Aqua Velva (Williams)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

ωπ!Στέφανε,είσαι σίγουρος οτι αυτό είναι το ευρωπαικό?
τα μεταφορικά είνα 8 ευρώ άν θελήσεις να κοτσάρεις και ένα σαπουνάκι των 2,50 ευρώ.Το 20 ευρώ πως σου βγήκαν Χρήστο?
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Τα 8 ευρω ειναι για την Ισπανια. Αν κανεις λογαριασμο και βαλει χωρα Greece μετα στο checkout σου βγαζει δυο επιλογες. Μια με 28 ευρω και μια με 40 κατι. Δε θυμαμαι ακριβως το νουμερο. Εσενα πως σου βγηκε 8?
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

xristos_metal έγραψε:Αν κανεις λογαριασμο και βαλει χωρα Greece μετα στο checkout σου βγαζει δυο επιλογες. Μια με 28 ευρω και μια με 40 κατι.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Η μια θα ειναι συστημενο και η αλλη με courier σπιτι σου μα ταχιστα?
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ειναι Williams Μακη.. Ειναι ευρωπαϊκο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Σήμερα η πρώτη δοκιμή της Aqua Velva. Η συγκίνηση μεγάλη, συναντηθήκαμε ξανά μετά από 25-26 χρόνια. Νοιώθεις ότι ξαναβρίσκεις κάποιον παιδικό έρωτα. Πιτσιρίκος τότε, την μύριζα στην παλιά συσκευασία βέβαια, δώρο στον πατέρα μου από κάποιον φίλο για την γιορτή του. Ο πατέρας μου από τότε που τον θυμάμαι, δεν φοράει after shave, ίσως γιαυτό και να την θυμάμαι.

Στο ξυριστικό μέρος, με την εφαρμογή γίνεται αισθητή η μενθόλη, με μια αίσθηση δροσιάς, όχι όμως σε ενοχλητικό βαθμό κατά την άποψή μου. Αρωματικά είναι σίγουρα καλοκαιρινό άρωμα, δροσερό θα έλεγα, δεν μπορώ όμως προσωπικά να το περιγράψω. Είναι χαρακτηριστικό όμως, αν το μυρίσεις με κλειστά μάτια θα καταλάβεις αμέσως για ποιο άρωμα πρόκειται. Χαρακτηριστικό και διαχρονικό, όπως και η ιστορία του ονόματος που κουβαλάει. Δεν γνωρίζω τις διαφορές της από την αμερικανική έκδοση, λένε ότι είναι πιο έντονη, αλλά είναι must για κάποιον που ασχολείται με το χόμπυ μας.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Είχα πει στις πρώτες δοκιμές, ότι αυτό το after shave μου άρεσε γιατί δεν άφηνε λιπαρότητα στο δέρμα μου και ότι θα το παρακολουθούσα και θα ενημέρωνα. Λοιπόν πράγματι, μετά από αρκετές χρήσεις επιβεβαιώνεται η αρχική μου εντύπωση, είναι ένα πολύ ωραίο as. Δεν αφήνει λιπαρότητα, ρετρό άρωμα που μυρίζει αρκετά έντονα και η αίσθηση δροσιάς (menthol) που αφήνει στο δέρμα, με κάνουν να αισθάνομαι υπερευχαριστημένος από το συγκεκριμένο προϊόν. Και όλα αυτά σε πολύ χαμηλή τιμή. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Όντως πολύ καλό ,το εμπιστευόμαστε χρόνια τώρα !!
Γιάννης
Teo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 28 Απρ 2013, 17:05
10
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Εξαιρετικό και κλασικό προϊόν, που αφήνει μια ωραία αίσθηση στο δέρμα, χωρίς να τσούζει και να το κάνει λιπαρό. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι οτι το άρωμα του δε διαρκεί πολύ μετά την εφαρμογή.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Πρίν απο λίγο έκανα το πρώτο μου πέρασμα με το εν λόγω asl . Έχω την Ευρωπαική έκδοση και μπορώ να πώ πως έπαθα ένα τύπου Αmstel σόκ.

Θυμάστε μιά παλιά διαφήμιση της μπύρας που τυχαία στο δρόμο συναντιόντουσαν δύο άτομα, έπαιρναν ενα ύφος " εσένα κάπου σε ξέρω " και στο τέλος έβγαιναν κολλητοί απ'τα παλιά ?

Κάπως έτσι την έπαθα. Ανοίγω το μπουκαλάκι, δε μυρίζω κάτι το φοβερό απο το πώμα.
Βάζω στη παλάμη μου και στο πρόσωπο, μετά το πρώτο, δεύτερο δευτερόλεπτο που συνήλθα απο το τσούξιμο ώπα λέω μπλέ οινόπνευμα ? Δε λέω δροσερό άρωμα αλλά ναί έτσι μου φάνηκε. Στην αρχή !

Μόλις στέγνωσε στο λεπτό τρώω τη φλασιά ! Φίλε με θυμάσαι ?

Αυτό ήταν ! Άλλη μιά φορά στη παλάμη και face splash να το φχαριστηθώ.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”