Yaqi shaving brushes !

Απάντηση
Gian_Arg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2023, 00:42
Has thanked: 1499 times
Been thanked: 787 times
Ηλικία: 34

Αυτή την στιγμή στο Ali στην κατηγορία των χοίρων έχει ένα όμοιο με το δικό σου χωρίς να το χαρακτηρίζει ως defect. Με εκείνα τι παίζει? Η τρίχα τους έχει καμία σχέση με τα προαναφερόμενα? Η τελικά η Yaqi βγάζει σωστό θύσσανο χοίρου που ίσως πρέπει να δοκιμάσουμε !
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8816 times
Been thanked: 11921 times
Ηλικία: 55

Ναι το εχω δει. Δεν εχω δοκιμάσει κάτι άλλο αλλά μου φαίνονται ίδια. Αντε να μην χάνει τρίχες, αλλά κατά τα άλλα το ίδιο. Οπότε δεν. Για μένα το συγκεκριμένο πρότζεκτ τερμάτισε εκείνη τη Μέρα. Με 10€ παίρνεις μια χαρά πινελάκια χοίρου της Omega. Νταξ ίσως με μια μικρή ένσταση για τη λαβή τους, αλλά μπορεί κ όχι.
Μπάμπης
KOUROS
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 21 Φεβ 2021, 06:37
3
Has thanked: 1403 times
Been thanked: 1040 times

Παρατήρησα ότι αρκετοί έχετε αγοράσει το Yaqi cats whiskers, αν κάπου έχει γραφτεί κάποια άποψη από κάποιον που έχει ξυριστεί , θα του ήμουν ευγνώμων να την μοιραστεί μαζί γιατί ψήνομαι να το παραγγείλω. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5937
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27670 times
Been thanked: 39241 times
Ηλικία: 54

Μεγάλος θύσανος 26άρης που ανοίγει όσο στρώνει το πινέλο. Κρατάει πολύ αφρό μέσα που σου τον δίνει απλόχερα πίσω σε κάθε πέρασμα. Η λαβή είναι πανέμορφη, εργονομική. Ιδανικό πινέλο για bowl lathering. Στις πρώτες χρήσεις θα σου φανεί άκαμπτο και ίσως άγριο στο μάγουλο. Μετά από 20 χρήσεις το δικό μου έγινε λουκούμι.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8816 times
Been thanked: 11921 times
Ηλικία: 55

Για το Caramel cat's whiskers, θα συμπλήρωνα πως κρατάει αρκετό νερό μέσα του, ακόμα κ αν το στύψεις κ το τινάξεις καλά, πράγμα που πρέπει να ληφθεί υπόψη κατά την εκτίμηση του νερού που προσθέτεις κατά τη διάρκεια του λάδερινγκ σε μπολ. Η πρακτική που ακολουθώ για αυτό το ζήτημα, είναι να ξεφορτώνω κανά δυο φορές τον αφρό στα αρχικά στάδια της δημιουργίας του, χρησιμοποιώντας τα χείλη του μπολ και μετά να συνεχίζω προσθέτοντας το απαραίτητο νερό. Αυτό που δεν έχω δει είναι το άπλωμα του θυσάνου, αλλά δεν έχω φτάσει ακόμα στις 20 χρήσεις. Σίγουρα αξίζει σαν αγορά, τόσο αισθητικά όσο και σε επίπεδο αποτελέσματος, ιδίως αν ληφθεί υπόψη η χαμηλή τιμή του.
Μπάμπης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”