Mancave;;;

nikos.beaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 23:11
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Γεια σας και από εμενα ! Θα ήθελα να μάθω αν έχετε τα δικά σας ησυχαστήρια ή αλλιώς mancave !!!! Εγώ ετοιμάζω το δικό μου και κάθε ιδέα καλοδεχούμενη!!!
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 710 times
Ηλικία: 48

Καλησπέρα και βέβαια το έχω , μετά το work from home θα ποστάρω φωτός !!
nikos.beaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 23:11
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Ενδιαφέρον! Περιμένω να κλέψω ιδέες!
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 710 times
Ηλικία: 48

Εικόνα
Το παλιό iMac βρήκε γραφείο ! Το γραφείο είναι ίδιο κατασκευή πτυσσόμενη από μαδέρι το ίδιο και οι βιβλιοθήκες !
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 710 times
Ηλικία: 48

Εικόνα
Ποδοσφαιράκι κρασιά και καταψύκτης για το μενουμεσπιτι !
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 710 times
Ηλικία: 48

Εικόνα
Η παλιά καταπληκτική πλάσμα Panasonic με ένα παλιό Apple TV και το πρώτης γενιάς Xbox one καθώς αναβαθμίσαμε σε X . Διάδρομος για καθημερινή άσκηση και καναπεδάκι κρεβάτι ΙΚΕΑ!
Το έφτιαξα με ότι παλιό είχα και απλά έγινε χώρος ζωής !
nikos.beaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 23:11
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Δυνατό! Μπράβο! Παρα πολυ ωραιο! Και εγώ το φτιάχνω αντίστοιχα με παλιά και καινούρια αντικείμενα! Με την πρώτη ευκαιρία ελπίζω αύριο θα ανεβάσω μια συνολική εικόνα και με χαρά θα άκουγα γνώμη και συμβουλές και ΙΔΈΕΣ!

Added in 2 minutes 1 second:
Εμενα Ο χώρος μου είναι ένα αποθηκακι με τον καυστήρα και το πλυντήριο μέσα αλλά σιγά σιγά μετατρέπεται σε αξιοπρεπή χώρο!
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 710 times
Ηλικία: 48

Νίκο είναι φανταστικά project αυτά ! Εμένα πρόκειται για ένα σχεδόν εγκαταλελειμένο (απλά δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιηθεί ) δώμα ταράτσας /πλυσταριό στην μονοκατοικία μου , που πλέον έγινε χώρος που όλη η οικογένεια αναζητάει το κλειδί ! Σε κανένα δεν είπα τι ετοίμαζα και μόλις το είδαν έπαθαν πλάκα . Φώναξα υδραυλικό και εγκατέστησα θέρμανση , ψύξη έβαλα πολύ όμορφο βιομηχανικό πλακάκι και έφτιαξα κανονικό μπάνιο με τουαλέτα και ντουζ εκμεταλλευόμενος τις παροχές που υπήρχαν για το πλυσταριό ! Όλα αυτά έγιναν σε ένα Σαββατοκύριακο όταν όλοι έλειπαν σε καλοκαιρινές διακοπές όποτε φαντάζεσαι την έκπληξη όλων όταν το είδαν ! Τώρα συνεχίζω με τον εξωτερικό χώρο όπου θα εγκατάστησω μπάρμπεκιου και μπαρ και θα χρησιμοποίησω τις εξωτερικές παροχές για την εγκατάσταση νεροχύτη . Για σκίαση θα κάνω μερικώς σταθερό και μερικώς στρατιωτικό δίχτυ κάλυψης . Νομίζω θα γίνει υπέροχο !
nikos.beaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 23:11
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Μπράβο φίλε! Είναι πολύ σημαντικό να έχεις έναν δικό σου χώρο και να τον εχεις φτιάξει οπως εσυ νιώθεις! Ας κάνω και εγώ μια μικρή ξενάγηση και κάθε ιδέα για βελτίωση καλοδεχούμενη! ΛΟΙΠΌΝ...

Added in 1 minute 34 seconds:
Εικόνα

Added in 2 minutes 7 seconds:
Εικόνα

Added in 1 minute 33 seconds:
Εικόνα

Added in 2 minutes 8 seconds:
Εικόνα

Added in 4 minutes 31 seconds:
Εικόνα

Added in 4 minutes 34 seconds:
Οι δύο τελευταίες φωτο είναι από την ίδια πλευρά, ενώ στην 2η και 3η φωτο η κουρτίνα κρύβει έναν μικρό αποθηκευτικό χώρο με πλυντήριο κάτω από σκάλα, όπου εν καιρώ θα μπει μια μικρή επιτραπέζια βιβλιοθηκη δεξιά, αριστερά το μπαούλο που φαίνεται στην 1η φωτο και στο κέντρο του τοιχου ένα μικρό τζάκι βιοαιθανολης, ενώ στη θέση του μπαούλου και της καρέκλας στη πρώτη φωτο θα μπει (ελπίζω σύντομα!) ένας διθεσιος καναπές!

Added in 3 minutes 28 seconds:
Επίσης σκέφτομαι για ένα ψυγείο bar και ένα φορητό a/c θέρμανσης ψύξης.... αλλά δεν ξέρω που θα τοποθετηθούν!🤣
nikos.beaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 23:11
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Καλησπέρα σε όλους! Αρχή διαμόρφωσης της βιβλιοθήκης στο mancave!
Εικόνα

Added in 5 minutes 19 seconds:
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”