Fake ξυραφάκια από ebay και όχι μόνο

ChristosF
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2020, 00:06
3

Καθώς μπήκα και εγώ στο παραδοσιακό ξύρισμα άρχισα να δοκιμάζω λεπίδες...νομίζω ότι τείνω προς perma Sharp....σε αναζήτηση στο ίντερνετ και στο ebay είδα perma sharp tm, perma sharp super....δεν ξέρω αν έχετε σχολιάσει το θέμα αυτό αλλά υπάρχουν μαϊμού λεπίδες; Παρακαλώ ενημερώστε μας αν γνωρίζετε κάτι....μια μικρή αναζήτηση θα καταλάβαινε τι εννοώ για την συσκευασία των 100....
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Κατα καιρους εχουν εμφανιστεί polsilver, feather κ.α.
Γι'αυτό κοιτάμε την βαθμολογία των πωλητών και τα διάφορα review για το αν εχει πεσει αλλαγή συσκευασίας στις γνήσιες ή κυκλοφορούν με άλλο πακετάκι για αλλη αγορά
Επιπλέον αν δεν είμαστε σίγουροι δεν αγοραζουμε ποσότητα απο περίεργη πηγη.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
ChristosF
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2020, 00:06
3

Αυτήν την στιγμή έχει για perma sharp δύο ένα από Τουρκία και ένα από Ισραήλ με δύο διαφορετικές συσκευασίες που δεν ξέρω ποια είναι η γνήσια; Ποια είναι η επίσημη σελίδα της perma Sharp; Και πάλι δεν ξέρω πόσο πολύ συμφέρει αν σκεφτεί κανείς ότι για κάποιον που ξυρίζεται δύο φορές την εβδομάδα θα χρειαστεί με 4 ξυρίσματος στην λεπίδα, περίπου δύο λεπίδες τον μήνα. Δηλαδή 24 τον χρόνο άρα η συσκευασία 4 χρόνια.....
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

Eγω πήρα 100αδα από το aliexpress πριν κάνα μήνα. Από Τουρκία τα έστειλαν, 16 ευρώ νομίζω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 31 Ιούλ 2020, 15:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης.
ChristosF
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2020, 00:06
3

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες; Ήταν ίδιες οι λεπίδες με αυτές που αγοράζεις από εδώ;
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

Δεν τις έχω ανοίξει ακόμα από τα κουτάκια τους. Θα βγάλω φώτο το απόγευμα.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Χρήστο ανέβασε κι εσύ καμμια φωτογραφία, πόσο διαφορετικές είναι οι συσκευασίες του Ισραηλινού και του Τούρκου;
Πέρα απο αυτό από Τουρκία συνήθως θα βρείς τις γνωστές χρυσο-κόκκινες Πέρμα σαρπ και 99% είναι γνήσιες, γιατί,
απλά, δεν νομίζω να υπάρχουν μαμούδες Πέρμα σαρπ (απόσο ξέρω δλδ)
Όσον αφορά τις κατοστάδες, ΜΗΝ βιάζεστε. Δοκιμάστε δυο τρια κουτάκια από κάθε μάρκα πριν παρετε ποσοτητα.
Σας το λεω εγω που 3-4 φορές νόμισα ότι βρήκα ΤΗΝ καλυτερη λεπίδα και φορτώθηκα και 100 και 300, μέχρι
που δοκίμασα την επόμενη μάρκα και την επόμενη κλπ

Προστέθηκε μετά από 6 λεπτά :
ΩΧ

ΩΧ μάνα μου, εχει δικιο ο Χρήστος η μιά λέει Τζιλέτ και Στέινλεςς η άλλη χωρίς Τζιλέτ, και σούπερ.
Πάλι έβαλε το χεράκι της η Τζιλέτ και τις ρεφορμιουλάρισε;;; Αμά ρε τίποτε δεν αφήνουν;;;
ΩΧ

Πάρε από τον Ισραηλινό θά προτεινω εγω, είναι οι παλιές γνωστές που έχουμε κι εμεις (Ρωσία)
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Η συγκεκριμένη είναι επίσημη καινούρια συσκευασία με laser engraving -αχνά γράμματα- στη λεπίδα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
NYC1920
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:42
5
Τοποθεσία: Βόλος
Has thanked: 11522 times
Been thanked: 9172 times
Ηλικία: 47

Άντε θα τη κάνω την ερώτηση ...

Ζητείται απάντηση για το ποιος είναι αυτός που θα επενδύσει και
θα προμηθευτεί εξειδικευμένα εργαλεία,εξοπλισμό και μηχανές παραγωγής ,
καθώς και πρώτες ύλες αξίας πολλών εκατοντάδων χιλιάδων ή και εκατομμυρίων δολαρίων ,
με απώτερο σκοπό την παραγωγή λεπίδων -"μαϊμού" .
Ρισκάροντας να πωληθούν ελάχιστα τεμάχια -μιας και
η πληροφορία εξαπλώνεται με ταχύτητα ριπής οφθαλμού πλέον -και /ή
να τον κυνηγήσουν κολοσσοί όπως ο Πρόκτωρας και ο Γάμβλης ,
μέχρι να πατήσει μαύρο χιόνι επάνω στα βουνά του πλανήτη Βουλκαν .
Με επιλεχθέν το "ιδανικότερο" προϊόν για τέτοια αρπαχτή μπιζνα ,μάλιστα !
Με κόστος ελάχιστα σεντ ανά τεμάχιο και τη προφανέστατη προϋπόθεση απόσβεσης αρχικού κεφαλαίου
αλλά και περαιτέρω παραγωγής κέρδους την μαζική πώληση ...δισεκατομμυρίων τεμαχίων .

Ποιος είναι αυτός ο "αετός" ;
:techie-idea:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NYC1920 την 13 Σεπ 2020, 00:09, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”