118 και 400!

Εφημερίδες! Έκτακτο παράρτημα!
Εφημερίιιιδεεεες!!!!
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αγαπητοι φιλοι,

με καποια δοση "πατρικης" περηφανειας θα αναφερθω στο νεο οροσημο της κοινοτητας μας. Παρα το οτι ασχολουμαστε με κατι πολυ εξειδικευμενο, το παραδοσιακο - κλασικο ξυρισμα, και δη στην ελληνικη γλωσσα, φτασαμε αισιως τα εγγεγραμμενα 400 μελη, 118 απο αυτα φετος. Σιγουρα οι αριθμοι ειναι πλασματικοι, μιας και πολλα μελη γραφονται και δεν μπαινουν ποτε ή σπανιοτατα ή εχουν σχεδον μηδενικη συμμετοχη.

Το σημαντικο ειναι οτι η κοινοτητα μεγαλωνει και γινεται πιο γνωστη. Και δεν θα καταφερναμε τιποτε χωρις την συμμετοχη και "διαφημιση" ολων σας! Θυμαμαι τις πρωτες μερες μου εδω, πριν 2 και κατι χρονια.. Βαρουσαμε μυγες.. Σημερα εχουμε πολλα αξιολογα μελη με σημαντικη προσφορα στο hobby μας. Ο καθενας μας εχει προσφερει, βεβαια, αλλος πιο πολυ, αλλος πιο λιγο. Ο δευτερος δεν ειναι ομως λιγοτερο σημαντικος! Ολοι εχουμε καταφερει να συν εισφερουμε και να αναζοωγονησουμε μια παλια παραδοση (ποσοι απο εσας ξεκινησαν με το παραδοσιακο ξυρισμα, μετα που γνωρισαν το φορουμ?).
Φυσικα ειχαμε και τα πανω και τα κατω μας, με καποιους troll - ταραξιες, τους οποιους φροντισαμε να απομακρυνουμε. Απο καποια μελη περιμεναμε ισως μεγαλυτερη συμμετοχη, μιας και αναγνωρισαμε οτι εχουν τη δυναμικοτητα. Ο καθενας ομως αποφασιζει για τον εαυτο του.

Οπως ειπα, ειμαι περηφανος γιαυτο που εχουμε καταφερει ΜΑΖΙ! Ελπιζω να συνεχισουμε με αυτους τους ρυθμους. Ελπιζω να "φωτισουμε" πιο πολυ κοσμο, και ευελπιστω να ειμαστε ΠΑΝΤΑ μονιασμενοι σα μια μεγαλη (εικονικη) οικογενεια.

Φιλικα
Στεφος
Συντονιστης mens-only.gr


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Εγώ το έχω ξαναπεί και αλλού, ευχαριστώ τον Αντρέα κατ' αρχήν για την ύπαρξη του χώρου αυτού, αλλά και όλα τα παιδιά, γιατί μας δίνει την δυνατότητα να εφραστούμε, κάνοντας το κέφι μας, την τρέλα μας. Έχω να τονίσω ότι όλο αυτό το διάστημα που βρίσκομαι μαζί σας νοιώθω καθημερινά την ανάγκη να μπω, να μιλήσω μαζί σας, γίνατε αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητάς μου.

Και πάλι σας ευχαριστώ για όλα τα παραπάνω, που με ανέχεστε και θεωρώ δεδομένο ότι θα ανεβούμε και άλλο. Να είμαστε γεροί και να συνεχίσουμε πιο δυνατά!
NavalArchitect

To φόρουμ όσο περνά ο καιρός θα γίνεται σταδιακά πολυπληθέστερο, σταθερά περισσότερο ποιοτικό και ακόμη πιό δυνατό.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

+1 στο ποστ του Αντώνη.
Δεν ξέρω πως ήταν πριν, αλλά μου φαίνεται ότι βρισκόμαι σε ένα από τα λίγα φόρουμ όπου επικρατεί ευγένεια, φιλικό περιβάλλον και διάθεση για βοήθεια στον συνξυριστή!
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
geobarou
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 12 Μάι 2012, 15:47
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 70 times
Ηλικία: 44

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη-παλιά και νέα- για τις συμβουλές. Ως νέος εχω μαθει πολλά για το χόμπυ μας. Κάνατε μια βαρετή καθημερινή μου συνήθεια λαχτάρα. Δεν είμαι τόσο ενεργός στις συζητήσεις, αλλά τις παρακολουθώ όλες, όπου και να βρίσκομαι. Εύχομαι του χρόνου νά είμαστε B&B :-P. ΥΓ: Τελικα ειναι πολυ δυσκολο να παρακολουθεις forum απο κινητο!
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Μακάρι να είμαστε γεροί και αγαπημένοι και μόλις συμπληρώσουμε 500 μέλη, θα κάνουμε ένα πάρτυ να χαλάσει ο κόσμος.
:laola
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
geobarou
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 12 Μάι 2012, 15:47
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 70 times
Ηλικία: 44

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη -παλιά και νέα- για τις συμβουλές. Ως νέος εχω μαθει πολλά για το χόμπυ μας. Κάνατε μια βαρετή καθημερινή μου συνήθεια λαχτάρα. Δεν είμαι τόσο ενεργός στις συζητήσεις, λόγω περιορισμένου χρόνου, αλλά τις παρακολουθώ όλες, όπου και να βρίσκομαι.

Επίσης, θέλω να δώσω τα ευχαριστήρια μου στους ρυθμιστές του forum που το κρατάνε σε ένα τέτοιο επίπεδο. Απόστολε, Ανδρέα και Στέφανε.... Respect!

Εύχομαι του χρόνου νά είμαστε ισάξιοι του B&B :xp1 .
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Μπράβο μας !!!

Εγώ θα ήθελα να παρακαλέσω και τα μέλη που απλά διαβάζουν, να ξεκινήσουν δειλά δειλά να συμετέχουν στις συζητήσεις , άσχετα από το πόσο έχουν εντρυφήσει στο παραδοσιακό ξύρισμα.

Εξάλλου είναι τόσα πολλά τα θέματα του φόρουμ που σίγουρα θα βρουν ένα τομέα να καταθέσουν την άποψη τους.

Ο καθένας ας βάλει το λιθαράκι του να μεγαλώσει αυτή η όμορφη παρέα και να γίνει ακόμη πιο πλούσια θεματικά !
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εξάλλου είναι τόσα πολλά τα θέματα του φόρουμ που σίγουρα θα βρουν ένα τομέα να καταθέσουν την άποψη τους.
Υστερουμε θα ελεγε κανεις στον Ιατρικο τομεα πχ δερματολογοι
Επισης στον Χημικο πχ επικινδυνα συστατικα σαπουνιων
Καλο θα ειναι και οι επαγγελματιες να βοηθουν με τις οποιες γνωσεις τους οχι μονο ποστ του στυλ "εφερα την ταδε κρεμα"
Μακαρι αν ειχαμε Ξυλουργους να μας λενε για λαβες πινελων ή καποιον να ξερει απο Μεταλλουργια
Ας ελπισουμε πως οσο περνα ο καιρος και γινομαστε γνωστοι θα ερθουν και αλλα μελη με εξειδικευμενες γνωσεις.

:hellas .
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

+1 στο πόστ του Δορυφέρων. Πολύ σωστά αυτά που αναφέρει. Εύχομαι στο μέλλον να έχουμε και πιο εξιδικευμένη υποστήριξη σε κάποιους τομείς (πχ φυσιοθεραπευτή έχουμε (γεια σου συνονόματε :megagrin ) ενας δερματολόγος θα ήταν ιδανικός λόγω του οτι το χόμπι μας έχει άμεση σχέση με την επιδερμίδα και τα προβλήματα που δημιουργούνται (παθών :cry ) Κατά τα άλλα να είμαστε όλοι γεροί και δυνατοί,και σαν φόρουμ να αυξανόμαστε και να πλυθυνόμαστε!!! :dance3 :dance3
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα σχετικά με το φόρουμ”