Schick Injector

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10617
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26784 times
Been thanked: 26285 times

Δημήτρη τελικά το δοκίμασες; Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου σε σχέση με τα DE razors; Με ενδιαφέρει περισσότερο γιατί με ρωτάει κάποιος φίλος και δεν έχω προσωπική εμπειρία να του μεταφέρω. Από διάφορα video πάντως που είδα φαίνεται αρκετά επιθετικό!
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Όχι Αντώνη, δεν τόλμησα ακόμη! Και για να είμαι ειλικρινής δύσκολα θα την δοκιμάσω, όπως βλέπω τη Merkur δίπλα της στο ράφι δεν μου πάει η καρδιά!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Stefanos έγραψε:1 Schick Injector... Το οποιο θα ηθελα πολυ να δω σε καλη ποιοτητα φωτισμου και φωτογραφιας..

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Ο Κος Μπαντάνας εχει κανει ενα βιντεο
[youtube][/youtube]
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Kamui
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Δεκ 2011, 20:38
12

Δημήτρης έγραψε:
Stefanos έγραψε:1 Schick Injector... Το οποιο θα ηθελα πολυ να δω σε καλη ποιοτητα φωτισμου και φωτογραφιας..

Εικόνα
Παιδιά βρέθηκα με ένα ολόιδιο μηχάνημα και το δοκίμασα. Είναι η πρώτη μου επαφή με μηχανές με λεπίδες. Το καλό για μένα επιτέλους μία μηχανή που δεν μπουκώνει! και το περίεργο δεν με έκανε πληγές (σύνηθες φαινόμενο λόγω του ερεθισμένου προσώπου μου από τα άγρια γένια και την ψευδοθυλακίτιδά μου). Η ερώτηση είναι που στο καλό βρίσκει λεπίδες για το μηχανάκι. Είμαι άσχετος και το amazon αν και είχε δεν έστελνε Ελλάδα.
Kamui
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Δεκ 2011, 20:38
12

Άκυρο ήρθα από search εδώ και δεν είδα τα προηγούμενα ευχαριστώ το φίλο στη πρώτη σελίδα για το Link του μαγαζιού
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Slur έγραψε: Μισή λεπίδα παίρνει; Σπασμένη;

Πως τη χώνεις μέσα;
Αν και καθυστερημενα απαντω ετσι ενημερωτικα για ολους
Την ειχα δοκιμασει παλια στον πατερα μου
Ο μηχανισμος σπρωχνει την παλια και στην θεση της βαζει την νεα
Ενα "κρακ-κρακ" και τελειωσες
Παιρνει τις δικες της αυτες που εχει μεσα το κουτακι,πουλανε στο ebay ανταλλακτικες λεπιδες
Απο οτι θυμαμαι στον πατερα μου δεν αρεσε τοσο πολυ.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10617
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26784 times
Been thanked: 26285 times

Αν και δεν έχω εμπειρία με τέτοιες μηχανές, αυτό που μου έκανε εντύπωση είανι ότι σε όποιο βίντεο και να είδα να τις χρησιμοποιούνε, ήτανε "λαλίστατες", ο ήχος που έβγαζαν την ώρα του θερισμού ήταν πολύ έντονος. Πάντως αν και είμαι περίεργος να ακούσω εμπειρίες από κάποιον που τις έχει χρησιμοποιήσει, δεν πολυψήνομαι με αυτές.

@Kamui: Όταν λες "επιτέλους μια μηχανή που δεν μπουκώνει", να υποθέσω ότι είναι η πρώτη μηχανή που δοκιμάζεις σε σχέση με το παραδοσιακό ξύρισμα, σωστά; Γιατί ούτε τα safety razors μπουκώνουν!
Kamui
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Δεκ 2011, 20:38
12

Ναι φίλε μου η πρώτη. Μόλις θα έκανα τη κίνηση να αγοράσω μιας και τα παιδιά εδω μέσα με δώσαν κάποιες προτάσεις, λόγο της ευαίσθησίας μου στο πρόσωπο, βρέθηκα με αυτήν από έναν θείο μου.

Θα την χρησιμοποιήσω σίγουρα κανα μήνα να δω τι και πως. Πάντως για αρχάριο όπως είπα δεν κόπηκα καθόλου, αν και το φοβομουν με τα λεπίδια γενικά. Δεν την χρησιμοποησα διαφορετικά από της μηχανές της αγοράς.

Το σύστημα αλλαγής λεπίδας πραγματι πολύ μουράτο...αν και έφαγα την ώρα μου να το βρώ πως δουλεύει μιας και δεν είχα οδηγίες :bigsmilie
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εχει και ρυθμιζομενη εκδοση
Λες να το επιχειρησω;
Θα "νικαει" αραγε αυτες με την κλασικη μπαρα;
Λες να κοντραρει και τις Open Comb;

:confused
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Single Edge razors”