Styling Μαλλιών

Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

@sonic13
Από που το προμηθεύεστε;
Let the music play
sonic13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2016, 02:59
7
Been thanked: 6 times

Επειδή δν ξέρω αν επιτρέπεται να παραθέσω σάιτ εδώ γράφοντας στο google το Hans de fuko claymation Greece θα βγάλει 3-4 site. Αθηναϊκά καταστήματα είναι απλά λόγο του ότι διαμένω στη Ρόδο αναγκαστικά παραγγέλνω ιντερνετικα.
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

@Dr.Takero θα το βρείς εδώ! Για να μην μείνει το αυτοκίνητό σου ποτέ ξανά αχτένιστο!
Νίκος
sonic13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2016, 02:59
7
Been thanked: 6 times

Blumaan έχει κάποιος στην Ελλάδα;;
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Εγώ χρησιμοποιώ πομάδα εδώ και καιρό για styling και το προτείνω σε όσους έχουν σγουρά μαλλιά. Προσωπικά χρησιμοποιώ την Reusel blue ή την Uppercut. Ωραίο κράτημα, αντρική μυρωδιά.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Σήμερα παρέλαβα την πομάδα layrite στην μικρή του συσκευασία.
Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάτι τέτοιο για τα μαλλιά. Ποτέ μου δεν έβαζα κάτι, ούτε τζελ. Κυρίως γιατί όποτε έβαζα δεν μου άρεσε η αίσθηση.

Ο μπαρμπέρης όμως που πήγα μου έβαλε ματ πομάδα και το αποτέλεσμα μου άρεσε πάρα πολύ!
Κράτησε στα μαλλιά μου πάνω από 2 μέρες. Οπότε και αποφάσισα να αγοράσω μία.

Την συγκεκριμένη του μπαρμπέρη δεν την βρήκα "L' Opera Della Barba Corsaro". Βασικά την βρήκα αλλά η τιμή λίγο άουτς.

Τέλος πάντων είμαι σε αναζήτηση κάποιας πομάδας.
Ματ, δυνατής μάλλον γιατί η συγκεκριμένη είναι medium και δεν την βλέπω να αντέχει πολύ. Βέβαια παίζει και να μην έχω βάλει αρκετή.
Πιο πολύ όμως με "πειράζει" η μυρωδιά της. Έντονη, όχι άσχημη αλλά δυνατή. Οπότε και θα καλύπτει άλλες μυρωδιές...

Καμία πρόταση;

Ψάχνω για mat, (unorthodox (τι είναι τούτο;)) watter based. Πιθανών δυνατό κράτημα.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Προσεξε ποιον τυπο θα αγορασεις Αντρεα. Οι σκληρες φευγουν μονο με ειδικο σαμπουαν.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Σοβαρά; Δηλαδή;
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
lazaros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: 02 Μάι 2020, 15:43
3
Has thanked: 975 times
Been thanked: 3720 times

Αντρέα εγώ χρησιμοποιούσα χρόνια τα tailor's ,είναι πάρα πολύ καλά και το σίγουρο είναι ότι βγαίνουν το βράδυ με λούσιμο,πολλά που είναι oil base θέλουν το δικό τους σαμπουάν,τα tailor's είναι water base από ότι θυμάμαι ,πολύ εύκολα στην χρήση , επίσης από προσκοπική εμπειρία θα προτείνω αν κάποιος δεν έχει πολύ δυνατά μαλλιά και πυκνά να μην χρησιμοποιεί βαριά προϊόντα

Προστέθηκε μετά από 12 λεπτά 6 δευτερόλεπτα:
Επίσης τα Morgan'sειναι τρομερά και έχουν πολύ ποικιλία από μαλακη πομαδα, σκληρή πομαδα , λάδι ,τα πάντα ,δοκίμασα πριν μια βδομάδα και ήταν τέλεια απλά είναι παλιές φόρμουλες και είναι βαριά ,δεν θυμάμαι αν είναι water base η πομαδα αλλά έβγαινε από το μαλλί Εικόνα,από performance ειναι τέλειες κάνεις ότι χτένισμα θέλεις , Elvis και βάλε Εικόνα
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

Η πιο δημοφιλής ματ είναι της uppercut αλλά δεν είναι και η πιο δυνατή (αν θες ματ και δυνατό, πας σε clay). Νομίζω υπάρχει και σε travel tin στην Ελλάδα, για να την δοκιμάσεις.
Γενικώς οι water based ξεπλένονται πιο εύκολα, με σκετο νερό.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”