Η 'δική μας' Lambda Athena

Άβαταρ μέλους
civ-shaves
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 01 Αύγ 2019, 10:16
4
Has thanked: 3018 times
Been thanked: 495 times

@Vavous Καλορίζικη! Πάντως και το Løthur είναι τρομερό. Εξαιρετικός συνδιασμός.
novitskii6852
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 12 Φεβ 2022, 12:18
2
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kwnssk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 09 Μαρ 2022, 09:50
2
Τοποθεσία: Ίλιον
Has thanked: 50 times
Been thanked: 89 times
Ηλικία: 36

Γνωρίζουμε τιμή;
Κώστας
-------------
:animals-dogrun:
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3798 times

Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες πωλήσεις στο προφίλ του δημιουργού στο Etsy.
Άβαταρ μέλους
kwnssk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 09 Μαρ 2022, 09:50
2
Τοποθεσία: Ίλιον
Has thanked: 50 times
Been thanked: 89 times
Ηλικία: 36

@Midak ευχαριστώ
Κώστας
-------------
:animals-dogrun:
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Λίγα λόγια για την Athena απο Lambda Razors .
Προσωπικά την εχω λατρέψει! Την είχα πάρει για δοκιμή από φίλο πρώτα και μου άρεσε τόσο που προχώρησα στην αγορά της. Ειναι με ουδέτερη έκθεση λεπίδας, 0.47 διάκενο, με μηδενικό chattering, ήπια όσο χρειάζεται αλλά τέρμα αποδοτική! Η γνωμη μου ειναι οτι μπορεί και βλεπει στα ίσια κορυφαίες μηχανές του εξωτερικού. Αν επαιρνες απο εξω μια τετοια μηχανή με αυτο το κουτί με cnc, κλπ θα την πλήρωνες τα διπλά λεφτα. Με βολεύει και η λαβή στην κοντρα επειδή φαρδαίνει στο τελος. Μου δίνει ένα από τα πιο ξεκούραστα και απολαυστικά bbs.
Εικόνα
ioannis_10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2020, 12:51
3
Been thanked: 5 times

Με βάση την απόδοση με ποιά μηχανή θα τη συγκρίνατε?
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
9
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6927 times
Been thanked: 5970 times
Ηλικία: 49

Την μηχανή μου έδωσε την δυνατότητα να δοκιμάσω ο @Nicolas (ευχαριστώ πολύ).
Πριν ένα χρόνο είχα στα χέρια μου και τον Αρη, μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις αλλά καθώς προτιμώ τις μηχανές κλειστής χτένας περίμενα και το ξύρισμα με την Αθηνά.
Λοιπόν η Αθήνα είναι μια πανέμορφη ξυριστική μηχανή που ήρθε για να μείνει. Δεν χρειάζεται να επαναλάβω ότι είναι αψεγάδιαστη, μηδέν ανοχές κλπ. Θα πω όμως για τον μοναδικό ξυριστικο της χαρακτήρα. Σε ένα κόσμο που στα ξυριστικά, οι Αμερικανοί αντιγράφουν τους Γερμανούς, που αντιγράφουν από τους Γάλλους και στο τέλος οι Κινέζοι που αντιγράφουν από όλους, ο Theodoros Dragonas πήρε τον δύσκολο δρόμο της σχεδίασης μιας μηχανής από το μηδέν και όπως και ο Άρης δεν μοιάζουν με καμία άλλη, ούτε οπτικά ούτε στο τρόπο που ξυρίζουν. Η Αθηνά με 3 περάσματα μου έδωσε ένα βαθύ bbs με μία εντυπωσιακή άνεση και ευκολία χωρίς τον παραμικρό ερεθισμό, πάρα ότι την έπιανα στο χέρι μου για πρώτη φορά και δεν γνώριζα καλά τις γωνίες της, που σίγουρα πίεσα πολλές φορές πιο πολύ από όσο έπρεπε. Η Αθηνά είναι ήπια μεν, αποτελεσματική δε. Θα έλεγα πως είναι ιδανική για καθημερινό έως ανά 2ημερο 3ήμερο ξύρισμα. Θα κάνω και άλλα ξυρίσματα μαζί της, που σίγουρα θα κάνουν την εντύπωση μου για την μηχανή ακόμη καλύτερη.

Εικόνα
Δημήτρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”