Floid After shave

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Καλησπέρα δάσκαλοι, όπως γράφει και ο τίτλος ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο after shave απο τον ιρλανδό. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μου γράψει εντυπώσεις- άρωμα;

Γενικά μου αρέσει η μυρωδιά του παλιού μπαρμπέρικου και μου την βγάζει το μπουκάλι δεν ξέρω και αν μυρίζει έτσι.. σαν κρέμα έχω την musgo real η οποία σαν άρωμα με ενθουσιάζει. Είναι καθόλου κοντά;


:thnx :thnx :thnx

Πέτρος
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ.
Δεν είμαι καλός στην περιγραφή αρωμάτων ,οπότε το αφήνω για κάποιον άλλον να το κάνει.
Απλά να πω πως ο Ιρλανδός το έχει πολύ ακριβό.
Δοκίμασε καλύτερα στο gifts & care η στο vintagescent.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Πέτρο καλησπέρα και σε εσένα, εγω θα προτιμούσα την Ιταλική. Ειναι αυτη στο στρόγγυλο μπουκάλι, την πορτοκαλί. Ειναι εντελώς μπαρμπέρικο άρωμα, ίσως πιο πολύ απο οποιαδήποτε άλλο after shave. Καμία όμως σχέση με την Musgo.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Εννοείς το μεγάλο μπουκάλι; Με τα 400ml;

Αν ναι αυτη μου έχει μπει στο μάτι....
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Έχω το Floid Suave (Ισπανικό). Έχει τελείως retro άρωμα και αρκετά βαρύ. Πολύ καλή επιλογή ειδικά για το χειμώνα και ιδιαίτερα οικονομική. Περισσότερα μπορείς να δεις εδώ.

Οι προτάσεις για κατάστημα αγοράς από τον Πάνο είναι σίγουρα οικονομικότερες.


Υ.Γ. Δες και αυτό.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Ναι αυτο εννοω Πέτρο
Άρης
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Ευχαριστω για τις απαντήσεις, ελπίζω προς το τέλος του μηνα να μπορέσω να την πάρω.

:thnx :thnx
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Και εγώ την Ιταλική έχω. Τα 400 ml η πορτοκαλί στο στρογγυλό μπουκάλι.
Άρωμα Μπαρμπέρικου, παλιομοδίτικο μάλλον βαρύ.
Καμία σχέση με Musgo Real.
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
Value
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Μαρ 2012, 20:16
12
Has thanked: 11 times
Been thanked: 117 times

Μιας και για το Floid Suave υπάρχει ξεχωριστό θέμα εδώ είπα να γράψω εδώ την άποψη μου για το vigorso αν και πιστεύω πως ίσως να ήταν καλύτερα να συγχωνευθούν αυτά τα δύο θέματα. Τέσπα, πάμε στο ψητό!

Floid Vigoroso made in Spain. Να, κάτι τέτοια προϊόντα σε κάνουν βρε παιδί μου να σκέφτεσαι την ξενιτιά. Ευτυχώς όμως που υπάρχει το internet με τα ταχυδρομεία κι έτσι εξακολουθούμε να παραμένουμε στην ομορφότερη χώρα του κόσμου (παραβλέπουμε ότι το πληρώνουμε ακριβά το οικοπεδάκι βεβαίως βεβαίως). :hellas

Λοιπόν, το συγκεκριμένο προϊόν μου έμαθε τι σημαίνει καλό άφτερ σέιβ. Έχοντας την εμπειρία της Μυρτώ και του Clinique Happy άντε και παλιότερα ίσως από καμιά Aqua Velva, δεν περίμενα ότι είναι δυνατόν από υγρό after shave να έχει κανείς τέτοιο αποτέλεσμα ενυδάτωσης. Ούτε μία φορά από όσες το χρησιμοποίησα δεν αισθάνθηκα την ανάγκη να βάλω τα balms της Avene ή της Apivita τα οποία στάνταρ χρησιμοποιούσα μετά την ξούρα.

Το άρωμα του μου αρέσει αρκετά, είναι έντονο και έχει διάρκεια, αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω. Δεν μου θυμίζει κάτι άλλο και δεν μπορώ να διακρίνω κάποια νότα που να αναγνωρίζω. Η vigoroso έκδοση περιέχει περισσότερη μενθόλη με ό,τι αυτό συνεπάγεται, γεγονός για το οποίο ακριβώς το διάλεξα.

Στα 10 ευρώ τα 150ml (χωρίς τα μεταφορικά) είναι ένα προϊόν αξιοπρεπέστατο, που θα μου λείψει (θα ζήσω όμως :xp1 ) αν για κάποιο λόγο δε θα έχω κάποτε τη δυνατότητα να το προμηθευτώ.
Βαλάντης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Mέχρι στιγμής είναι ό,τι πιό παγωμένο έχω βάλει στο προσωπό μου.Φοβερή αίσθηση δροσιάς.
Αν το suave είναι η ελαφρυά εκδοσή του, τότε προτιμώ αυτό. Σε μελλοντική παραγγελία θα ζητήσω το ιταλικό για δοκιμή. ( οχι το μπλέ.. )
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”