Pannacrema Nuàvia Blu ή Floris London No.89/Elite για Δώρο

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Σαν απόδοση το floris είναι πολύ ανώτερο του nuavia.
Και σαν συσκευασία, μιας και το βαζάκι της Gerber που έχει το nuavia μόνο αρχοντιά δεν εμπνέει.
Σε αντίθεση με το ξύλινο του floris.
Το άρωμα του nuavia είναι σαφώς πιο νεανικό, πιο φρέσκο, ενώ του floris πιο παλιακό, πιο επίσημο.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3799 times

Σας ευχαριστώ όλους, κατέληξα στην Pannacrema Nuàvia Blu. :)
chris έγραψε: 04 Ιαν 2021, 20:09 Το Floris Elite το πήρα πρόσφατα( ss&asl) πολύ ωραία άρωμα μάλιστα σκέφτομαι να πάρω και την υπόλοιπη σειρά shower gel & eau de toilette) Το No.89 το δοκίμασα σε ένα δείγμα που μου έδωσαν δεν μου άρεσε και πολύ .
Το Pannacreama nuavia blu δεν το έχω δοκιμάσει και μάλιστα κοιτούσα πρόσφατα να το αγοράσω αλλά δεν το έβρισκα πουθενά
Την χτύπησα χτες από yourshaving (link εδώ). Με τον κωδικό ysc που δίνει 10% έκπτωση βγήκε με μεταφορικά σχεδόν 2€ ακριβότερα από όσο θα έκανε με μεταφορικά από το Wellshaved (που δυστυχώς τα αναμένει Αύγουστο απ' όσο με ενημέρωσε).
Άβαταρ μέλους
chris
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 05:36
3
Τοποθεσία: Αλιμος-Αθηνα
Has thanked: 579 times
Been thanked: 634 times
Ηλικία: 44

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα την χτυπήσω και εγώ :dance: :dance: :dance:
Χρηστος
stelios veni
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 02 Μάι 2020, 20:05
4
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 137 times
Been thanked: 218 times
Ηλικία: 56

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Dr.Takero ότι τα floris απευθύνονται μάλλον σε μεγαλύτερες ηλικίες.
Έχω το no.89 και πρόσφατα μύρισα και το elite το οποίο μου άρεσε περισσότερο(υποκειμενικό).
Το nuavia blue αρωματικά είναι πολύ "δυνατό"και πιο κοντά σε μικρότερες ηλικίες ίσως.
Αμφότερα πάρα πολύ καλά σαπούνια σε όλους τους τομείς.

Υ.Γ.Η nuavia έχει πλέον και το αντίστοιχο after shave balm σε όλα της τα αρώματα και υπάρχουν και στην Ελλάδα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3799 times

Αχ, στο τσακ δεν πρόλαβα το Kosmosman. Αν το ήξερα ότι θα έφερνε Pannacrema τώρα θα περίμενα να αγοράσω από εκεί.
Δεν πειράζει, πολύ καλά νέα για τις εγχώριες επιλογές. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”