Tο Gilette που πωλείται στο aliexpress υπάρχει περίπτωση να είναι γνήσιο gillette;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Γεια σας παιδιά!! Υγεία και δύναμη σε όλους μας!
Πάω κατευθείαν στο ερώτημά μου και παρακαλώ να μου απαντήσει όποιος γνωρίζει αν και η απάντηση φαίνεται
σίγουρη.
Είναι δυνατόν η DE μηχανούλα της Gillette που πωλείται στο aliexpress να είναι με άδεια της Gillette αναβίωση του κλασικού μοντέλου της; Μιλάω για αυτή https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... MnDOw&mp=1.
Eυχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!!
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Εγώ θα την έπαιρνα, αλλά θα την είχα μακριά από τις μπανάνες. :D

Φαίνεται 280% μαϊμουδιά, από τα λόγκο και τις χαρακτικές, μέχρι το είδος και την ακρίβεια του πλαστικού και του μετάλλου από τις φωτογραφίες και μόνο (!!!).

Πιθανότατα θα ξυρίζει αξιοπρεπώς, δε φαίνεται να έχει χοντρά κατασκευαστικά λάθη η κεφαλή. Ίσως να "ψιλοαξίζει" τα 5 ευρώ της. Ως εκεί...
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Τι εννοεις ως "αδεια της Gillette" ? Δεν υπαρχει Gillette. Η PG πουλαει το ονομα σε οποιον εχει τη διαθεση να πουλησει "κλασσικα" ξυριστικα προιοντα.

Υπαρχουν πχ Gillette India, Gillette Hong Kong, Gillette Indonesia κλπ. Οι μηχανη (και δεκαδες αλλες) ειναι φτηνα αντιγραφα των παλαι ποτε μοντελων της Gillette και δεν εχουν καμια "ξυριστικη" αξια. Ουτε αυτες οι Blue Blades εχουν καμια σχεση με τα παλαια Blue Blade.

Καμια 10ετια τα βλεπω εγω - φανταζομαι οτι αλλα τοσα - κυκλοφορουν. Απλες αντιγραφες, μην σε συνταραζει το brand name. Δυστυχως η PG κατεστρεψε οτι δημιουργησε ο King Gillette.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Fason δηλαδή όπως λέμε; >:{
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”