Αγορα coticule stone

Άβαταρ μέλους
$@rgi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 23:27
2
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times
Ηλικία: 47

Σε ευχαριστώ! Αλλά 24,40€ έξοδα αποστολής; Πολλά... Βγαίνει πιο ακριβά από την ελληνική αγορά. Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι....

Και κάτι ακόμη... Τις τελευταίες μέρες έχω ρίξει άπειρο ψάξιμο σχετικά μια finishing stone που να μην κοστίζει όμως μια περιουσία και το κυριότερο να μπορείς να την βρεις εύκολα. Με περίπου 70-80€ βρίσκεις μια coticule από ελληνική αγορά(από ότι λέτε όχι selected). Με λίγα χρήματα extra βρίσκεις την Naniwa 12k. Από ότι έχω διαβάσει κάνουν διαφορετικό τελείωμα και άρα αίσθηση στο πρόσωπο.

Και η ερώτηση προς τους μαχαιράδες του forum. Πιστεύεται ότι αξίζει να επενδύσει κάποιος επιπλέον χρήματα για την naniwa ή και με την coticule θα έχω παρόμοιο αποτέλεσμα;
Stelios
Goro Majima
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 20:22
3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 50 times

@$@rgi
Πως σου βγηκε 24,40? Εμενα μου βγηκε 9 ευρω με την ταχυδρομικη την δικη τους και 10 με τη ups.
Για τις υπολοιπες απορριες σου δεν μπορω να σε βοηθησω δυστηχως.
Kikareta kotoate nigotara !
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Φίλε μου η coticule είναι φυσική πέτρα και δεν κάνεις μόνο το τελείωμα του ακόνισματος με την naniwa 12000 που είναι συνθετική κάνεις μόνο το τελείωμα του ακόνισματος και την συντήρηση της κοψης
Γιώργος
ntinos60
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 03 Αύγ 2020, 08:27
3
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 835 times
Ηλικία: 63

Goro Majima έγραψε: 21 Αύγ 2021, 18:31
Βρηκα selected 15Χ4 στα 58,50 ευρω και την πετρουλα (bout) αλλα 3,70 στα 62,20 ολα μαζι βρηκα επισης και το λουρι που σκοπευα να παρω κατα 10 ευρω περιπου φθηνοτερο απο το ιδιο καταστημα οποτε λογικα θα τα παρω ολα μαζι απο εκει.
Καλή αρχή!!!
Goro Majima
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 20:22
3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 50 times

@ntinos60
Ευχαριστω πολυ, μολις μου εστειλαν μυνημα απο το καταστημα οτι δεν την εχουν την πετρα σε stock και θα πρεπει να περιμενω περιπου 10 μερες, πιστευετε πως αξιζει να την αντικαταστησω με μια standard πετρα και να μου κανουν τη διαφορα refund ή να περιμενω? Εχει καποια αλλη διαφορα η standard με τη selected γενικοτερα περαν του οπτικου? Γιατι υπαρχουν ατομα που λενε οτι εστειλαν μυνημα στην ιδια την Ardennes Coticule και πηραν απαντηση οτι λειτουργικα ειναι οι ιδιες και αλλοι που λενε οτι υπαρχει ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στις 2 πετρες.
Kikareta kotoate nigotara !
ntinos60
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 03 Αύγ 2020, 08:27
3
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 835 times
Ηλικία: 63

Εγώ θα ζητούσα τα λεφτά refund , και θα αγόραζα από τα προαναφερόμενο ελληνικό μαγαζί για τρείς λόγους: 1) η δική μου πέτρα ( η οποία φαίνεται στο βίντεο που ανέβασα πρόσφατα )μάλλον είναι standard γιατί αυτός που μου την πούλησε δεν την διαφήμησε ως selected. 2) θα σου έλθει πιο γρήγορα. 3) πιο οικονομικά.
Goro Majima
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 20:22
3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 50 times

Update
Μου ηρθε η πετρα απο τον ιταλο, μετα απο 3 εβδομαδες βεβαια γτ ηθελε restock. Τα μεταφορικα ηταν οντως 10 ευρω και οχι παραπανω που θεωρω για selected coticule 150x40 στα (58,5 + 10) 68,5 ευρω ειναι αν οχι η καλυτερη τοτε απο τις πιο φθηνες τιμες που μπορεις να τη βρεις, ειδικα εαν ψωνισεις επιπλεον προιοντα απο το καταστημα. Επισης πρεπει να αναφερω οτι απο τη μερα που την εστειλε μεχρι και τη μερα που ηρθε εκανε στην ουσια 2 μερες, πιο γρηγορα σχεδον απο ελληνικα καταστηματα (ups).
Kikareta kotoate nigotara !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιποίηση των straight razors”