Proraso sandalwood σαπούνι και κρέμα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Αν και έχω μικρή εμπειρία στο ΠΞ θα συμφωνήσω για το Proraso. Κανεί πολύ καλό και πλούσιο αφρό με λίγη ποσότητα, εύκολα και γρήγορα, που άνετα κάνεις 3 περάσματα. Η τιμη του είναι άκρως συμφέρουσα και η μυρωδιά, για τα δικά μου γούστα φυσικά, είναι εξαιρετική.

Είναι η πρώτη κρέμα που αγόρασα και νομίζω θα συνεχίσω για αρκετό καιρό με αυτή.
Γρηγόρης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Έλα στο Περί σανδαλόξυλου Αντώνη, να μας γράψεις τις ...εμπειρίες σου :winkcool γιατί εδώ θα βγούμε εκτός. Δε το έχω δοκιμάσει πάντως και τρώγομαι να σε ρωτήσω αν μοιάζει στο Proraso ( καθαρό σανδαλόξυλο ) ή είναι μίξη ?
Αλλά θα βγούμε off topic..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Σήμερα παρήγγειλα την κόκκινη κρέμα της Proraso. Xαίρομαι που μαθαίνω οτι είναι σκέτο σανταλόξυλο. Αν είναι πολύ ήπιο το άρωμα θα το ντοπάρω με λίγες σταγόνες καθαρό αιθέριο έλαιο κατά την μετάγγιση σε βολικό βαζάκι.
Πιστεύω ότι θα είναι καλό δίδυμο με την maca root της Body shop, για χρήση με το γαϊδούρι Οmega 6213.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Την πήρα (κρέμα) πριν καμιά 20αριά ημέρες από τον Χόντο κι έχω κάνει τρία ξυρίσματα.

Για το ευαίσθητο πρόσωπο μου σε αντίθεση με τις άλλες proraso (άσπρη-πράσινη) είναι σκληρή και βαριά κρέμα.

Μαλακώνει τις σκληρές τρίχες μου επαρκώς αλλά μετά το ξύρισμα με πιάνει δυσφορία στο πρόσωπο και χρειάζομαι οπωσδήποτε After shave με καταπραυντικές ιδιότητες.

Αρωματικά δεν μου λεει τίποτα για να μην πω οτι δεν τη γουστάρω κιόλας.
stergios

Μετα απο 7 ξυρισματα με το κόκκινο σαπουνι θα λεγα οτι ειναι ευκολο στον αφρισμο, το αρωμα κ η ενταση του ικανοποιητικη. Παχυς αφρος χωρις φουσκες, στεγνωνει σχετικα εύκολα αν δεν προσεξεις την αναλογια σαπουνιου-νερου. Γλιστρημα, προστασια κ ενυδατωση καλη θα λεγα. Για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο πιστευω. 3,07€. Συγκριτικα απο την εμπειρία μου, κατωτερο του cella, καλυτερο απο la toja stick οσο αφορα την ευκολια ξυρισματος. Επισης θα λεγα πως μαλακωνει τα γενια ενα κλικ οπως λεει οτι κανει αφου προτεινεται για σκληρά γένια, αλλα μπορει να ναι κ placebo. Αποδεκτο προιον αν θες κατι φθηνο κ δεν εχεις πολλες απαιτησεις. Μ αυτα τα χρηματα σ αυτην την ποσότητα ουτε απο το σουπερ σαπουνι για τα χερια σχεδον δεν αγοραζεις.
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Ήταν απ' τις πρώτες κρέμες που δοκίμασα.Τα έχουν πει και οι προηγούμενοι,ευκολία αφρισμού,μαλάκωμα τριχών,πολύ καλή τιμή.Το άρωμα μου aρέσει πολύ.Με το rotation όμως σπάνια έρχεται η σειρά της.Πλην όμως είναι πάντα ευχάριστη,σαν μια παλιά αγαπημένη.Γενικώς τα προϊόντα της PRORASO που έχω δοκιμάσει ήταν το λιγότερο αξιοπρεπή.
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Από τα πολύ καλά. Αφρισμός εύκολος και πάνω από το μέσο όρο καλός. Ήταν το πρώτο αν θυμάμαι σαπούνι που πήρα με δικά μου λεφτά. Πιο πριν έκλεβα από τις κρέμες kolynos, nivea και gillette του πατέρα μου. Και πάνω από το μέσο όρο προστασία. Έρχεται κι από πάνω η τιμή και το απογεινώνει. Είναι ένα σαπούνι δεν υπάρχει σχεδόν κανείς του αθλήματος που δεν το έχει δοκιμάσει.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Έτσι μπράβο Μήτσο. Όχι σαν κάτι άλλους εδώ μέσα.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ελα μου ντε....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Σαν ιδιότητες θα το αφήσω γιατί ο καθένας έχει την άποψη του και φυσικά δεν θέλω να τσαντίσω κανένα mod (λέμε τώρα ) , σαν άρωμα πάντως είναι φανταστικό. Έβλεπα ένα βίντεο του TSE και έλεγε ότι απ όλα τα σανδαλοξυλα που έχει μυρίσει (και έχει μυρίσει αρκετά ) το πιο όμορφο άρωμα το έχει το proraso. ... Τώρα θα βρεθεί κανένας φίλος και θα πει ότι δεν έχει γούστο μάλλον ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”