Μανικετόκουμπα

Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Ώπα ρε Άρη, τι ταπεινό απόκτημα λες, αυτά είναι κοσμήματα!

Και τα υπόλοιπα είναι πολύ ωραία και είναι ένα αξεσουάρ με άρωμα πολυτέλειας παλιάς εποχής. Από τα καλά, τα αντρικά. Ομολογώ ότι δεν φόρεσα ποτέ, δεν απόκτησα ποτέ δικά μου, έχω όμως του πατέρα μου ένα ζευγάρι χρυσά από τον γάμο του. Ίσως κάποια στιγμή να αξιωθώ...
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Τα μοναδικά που έχω καθώς δεν έχω πολλά τέτοιου είδους πουκάμιασα.Απλά παλιά έπαιζα πολυ πόκα (όχι ποκερ, παιχνίδι για λίγους) και μου άρεσε να τα φοράω!

Εικόνα

Μπορεί να είναι λίγο καγκουρίστικα , προσωπικά μου αρέσουνε , δέχονται συνέχεια σχόλια και είναι πάμφθηνα!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Εμένα μου αρεσουν. Με casual ντυσιμο θα τα φορουσα ανετα
Άρης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

boltsis έγραψε:Μπορεί να είναι λίγο καγκουρίστικα , προσωπικά μου αρέσουνε , δέχονται συνέχεια σχόλια και είναι πάμφθηνα!
Ειδικά αν τα σχόλια είναι και από γυναίκες Ηλία, μάλλον πρέπει να εντρυφήσεις στο...strip poker! :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Χαχαχα,το θέμα είναι μη γδύσουνε εμένα στο τέλος..η μάλλον μας γδύνουνε έτσι και αλλιώς!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

Τα μανικετόκουμπα μου αρέσουνε πάρα πολύ και φοράω σχέδον κάθε μέρα, γιατί σχεδόν όλα τα πουκάμισα που έχω και φοράω με τα κοστούμια μου είναι με μανσέτα διπλή. Έχω χάσει πάρα πολλά ζευγάρια, μου έχουν κλέψει και μερικά και γι' αυτό δεν αγοράζω μεγάλης αξίας, είναι κρίμα να πάνε χαμένα.

Εδώ θα δείτε αυτά που μου έχουν απομείνει (χρειάζομαι ανανέωση αλλά όχι τώρα):

http://imageshack.us/photo/my-images/38/1000681a.jpg/

Πάντως τα μανικετόκουμπα που είδα στις φωτογραφίες που βάλατε είναι υπέροχα, ο Κωνσταντίνος έχει μερικά πάρα πολύ καλά/ωραία και του Άρη μου άρεσαν πάρα πολύ.
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Κοιτάζοντας κάτι άσχετο στο διαδίκτυο, το μάτι μου έπεσε σε γνωστό κατάστημα (έχει αναφερθεί πολλές φορές στο forum) και μόλις τώρα είδα ότι έχει και μανικετόκουμπα!
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Γιώργο πως γίνεται να σου κλέψουν μανικετόκουμπα; :confused Εννοείς ότι έγινε κάποια ληστεία στο σπίτι;
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Εγώ δεν έχω μανικετόκουμπα , αλλά τα πρώτα που θα αγοράσω θα είναι αυτά

Εικόνα
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

Τα είχα ξεχάσει στο γραφείο, έφυγα με τα μανίκια σηκωμένα και το σακάκι στο χέρι και την άλλη μέρα δεν τα βρήκα. Απλό ε; :dash
Και από κάποιες γυναίκες που ερχόντουσαν να καθαρίσουν το σπίτι, έψαχνα κάποια μανικετόκουμπα και δεν τα έβρισκα.
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμημα”