει ήδη και να τα συγχωνεύουμε εμείς, πάρα να χάνουμε ωραία θέματα και αναρτήσεις μέσα στις σούπες. Οπότε στις σούπες γράφουμε ελαφριά πράγματα που δεν μας ενδιαφέρει να μείνουν. Για να το πω πιο απλά φανταστείτε ότι σε άλλα fora τα θέματα όπως η δικιά μας σούπα ανά διαστήματα σβήνονται. Εμείς δεν το κάνουμε, αλλά καλό είναι να λειτουργούμε σαν να το κάναμε.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ηλια εκεινα που εδειξες στο θεμα με το βουλοκερι λεγονται dip pens και χρησιμοποιουνται πιο πολυ για καλλιγραφια. Οχι δεν παιρνουν αμπουλα, τα βουτας καθε φορα που θες να γραψεις στο μελανι σαν τα φτερα.

Η αληθεια ειναι οτι εχω βαλει στο ματι ενα :ninja_hide
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Με φτερό δεν έχει να πάρουμε ένα :bigsmilie ??
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Εκει στην Λαρισα καμια χηνα δεν εχετε; :bigsmilie
Το Ιασονας με Ο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Είδη γραφείου”