Old Spice

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Old spice είναι το πρώτο μου after shave και το χρησιμοποιούσε χρόνια ο πατέρας μου. Αυτά που βρίσκω όμως στην ελληνική αγορά, μου φέρνουν σε κάτι λίγο διαφορετικό απ'αυτό που θυμάμαι.
Έψαξα λίγο στον φίλο μας και είδα πως το άρωμα άλλαξε κάπως από τότε που αγοράστηκε η εταιρία που το έφτιαχνε και οτι τα δικαιώματα για την παλιά συνταγή τα έχει κάποια εταιρία στην Ινδία.
Έχει μήπως κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο θέμα για να μου πει αν αυτά που βρίσκω στο λιμάνι είναι πραγματικά αυτό που ψάχνω;
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Tα ινδικα Old Spice παρασκευαζονται απο την MCPL India PVT. LTD, η οποια απλα εχει αγορασει τα δικαιωματα χρησης του εμπορικου σηματος της Shulton. A! Mε την ευκαιρια να πω οτι αλλαξε και η συσκευασια, αλλα δεν εχω ιδεα αν αλλαξε κατι στη συνθεση της κρεμας!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tsu
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 03 Μάι 2011, 10:38
12
Has thanked: 44 times
Been thanked: 29 times
Ηλικία: 41

Για όσους ενδιαφέρονται στο gifts&care έχει φέρει και Hawkridge , Champion και Wolfthorn (συν τα κλασικά).
Κώστας
tiguansm
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 12 Μάι 2014, 18:45
9
Τοποθεσία: Θρακομακεδόνες
Has thanked: 215 times
Been thanked: 93 times

Χτες φίλος μου έκανε δώρο ένα σετ old spice original asl & deodorant spray κατασκευής Ευρώπη που δεν λέει.
Η μυρωδιά καταπληκτική με μεγάλη διάρκεια και δεν έκαιγε πολύ.
Πήρε την τιμητική της θέση δίπλα στην aqua velva και floid.
Ίσως απ´ ότι έχω διαβάσει να έχει αλλάξει λίγο η σύσταση και μυρωδιά αλλά και πάλι μου αρέσει πολύ.
Την ειχα ξεχάσει. Οπως και πολλά άλλα ωραία όταν ειχα επιλέξει πλαστικά και ηλεκτρικές (συνήθως έβαζα balm μιας και το δερμα ήταν κάθε φορα κατακόκκινο).
Ένα ακόμα στοιχείο που χαιρομαι με το π.ξ. ανακάλυψα πάλι την ευωδια των προιόντων .
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

old spice.τι να πρωτοπει κανεις για αυτο το asl.απο τα πιο αγαπημενα μαζι με brut,floid,aqua velva,proraso. after shave ορισμος της εννοιας.αρρενωπο,καθαρο,εντονο τα εχει ολα και συμφερει.εχει μια ρετρο,νοσταλγικη αυρα που σε ταξιδευει σε αλλες εποχες,οταν οι αντρες ηταν αυθεντικοι και ηξεραν να ξυριζονται.splash on guys! ;)
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

το τελευταιο διαστημα χρησιμοποιω παρα πολυ το old spice.μιλαω για το κλασσικο αρωμα.αν και μου αρεσουν αρκετα asl και κολωνιες το συγκεκριμενο εχει γινει το αρωμα που μου αρεσει να φοραω περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο.χρονια δοκιμαζω κολωνιες(και ακριβες και φτηνες),καμμια δεν μπορει να συγκριθει μαζι του.ειναι οτι πιο αρρενωπο,φρεσκο και καθαρο εχω μυρισει.
ad-1964-Fathers-Day.jpg
old-spice-rasierwasser-1963.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3098
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 27828 times
Been thanked: 29054 times
Ηλικία: 64

Από τα αγαπημένα μου όταν ήμουν φοιτητής.
Εκτός από το υπέροχο άρωμά του, το σχήμα και το χρώμα του μπουκαλιού, το κλασικό logo της εταιρείας καθώς και το πώμα, το έκαναν να ξεχωρίζει από μακρυα.
Γιάννης
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

πολυ ωραιο το old spice αρεσει και εμενα και εχω 2,
ομως δεν εχω αυτα που βλεπω ψαχνοντας στο διαδικτυο με πρασινο και ροζ;; περιεχομενο. τα εχει καποιος;; αξιζει η αγορα ρους;με τι μοιαζουν αρωματικα;;
ακομα θελω να γραψω οτι αν και διαφορετικα το tabac μου αρεσει και αυτο πολυ, νομιζω οτι σε οποιον αρεσει το ενα θα αρεσει σιγουρα και το αλλο
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Καλησπερα σε σουπερ μαρκετ της περιοχης μου βρηκα το old spice champion 100ml σε διαφανο μπουκαλι με πρασινο χρωμα η λοσιον made in germany στα 3,39 το ενα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι γραφει στο κουτι οτι εχει ημερομηνια ληξεως 36 μηνες μετα απο την αναγραφομενη ημερομηνια παραγωγης στο κουτι.Ισχυει κατι τετοιο;Χανονται η ιδιοτητες η το αρωμα του; Στα 2 που πηρα εχει ημερομηνια παραγωγης 03/2014.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

αν το μπουκαλι δεν εχει ανοιχτει το περιεχομενο δεν παθαινει τιποτα.οι 36 μηνες ισχυουν απο την στιγμη που θα ανοιχτει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”