Χριστουγεννιατικο δώρο!!!

kubotta4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 15 Δεκ 2013, 10:57
10
Been thanked: 1 time

Αν και ουσιαστικά ειναι η δεύτερη μέρα μου στο φόρουμ θα ήθελα κ γω να προτείνω κάτι. Ας με συγχωρέσουν οι παλαιότεροι. Ήμουν πριν απο αρκετό καιρό σε ενα αμερικανικο φόρουμ για ξύρισμα και εκεί είχαν θεσπίσει το πακέτο με δωρα. Συνήθως καποιος που είχε κάποια έξτρα ξυριστικά τα έβαζε σε ενα κουτί κ τα έστελνε σε ενα τυχερό που έβγαινε απο κλήρωση. Μετα έγινε το ίδιο κ για τους άνεργους wet shavers. Οπως καταλάβετε η ιδέα μου είναι κλεμμένη.

Η πρόταση μου ειναι λίγο διαφοροποιημένη. Ας γίνει ένα κοινό ταμείο απο έναν απο τους δημιουργούς του φόρουμ, να δώσουν λεφτά όσοι επιθυμούν και να αγοραστούν διάφορα ξυριστικά. Μετά απο κλήρωση να τα πάρει κάποιος που τα έχει περισσότερη ανάγκη για δώρο χριστουγεννων.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Μέχρι τα τέλη του Νοέμβρη μπορούσες να λάβεις μέρος στο " Μυστικό Αη Βασίλη 2013 ".Επίσης παλιότερα, δε το προλάβαμε, υπήρχε το " Πακέτο οδοιπόρος ". Πονεμένη ιστορία...
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Άλλο πράγμα προτείνει ο φίλος kubottta (το όνομα σου;). Προτείνει να βάλουμε όλοι από κάτι και το πακέτο να προσφέρεται για νεους στο π.ξ., ή κάποιον που δεν μπορεί να πληρώσει για να αγοράσει.
Το είχα σκεφτεί να το κάνω, αλλά το κόστος ήταν απαγορευτικό. Πάντως, αν υπάρχει διάθεση, έχω αρκετά υλικά να προσφέρω.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Nαι Δημήτρη.Σύμφωνοι.Απλά του έγραψα πως και μεις σαν φόρουμ δεν είχαμε μείνει εντελώς ανενεργοί.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Aν στηθεί Πακέτο-Δώρο για νέους στο ΠΞ μη δυνάμενους, έχω αρκετό υλικό για προσφορά.
Για νέα παιδιά που τώρα μυούνται, για άνεργους κ.λπ.
θα μπορούσαν να πε΄σουν και προτάσεις από τους παλιούς του φόρουμ για πακέτα΄δωρα, σε συγκεκριμένα πρόσωπα και να τα συγκεντρώσουμε.
Είμαι στη διάθεση των αντμίν ή όποιδήποτε αναλάβει πρωτοβουλία.
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Κι εγώ μέσα, έχω υλικό να συνεισφέρω σε ένα τέτοιο πακέτο-δώρο!
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Μεσα και εγω!!!
Το Ιασονας με Ο
nikos.a

Καλη η σκεψη, θα μπορουσε ο καθενας μας να δωσει απο κατι που του περισσευει, αλλα με απασχολει κατι αλλο... Πως θα βρεθει το ατομο αυτο και ποια θα ειναι τα κριτηρια καταλληλοτητας του;
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Όπως το λές Νίκο, σίγουρα θα υπάρχει συμμετοχή, αλλά προσωπικά θα ήθελα να πάει σε κάποιον που έχει κάποια ανάγκη. Είναι είναι όμως εξαιρετικά δύσκολο για εμάς να φιλτράρουμε κάτι τέτοιο και από την άλλη δεν νομίζω ότι η δημοσιοποίηση αυτή θα ήταν καλή για το άτομο ή τα άτομα. Από την άλλη όμως χωρίς δημοσιοποίηση δεν υπάρχει διαφάνεια. Χρειάζεται σκέψη...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Εγώ έχω μια απορία, γιατί δεν στέλνετε ο καθένας ότι κρίνετε σε κάποιον που δεν έχει την οικονομική δυνατότητα το δώρο σας; Σίγουρα ξέρουμε όλοι μας ποιοι μπορεί να τα έχουν μεγαλύτερη ανάγκη, δεν είναι ανάγκη να δώσουμε τέτοια έκταση. Έτσι θα πάνε και περισσότερα δώρα σε πιο πολλά μέλη (και όχι σε έναν) και διατηρείται και η ανωνυμία σε αυτούς που τα πήραν. Γνώμη μου πάντα, μιλάω προσωπικά και όχι ως συντονιστής.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”