Μικρές ή μεγάλες απολαύσεις των διακοπών μας !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Χαιρετώ ξανά την παρέα μας !
Λόγω της περιόδου των διακοπών που διανύουμε είπα να ανοίξω ένα θέμα να συζητήσουμε για πράγματα που μας αρέσουν, μας γεμίζουν και μας δίνουν χαρά στις διακοπές μας (εντάξει ξέρω ότι όλοι μας απολαμβάνουμε το ξύρισμα μας αυτή την περίοδο γιατί είναι πιο χαλαρό κυρίως σε χρόνο ) ... για παράδειγμα σήμερα και αυτή την ώρα που μιλάμε κάθομαι στο μπαλκόνι σε μια περιοχή 5 χιλιόμετρα πριν το Καστέλι Χανίων (Νωπήγεια ) η οποία έχει μια απίστευτη ησυχία .. ακούω τον παφλασμό των κυμμάτων και κάποια τρυζωνια, και μεσα στην ησυχία της νύχτας και στην φοβερή δροσιά (όλο αυτό το σκηνικό μου έδωσε και την ιδέα του θέματος ) σκέφτομαι πόσο πιο ήρεμα ζει ο άνθρωπος κοντά στη φύση και γιατί να είμαι αναγκασμένος να ζω (να ζούμε) μέσα σε πόλεις απάνθρωπες από πολλές απόψεις! Φυσικά την όλη παρέα μου συμπληρώνει μια παγωμένη μπύρα!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
stergios

Το να ερχεσαι κοντα στη φυση, στη φυση σου, ειναι λυτρωτικο κ νομιζω απαραιτητο. Μεγαλη πληροτητα θα το χαρακτηριζα αυτο που ενιωσα, ηταν οταν πριν απο 5 μερες, φουσκωσα το στρωμα 4 μετρα απο το κυμα κ κοιμηθηκα βλεποντας τ αστρα να πεφτουν βροχη! Και οταν ξυπνησα το πρωτο πραγμα που ειδα και φωτογραφισα ξαπλωμενος κ κατω απ τα σκεπασματα, ηταν αυτο! :)

Εικόνα

Added in 7 minutes 57 seconds:
Καλα να περασετε Ακη! :handgestures-thumbupright:
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Η μεγάλη απόλαυση στης φετινές μου διακοπές ήταν που έμεινα μια εβδομάδα σε ένα σπίτι στο Πήλιο, που δεν είχε σήμα κινητής τηλεφωνίας :shock: Ναι βρήκα το 0.1% του χάρτη που δεν υπάρχει κάλυψη :D . Και ναι επέζησα, χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ. Βέβαια όταν κατέβαινα παραλία είχα σήμα και παρακολουθούσα το φόρουμ ;)
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Μικρή χαρά των διακοπών ήταν όταν το stick LaToja άφρισε ικανοποιητικότατα με το σκληρό νερό του νησιού, εκεί που το DrJohn's απλά παραδίνονταν στα άλατα.

Ναι, ξέρω. Κι η θάλασσα κι η φύση ωραία ήταν, αλλά κι η συνήθεια καλό είναι να κρατιέται :P
Καλό χ**** - ok δεν το λέω :D
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

Για εμένα 4 πράγματα είναι

1. Να απολαύσω με την ηρεμία μου τα αγαπημένα μου πούρα.
2. Να απολαύσω την απόλυτη γαλήνη και ηρεμία των διακοπών αγναντευοντας το απόλυτο γαλάζιο.
3. Να απολαύσω με την ηρεμία μου τα 2 αγαπημένα μου ποτά, ρούμι και μοχίτο.
4. Κάνοντας ατελείωτο κολύμπι.
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”