Bay Rum asl ή asb

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Καλησπέρα σε όλους!!!

Καλό, χρυσό το Bay Rum asl της Pinaud, αλλά πέρα του ότι τελειώνει, έχει και αρκετά έντονη μυρωδια από γαρύφαλλο...

Οπότε ψάχνω κάτι, το οποίο να είναι αρκετά έντονο μεν, αλλά να έχει και έντονες νότες πορτοκαλιού...

Μια λύση, είναι αυτό της ΡΑΑ, απλά ψάχνω και εναλλακτικές...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13611 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Φίλε Κώστα @qsplan , προτείνω το bay rum της barrister & man , καλή αναλογία κανέλλας και γαρύφαλλου με νότες από ρούμι, μέτριας έντασης άρωμα, post shave ήπιο και ενυδάτωση δεδομένη.
fusarium
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 04 Οκτ 2022, 15:18
1
Has thanked: 4380 times
Been thanked: 4353 times

bay rum έχει και η TOBS, το χρησιμοποίησα όλο το 2016, καλό είναι, τυπική μυρωδιά bay rum, συνολικά βρίσκεται στο επίπεδο της TOBS, με τη μόνη διαφορά ότι δεν είναι τόσο "στεγνό" όσο τα υπόλοιπα ASL αυτής της εταιρείας. Απο αλκοόλ είναι μια χαρά. Αρχικά κυριαρχούν τα δαφνόφυλλα, το γαρίφαλο έρχεται λίγο πιο μετά.

Άλλο bay rum είνα το Layrite Bay Rum No. 9 το χρησιμοποίησα από φίλο, αμερικάνικο είναι, μου άρεσε και αυτό και μου φάνηκε πιο "στεγνό" από το TOBS, έχει ποιό βαριά μυρωδιά επίσης από το TOBS (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε). Δεν το χρησιμοποίησα πολύ καιρό όπως το προαναφερθέν οπότε η κρίση μου να μην είναι πολύ καλή, πάντως ως αίσθηση θυμάμαι καλά ότι μου άρεσε.

Τέλος

Το bay rum που έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολύ είναι το Le Pere Lucien Bay Rum, μυρωδιά εξαιρετική μολονότι όπως όλα τα LPL δεν κρατάει πολύ, πιο στεγνό σε σχέση με τα άλλα δυο, αλλά όχι τόσο όσο τα υπόλοιπα LPL (με εξαίρεση το Menthe Forte με το οποίο μοιάζουν πολύ στην υφή). Μειονεκτήματα, δεν το βρίσκεις πάντα (π.χ τώρα υπάρχει και μόλις εξαντληθεί κάνει πόσο καιρό να επανεμφανιστεί στα καταστήματα). Πολύ ακριβό για την ποσότητα του. Σχόλιο: ο ισχυρισμός της LPL ότι δεν βρίσκει όλο το χρόνο τα υλικά για αυτό το ASL και για αυτό δεν υπάρχει πάντα μου φαίνεται περισσότερο εμπορικό τρυκ και δεν με πείθει. Ωστόσο είναι πολύ καλό και με μεταξυριστική αίσθηση όπως πρέπει.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Τελικά το asb της Stirling, δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημο.... Τιμιότατο, όπως όλα της τα προϊόντα!!!
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Εχει κανεις καμμια ιδεα για το Bay Rum asl της Extro Cosmesi?

Τον πετυχα στο messenger και του ειπα τελειο το σαπουνι αλλα πολύ ψοφιο το αρωμα.... Μου ειπε, οτι οντως, αλλα σε συνδυασμό με το asl γινεται πολύ καλύτερο...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”