Westman Cliché vs. Westman (Desas)Sossego

Απάντηση

Westman Cliché vs. Westman (Desas)Sossego

Το δημοψήφισμα λήγει την 16 Μαρ 2024, 10:49

Westman Cliché
1
33%
Westman (Desas)Sossego
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άλλο Westman (γράψτε στα σχόλια)
2
67%
 
Σύνολο ψήφων: 3
ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

Ποιο από τα δύο σετ θα προτιμούσατε και γιατί. Το Cliché το έχω σε δείγμα, ακόμα δε το έχω δοκιμάσει αλλά είναι αρωματάρα! Και το άλλο έχει καλές κριτικές και απ'ότι έχω καταλάβει δε μυρίζει ακριβώς κλασσική Λεβάντα αλλά επειδή θα είναι blind buy θα ήθελα τη γνώμη σας. Εκτός αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο. Απ'ότι έχω δει μόνο το Kosmosman και το Well Shaved φέρνουν Westman στην Ελλάδα κι εγώ είμαι Αθήνα.

(Το πιθανότερο είναι να τα πάρω και τα δύο αλλά κουβέντα να γίνεται! 😜 )
Άβαταρ μέλους
mgm
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 15 Μαρ 2023, 16:12
1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2344 times
Been thanked: 1958 times
Ηλικία: 47

Για μένα το Mazagran είναι η μυρωδιά που δεν μπορώ να χορτάσω. Το Sossego δεν μου έκανε κλικ και το κλισε δεν το μύρισα. Δεν ξέρω αν έχει δείγματα στον Πειραιά για να μυρίσεις αλλά κάνε μια επικοινωνία. Σαν σαπούνι το βρίσκω εξαίσιο αλλά αυτό αφορά τα δικά μου μούτρα και προτιμήσεις. Αυτό που λέει ο κατασκευαστής, και επιβεβαιώνω, είναι ότι τα σαπούνια του θέλουν αρκετό νερό το οποίο θα προσθέτεις σταδιακά.
Ο δεύτερος κανόνας του μάγου:
"Εκ των καλύτερων προθέσεων προκύπτουν οι μεγαλύτερες των καταστροφών." :angry-banghead:
Γιώργος
ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

Και το Mazagran ωραίο ακούγεται!

Το Cliché είναι σαν κυριλέ κολόνια πάντως κι έχω την εντύπωση πως όλα του κάπως έτσι πρέπει να είναι!

Το Sossego γιατί δε σου άρεσε ?
Άβαταρ μέλους
mgm
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 15 Μαρ 2023, 16:12
1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2344 times
Been thanked: 1958 times
Ηλικία: 47

Πολύ λουλουδένιο για τα γούστα μου. Βέβαια το μύρισα μαζί με το νιρβανα και το dark man και οταν έρχονται πολλές μυρωδιές μαζί πάντα παίζει να μην τις ξεχωρίσω και πολύ. ;)
Ο δεύτερος κανόνας του μάγου:
"Εκ των καλύτερων προθέσεων προκύπτουν οι μεγαλύτερες των καταστροφών." :angry-banghead:
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5275 times
Ηλικία: 57

Όταν ξεκίνησε ο φιλτατος Πορτογάλος είχα λατρέψει τις δημιουργίες του, από τα πλέον vfm σετακια...

Αποκορύφωμα όλων, το Mazagran, το οποίο είναι και το μόνο που έχω πάρει την κολώνια του (που θα πάει, δεν θα βγάλει και πινέλο...)

Στα επόμενα προσπέρασα... Ακόμη και το Dark Man που είναι αρωματικά κοντά σε αυτό που μου αρέσει, ο αχταρμας συνεχίζει...

Στο ερώτημα σου, ποιο από τα δύο... Κανένα... Δες αν μπορείς να μυρίσεις το Mazagran, κι αν σου αρέσει χτύπα το, δεν θα χάσεις...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13609 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

... είχα το σετ Geres, γλυκερό άρωμα, υψηλής έντασης, με δυνατό post shave, από πλευράς προστασίας, ολίσθησης λεπίδας και ενυδάτωσης άψογο... θεωρώ ότι αδύναμο σημείο τους είναι τα αρώματά τους... Απόψεις...
ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

Πάντως αν σας περισσεύει κανένα δείγμα ξέρετε που θα με βρείτε :helt
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”