Σαπούνια For Men

Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Has thanked: 15 times
Been thanked: 37 times

Re: Σαπούνια For Men

Δημοσίευσηαπό Pantrek » πριν από 1 εβδομάδα

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

Zizu10 έγραψε:Καλησπέρα, επειδή ψάχνω ένα σαπούνι για τον καθαρισμό του προσώπου, το οποίο να προσφέρει καλή ενυδάτωση θα ήθελα να μου πείτε τι συστατικά πρέπει να προσέξω/αναζητήσω.
Βλέπω για παράδειγμα σαπούνια γλυκερίνης, ελαιολάδου, tallow, με γάλα και πάει λέγοντας και δεν ξέρω ποιο από αυτά κάνει δουλειά και ποιο θα ξηράνει τελείως το δέρμα μου...

Αν έχεις πρόβλημα ξηροδερμίας στο πρόσωπο μπορείς να πας σε κάποιο δερματολόγο να σου συστήσει κάποιο ήπιο καθαριστικό σαπούνι στερεάς ή υγρής μορφής.
Εναλλακτικά, όλα τα μεγάλα φαρμακεία έχουν αισθητικούς για το τμήμα καλλυντικών τους.
Μπορείς και εκει να παρεις συμβουλές.

Δεν ξέρω αν τα σαπούνια του supermarket έιναι κατάλληλα για πρόσωπο με ευαίσθητο δέρμα.

Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Δημοτικό
Δημοτικό
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2219 times

Δημοσίευσηαπό __Nikolas » πριν από 1 εβδομάδα

@ Zizu10

Για καθαρα Artisan στο Etsy μπορεις να βρεις και απο SoapAdventure και απο StarSoapsbyIvana :hellas3
any shave you can walk away from, is a good shave!

Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Εξοπλισμός: DE RAZORS :
- Edwin Jagger DE89LBL
- Parker 24C
- Parker 97R
- Merkur 41c
- Fatip Piccolo
- Feather Popular
- Weishi 9306F
- Qshave Futur clone
BRUSHES:
- Omega 48
- Omega 10018
- Omega 10065

Στα υπόλοιπα έχω χάσει την μπάλα...
Has thanked: 21 times
Been thanked: 235 times

Δημοσίευσηαπό Zizu10 » πριν από 1 εβδομάδα

Σε δερματολόγο έχω πάει και μου έχει πει να αποφεύγω τα στέρεα σαπούνια καθώς "στεγνώνουν" την επιδερμίδα μου. Το πρόβλημα είναι ότι δεν πολυπάω τα κρεμοσάπουνα και ψάχνω μπας και βρω κανένα σαπούνι σε πλάκα που να ενυδατώνει και να μυρίζει ωραία.

Στο etsy έχω δει και τους δύο πωλητές και μάλιστα από το soapadventure περιμένω ένα σαπούνι ξυρίσματος αυτές τις μέρες. Το μόνο που με κάνει να διστάζω είναι η τιμή, καθώς μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει 6-7 ευρώ το σαπούνι, χρήματα τα οποία θεωρώ αρκετά για ένα σαπούνι σώματος..

Επιστροφή σε “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες