Proraso aloe & vitamine e(blue).

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Προρασο με αλοη και βιταμινη ε.ερχεται σε σωληναριο των 150γρ.με μπλε και ασπρες γραμμες.οπως δηλωνει και οτιτλος η κρεμα περιεχει αλοη και βιταμινη ε για προστασια,επουλωση και εξτρα ενυδατωση.κατα την γνωμη μου η συγκεκριμενη κρεμα ειναι 1 κλικ καλυτερη απο τις αντιστοιχες αδερφες τις σε κοκκινο και πρασινο χρωμα.στο ξυρισμα προσφερει επιπλεον προστασια και εξαιρετικη ενυδατωση.σε συνδυασμο με το αντιστοιχο αφτερ σειβ αποτελουν ΙΜΗΟ αχτυπητο διδυμο.ειναι αρκετα φτηνη(γυρω στα 3€)και κατα την γνωμη μου vfm. το αρωμα της ευχαριστο, δεν ειναι βαρυ και δεν καλυπτει την οποια κολωνια φορεσει καποιος.πιστευω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη κρεμα και αξιζει καποιος να την δοκιμασει.
σημ.το αρνητικο ειναι οτι δεν βγαινει σε σαπουνι.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Έχει άρωμα ευρείας αποδοχής.ίσως το καλύτερο από τα 3.Μοντέρνο,κλασσικό σαπουνάτο με μια αίσθηση αρώματος.Άρεσε και σε ένα φίλο μου πολύ,ο οποίος χρησιμοποιεί σαπούνι πράσινο proraso.Από την άλλη ενώ λέει έχει μενθόλη δεν παρατήρησα τρελλή δροσιά.Θα έλεγα κάνει για όλες τις μέρες του χρόνου.Εκπέμπει ένα κύρος.Να αναφέρω εδώ οτι ενώ η προστασία είναι στα γνωστά επίπεδα,η ενυδάτωση μετά την ξούρα μου φάνηκε καλύτερη από τις άλλες κρέμες της σειράς.Δεν ξέρω κανένα asl να την ταιριάξω μα ξέρω 1-2 κολώνιες.Αυτές θα ήταν η le male,paco rabbane pour homme κ.λ.π
Μοιάζει με τη ρώσική κρέμα everect πολύ.Επίσης μου βγάζει κάτι το κεχριμπαρένιο,αν αυτό βγάζει νόημα για σας.
Πολυ καλή κρέμα για 2,8 ευρώ!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Τηλεμαχε δεν νομιζω οτι εχει μενθολη.αλοη ,γλυκοριζα και βιταμινα ε γραφει οτι εχει.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Οπότε στα υπόψιν.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Macho έχει 100% μενθόλη.Είναι όμως πολύ μικρή η ποσότητα σε σημείο να αναρωτιέσαι αν όντως έχει.Ξαναδές το κουτί σου γράφει menthol μεταξύ άλλων.
Να συμπληρώσω οτι το άρωμα είναι έντονο,αν και διακριτικό αλλά χωρίς τρομερή διάρκεια.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

...και τα συστατικά για τους φίλους που ενδιαφέρονται.Περισσότερο τα έβαλα για να δείτε τι ωραία καταπραυντικά συστατικά έχει.
Εικόνα
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

εχεις δικιο Τηλεμαχε.εγω ειδα το σωληναριο και δεν το εγραφε επανω.οπως ειπες και εσυ παντως ,η μενθολη ειναι σαν να μην υπαρχει .ασχετα παντως με αυτο ειναι οντως ''διαμαντακι''σαν κρεμα.αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω.και οπως ειπα και πιο πριν κανει πολυ καλο διδυμο με τοαντιστοιχο αφτερ σεβ.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Ήταν η πρώτη κρέμα που πήρα (μετά την Derby, αυτή δεν την μετράω :beah2 :megagrin )
Το άρωμά της για μένα αποτελεί μια μοντέρνα υλοποίηση μόσχου. Αρκετά γλυκερό, μα μοντέρνο και μέτριας έντασης. Κάποτε μου άρεσε πολύ, πλέον δεν με ενθουσιάζουν τα γλυκερά...
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Εμενα μου ξεβρωμισε και το πινελο του χοιρου το καινουριο.Σ' ευχαριστω Proraso blue.
Άβαταρ μέλους
JohnP
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 25 Φεβ 2017, 21:49
7
Been thanked: 3 times

Η πρώτη κρέμα που χρησιμοποίησα, ( αν και έψαχνα την κόκκινη) καθώς την βρίσκεις πολύ εύκολα σε κάποιο Ηondo. Διακριτικό κι ευχάριστο άρωμα, πλούσιος αφρός χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια, καλή ολισθηρότητα. Δεν ξηραίνει και δεν "καίει" το δέρμα αν την αφήσεις λίγο παραπάνω. Στα 3,50€ που τη βρήκα και για 3 μήνες που έβγαλε με 5 ξυρίσματα την εβδομάδα, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι αντίστοιχο σ'αυτήν την ποιότητα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”