Semogue 1470. Γιατί γίνεται έτσι ;

Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Πάμε για Omega λοιπόν, μια δοκιμή ίσως να μας πείσει !
Γρηγόρης
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Συμφωνω κι εγω να προτιμησεις καποιο ωμεγα προ - προσωπικα θα επελεγα ή το 49 ή το προρασο, γιατι το 48αρι παραειναι μεγαλο και δεν με βολεψε ποτε...
Το soc ειναι εξαιρετικο πινελο, απο τους καλυτερους χοιρους που θα πεσουν στα χερια σου. Δεν υπαρχει ομως λογος να δωσεις 30€ σε αυτη τη φαση, που σε νοιαζει να δοκιμασεις και να συγκρινεις. Οποιο omega pro κι αν παρεις, θα εχεις ενα εξαιρετικα πρακτικο πινελο, σωστο σκυλι και απολυτα βολικο, στο ενα τριτο της τιμης του soc.
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Τελικά, ένα φτηνό Omega από τον Σκλαβενίτη με έκανε να δω με άλλο μάτι και τα πινέλα και το face lathering ! Με το οποίο δεν τα πήγαινα και τόσο καλά, αλλά όσο καιρό χρησιμοποιώ το Omega, έχω μάθει πολλά. Κια η αλήθεια είναι ότι και με το Semogue πλέον καταφέρνω καλύτερο αφρό, αλλά προτιμώ το Omega. MWF, Σαπούνι του Δημήτρη, Cella, όλα τα δουλεύω με το Omega και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και μόνο face lather. Κι όσο στρώνει, τόσο καλυτερεύει η εμπειρία. Το Semogue έχει μαλακώσει πάρα πολύ, καμία σχέση με το Omega, αλλά νομίζω ότι η διαφορά στην ποιότητα είναι εμφανέστατη κι ας πρόκειται για πινέλο σουπερ μαρκετ.
Γρηγόρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”