Philips oneblade

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Theodoros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 08 Φεβ 2015, 12:14
9
Has thanked: 366 times
Been thanked: 545 times

Τελευταία μερικές φορές σκυλοβαριόμουνα να ξυριστώ με σαπουναδες και λεπιδες οπότε αρχισε να τριβελιζει το μυαλό μου η ιδέα της ηλεκτρικής.
Η εμπειρία μου ομως απο τις ηλεκτρικές λογω ερεθισμων δεν ήταν και πολυ καλη στο παρελθόν οποτε άρχισα να λοξοκυταζω προς τα τριμερς.
Για να μην τα πολυλογώ κατέληξα στην γνωστη philips one blade.

Συνοπτικες εντυπώσεις λοιπον απο την πρωτη χρηση:

1) Η μηχανή ειναι η επιτομη του τεμπελικου και του γρηγορου ξυρισματος.
Αφηνει τριχα περιπου οσο μια merkur 34 με ενα περασμα.

2)Αφησε ενα πολυ μικρο ερεθισμο στη βαση του λαιμου
που περασε αμεσως με το αφτερ σεηβ.

3) Εκανε και δυο μικρα ....... κοψιματα. Ητανε σημειακα χωρις να τρεξει το αιμα.

4)Με το μικρο πρασινο χτενακι, εχω ακουσει οτι ειναι κορυφαια ως τριμερ σωματος.

Το κακο ειναι οτι οι λεπιδες διαρκουν γυρω στο τετραμηνο, και στην συσκευασια των τριων τις βρισκεις στο σκρουτζ πανω απο 10 ευρω την μια.
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Σημερα αγγαρεψα εναν φιλο που εχει καρτα μελους στη Shell να μου την αγορασει μιας και τρεχει η προσφορα με 20 λιτρα βενζινη η One Blade στα 19,90 ευρω. Καποια στιγμη ισως την δοκιμασω στο προσωπο αλλα την πηρα κυριως για το σωμα αφου η παλια που ειχα (παλι Philips) ειναι μη λειτουργικη λογω πεσμενης μπαταριας.
Εκ πρωτης φαινεται καλη η ιδεα. Η κεφαλη ειναι πολυ μικρη και ευελικτη. Λιγο που την δοκιμασα στο στηθος ξυριζει βαθια, καλυτερα σε σχεση με την παλια μου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”