Semogue 830

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον το συγκεκριμένο νήμα. Στη Semogue φαίνεται να έχουν μια απολύτως απλή σελίδα εδώ η οποία όμως έχει και μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για όσους τυχόν θα ήθελαν να επικοινωνήσουν μαζί τους. Δεν γνωρίζω εάν υπήρχε αυτή η σελίδα και παλαιότερα. Ο περισσότερος κόσμος πιστεύω ήξερε αυτή την ιστοσελίδα.
Γιώργος
Well Shaved
Επαγγελματίας
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 20 Ιουν 2013, 18:55
10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Επικοινωνία:

Μετά από επικοινωνία που είχα με το εργοστάσιο της Semogue και αφού εξέτασαν τις φωτογραφίες που μου έστειλε ο Άρης, η απάντηση που έλαβα είναι η εξής :

1. Το θέμα που έχει προκύψει με τα σημάδια στο εσωτερικό της λαβής σε καμία περίπτωση
δεν επηρεάζουν την απόδοση του πινέλου ούτε τη διάρκεια ζωής του.

2. Το πρόβλημα είναι αποκλειστικά και μόνο αισθητικό.

3. Η Semogue παραδέχεται ότι δεν έπρεπε να είχε συμβεί.

4. Κατά συνέπεια το θεωρεί και το αντιμετωπίζει ως κατασκευαστική ατέλεια.

5. Όσοι κάτοχοι του συγκεκριμένου πινέλου ( Semogue 830) επιθυμούν την αντικατάσταση του,
η semogue μέσω του wellshaved είναι διατεθειμένη να τ' αντικαταστήσει.
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Μπράβο Γιώργο !!

Για άλλη μια φορά έδειξες πόσο επαγγελματίας είσαι !
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Συνεχίζοντας την αναζήτηση μου για τυχόν ανάλογα με το δικό μας προβλήματα, πριν λίγο,
βρήκα ένα πρόσφατο θέμα στο B&B με δύο ομοιοπαθείς (@shipr και @Laird).

edit: Να συμπληρώσω πως ποτέ δεν "μουλιάζω" την λαβή , μόνο 1-2 εκατοστά του θύσανου
ούτε το αφήνω για ώρα με αφρό, οποιοδήποτε πινέλο, ξεπλένω και σκουπίζω αμέσως
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Mόλις μίλησα με τον Γιώργο. Λοιπόν. Αυτή τη στιγμή 830 σε απόθεμα δεν έχει για άμεση αντικατάσταση. Όποιος επιθυμεί καινούργιο, στέλνει e-mail στον Γιώργο γιατί θα παραγγείλει απο τη Semogue όσα του ζητήσουμε. Χρόνος αναμονής, περίπου 50 μέρες. Μέχρι τότε δουλεύουμε με το "παλιό" ως συνήθως. Όταν έρθει το νέο 830 , δίνουμε το παλιό στον Γιώργο για να το στείλει στη Semogue.

Aν τώρα και το καινούργιο είναι απο ελλατωματική παρτίδα αυτό κανείς δε το ξέρει. Ας ελπίσουμε πως μία στραβή έγινε και δε θα ξαναγίνει.

Αυτά σε γενικές γραμμές. Περί αντικαταβολής δε ρώτησα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Έστειλα και εγω μέηλ στον Γιώργο . Θέλω να το αντικαταστήσω αλλά αυτό θα εξαρτηθεί απο κάποιες παραμέτρους όπως το κόστος εξόδων αποστολής -παραλαβής , αλλά το βασικότερο τι θα γίνει στην περίπτωση ξανά-προβληματικού πινέλου.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
nikos.a

Παιδιά, έχω το πινέλο εδώ και κανά μήνα. Μέχρι τις προάλλες δεν μου είχε βγάλει τίποτα στη βάση, κανένα στίγμα σαν αυτό που έχεις ανεβάσει στις φωτογραφίες σου, Άρη. Μετά από 20+(!) χρήσεις, είδα προχτές ότι άρχισε σιγά σιγά να βγάζει άσπρα στίγματα. Πολύ καλή η απάντηση της Semogue στον Γιώργο, αλλά ειλικρινά λυπάμαι να το δώσω το πινέλο. Λειτουργικά είναι άριστο, οι τρίχες έχουν μαλακώσει αρκετά και έχει ανοίξει σαν βεντάλια. Θα το κρατήσω ως έχει, αισθητικό και μόνο είναι το θέμα άλλωστε...
Well Shaved
Επαγγελματίας
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 20 Ιουν 2013, 18:55
10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Επικοινωνία:

Ύστερα από νέα επικοινωνία με τη Semogue δεν υπάρχει λόγος αναμονής.

Σας παρακαλώ πολύ ενημερώστε με ποιοι έχετε πρόβλημα με το πινέλο και θέλετε νέο πινέλο Semogue 830.

Σας παρακαλώ πολύ ενημερώστε με μέσω email έως το βράδυ της Καθαράς Δευτέρας.

Τη Τρίτη το πρωί θα ενημερώσω τη Semogue προκειμένου να μου στείλει τα νέα πινέλα.

Όσοι επιθυμούν αντικατάσταση, πρέπει να μου επιστρέψετε τα ελλατωματικά πινέλα.

Τα πινέλα που θα επιστραφούν θα τα προωθήσω στη Πορτογαλία.

Όσοι είναι εντός Αττικής μπορούν να επιστρέψουν το πινέλο την ημέρα που θα παραλάβουν το νέο τους πινέλο.

Όσοι είναι εντός Αττικής θα παραλάβουν το νέο τους πινέλο απο το γραφείο του Wellshaved.gr στον Πειραιά.

Όσοι είναι εκτός Αττικής, θα επιστρέψουν το πινέλο ταχυδρομικώς με συστημένο. (Για να μην χαθεί)

Τα έξοδα είναι του αποστολέα.

Για όσους είναι εκτός Αττικής, η παράδοση του νέου πινέλου θα γίνει με έξοδα του Wellshaved.gr

Όσοι είναι σε δυσπρόσιτη περιοχή, θα το παραλάβουν οι ίδιοι απο το πλησιέστερο γραφείο εξυπηρέτησης της υπηρεσίας ταχύ μεταφορών.

Η δωρεάν επιστροφή αφορά αποκλειστικά και μόνο στο πινέλο.

Η επιστροφή θα γίνει αφού παραλάβουμε το ελλατωματικό πινέλο.

Σχετικά με το ενδεχόμενο να προκύψει εκ νέου το ίδιο προβλήμα, κανέις δεν μπορεί να το αποκλείσει.

Δεδομένου όμως της γενικότερης προσπάθειας που καταβάλει η Semogue για την παραγωγή ποιοτικών πινέλων,

και δεδομένου ότι εξαιρετικά σπάνια αναφέρεται κάποιο πρόβλημα σχετικά με τα πινέλα της Semogue,

οι πιθανότητες είναι ελάχιστες.

Όσοι έχετε και άλλα πινέλα της Semogue εκτός του 830 το έχετε διαπιστώσει.

Όσοι επιθυμείτε αντικατάσταση, σας παρακαλώ πολύ να μ' ενημερώσετε μέσω email έως το βράδυ της Καθαράς Δευτέρας.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Σήμερα έχουμε μαζικές παραλαβές των καινούργιων 830 . Ας ελπίσουμε οτι δεν θα υπάρξει νέο πρόβλημα .....
Ευχαριστούμε ξανά τον Γιώργο για την διεκπεραίωση του όλου θέματος , και για την δωρεάν αποστολή των νέων πινέλων !
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
nikos.a

Σχετικό- άσχετο. Το τι γίνεται καθημερινά στο B&B με τις ακρυλικές λαβές, δεν λέγεται. Καθημερινά ξεπηδούν νέα θέματα με τα γνωστά προβλήματα. Δεν αφορούν όμως μόνο το 830, αλλά και τα 610, 620 και 820. Τι να πω...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”