SPEICK AS balsam sensitive (σωληναριο)

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

100ml
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

να αναφερω τις εντυπωσεις μου για το SPEICK ASB ..... παρα πολυ καλο .... αρωμα δεν θα ελεγα οτι ειναι κατι τρομερο .... η μυρωδια του ειναι μεταξυ λεμονιου και μελιου με κυριαρχο περισσοτερο το πρωτο .... ειναι πηχτο και αν βαλετε λιγη παραπανω ποσοτητα απο την κανονικη αφηνει μια σχετικη λιπαροτητα στο προσωπο χωρις ομως να ειναι ενοχλητικη γιατι απορροφαται απο το προσωπο .... εν ολιγοις το συνιστω ....
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

με ποια tobs ταιριάζει αρωματικά;
NavalArchitect

Ίσως λίγο με τις:

- Mr. T ?
- Jermyn St. ?
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Καταπληκτικό.Με το που την απλώνω στο πρόσωπό μου,νιώθω οτι βάζω κάτι πολύ προστατευτικό και ενυδατικό.Λιπαρότης μηδεμία.Δεν κολλάει.Απορροφάται ολοκληρωτικά και ενυδατώνει μοναδικά.Το άρωμά του δε είναι χάρμα ρινός.Το δέρμα αισθάνεται περιποιημένο,μαλακό και καθαρό.Εν κατακλείδι,ζήτω το Speick balm!
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Συμφωνώ. Το Σπάικ τα σπάει...
Ανακουφιστικό, δροσερό, μαλακτικό και ενυδατικό, χωρίς καθόλου λιπαρότητα, ιδανικό για ελληνικό κλίμα.
Κορυφαίο προϊόν σε απίστευτη τιμή. Δεδομένης της φυσικής του σύνθεσης, χωρίς paraben κλπ, δύσκολα το χτυπάει κάτι άλλο. Εχω δοκιμάσει Weleda, Kiehl's, American Crew, DR Harris, Lavera, L'Occitane Cade, Olivia, κ.ά. φυσικά-οργανικά που δεν τα θυμάμαι όλα. Το Speick είναι εφάμιλλο ή και ανώτερο όλων, και βέβαια σε χαμηλότερη τιμή και προσιτό στο φαρμακείο της γειτονιάς.
Παλιότερα ήταν δυσεύρετο, αλλά όχι τώρα. Το φέρνει ο φαρμακοποιός της γειτονιάς αν του το παραγγείλεις. Ετσι έκανα πρόσφατα.
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
ribo7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 01 Απρ 2012, 12:56
11
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Το αγόρασα κι' εγώ κυρίως γιατί μου άρεσε η μυρωδιά της κρέμας ξυρίσματος.
Αλλά με έχει απογοητεύσει. Άρωμα πολύ εσπεριδοειδές που δεν είναι του γούστου μου και δεν απλώνεται εύκολα. Από ενυδάτωση είναι οκ αλλά η όλη φάση δε με ευχαριστεί ώστε να θέλω να ξυριστώ για να βάλω ένα καλό balm μετά. Ήδη ψάχνω άτομο να το δωρίσω για να βγάλω και καμιά υποχρέωση από δώρα :P
- Merkur 33C Classic
- Omega 10048 Pro
- Personna platinum blades
- Speick κρέμα ξυρίσματος
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Σημερα παραλαμβανω το απογευμα speick asb γιατι ειμαι balsaμακιας και για να ανεβω επιπεδο. Το βραδυ υποσχομαι φωτο με το τι πήρα αυτες τις μερες.

Θα ανεβασω φωτο και απο το αδειο πορτοφολι επισης. Ευχαριστώ.

Added in 6 hours 5 minutes 55 seconds:
Λοιπον αρχηγοι μου εχω τσαντιστει.

Παρελαβα το balm από φαρμακείο σε τιμη 9 ευρώ. Αν θελετε λέω κι από ποιο.

Ενω ολα φαινονται καλα, ανοιγω το κουτι και κοιταζω προσεκτικα το balm. Βλεπω οτι ενω ειναι αχρησιμοποιητο μεσα πρεπει να εχει περιπου τη μιση ποσοτητα. Κοιταζω στο πωμα ειχε φτυσει μια μικροποσοτητα. Μου φυγε και μενα αλλη λιγη.. Τεσπα.

Το γυρνάω τουμπα και βλεπω οτι ανεβηκε λιγο η σταθμη τωρα. Καπου ειχα διαβασει οτι με το σαπουνι της speick κατι αντίστοιχο ειχε γινει. Φωτο δύσκολο να το δειτε αλλα η σταθμη φτανει καπου στο "balm sensitive" που ειναι στο κεντρο του μπουκαλιου.
Εικόνα
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Να το γυρίσεις πίσω. Πάρτους τηλέφωνο άμεσα αν δεν είσαι κοντά.

Πάντως γενικά δεν το λες και πολύ φτηνό με 12 ευρώ τα 100ml.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Δεν ειμαι κοντα οχι. Το πηρα μεσα απο το κουτι και το ειδα μετα. Πρεπει να τρεχω παλι. 9 ευρω εκανε. Ειχε εκπτωση. Αλλα ξενερωσα να πω την αληθεια.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”