Καζαμίας Mens-Only-2014

NavalArchitect

Μάιος 2014

Ο vanm66 χάνει και δεύτερη δημοπρασία, αυτή τη φορά από Τσεχία με 18 vintage σαπούνια NOS (9 Yardley και 9 Sanitol). Ο νικητής είχε ποντάρισμα 1 Ευρώ και 33 λεπτά περισσότερο από όσο είχε βάλει ο Βαγγέλης. Αμέσως μετά τη λήξη της δημοπρασίας, στη μέση της νύχτας, ο Βαγγέλης αποφασίζει να μαζέψει μιά μεγάλη σακούλα με ούζο, φρούτα, ψωμί, τυρί, ντομάτες και ελιές και να κατευθυνθεί σε μία ερημική σπηλιά σε σχετικά άβατο σημείο του νησιού. Αφήνει σημείωμα στη γυναίκα και κόρες του "...Δεν είναι δυνατόν - πρέπει να συνέλθω πάση θυσία. Δεν ξέρω πόσο θα λείψω, φροντίστε τα σκυλιά, το γάτο και τα μαγαζιά έως ότου επιστρέψω έχοντας βρει τον παλιό καλό εαυτό μου..."

Ο Antonis επεμβαίνει ξανά σε ένα review 'DE μηχανής' που είχε διορθώσει πρόσφατα, αναβαμίζοντάς 'την' κι άλλο, αφού τώρα 'την' συγκρίνει με "νέο απόκτημα". Το φόρουμ αναστατώνεται, καθότι από τα 10-άρια που είχαν πέσει την άλλη φορά δεν υπάρχει χώρος για παραπάνω. Θαρραλέα, ο Αντώνης κάνει ματ σε όλους αλλάζοντας την κλίμακα βαθμολογίας που χρησιμοποιεί, εγκαθιστώντας πλέον το "15 στα 10" ως άριστα. Η κοινότητα του Mens-only μένει με το στόμα ανοικτό.

Ο marinos79 πάει Πρωτομαγιά πρωί-πρωί στο παζάρι και me άδεια χέρια μετά από μία ώρα περπάτημα, ψάξιμο και 17 'Ασσους Ιντερνάσιοναλ', βρίσκει στον τελευταίο πάγκο της σειράς ένα χρυσό Toggle σε mint κατάσταση (με το κουτί άθικτο). Ρωτά τιμή κι ο πωλητής απαντά σε σπαστά Ελληνικά "...Boss, έχει 1 [ένα] Ευρώ αλλά πέρασαν δυό παληκάρια κανένα τέταρτο πριν και μου ζήτησαν να τους το κρατήσω. Πάνε στο ATM να βγάλουν χρήματα και θα ξανάρθουν..." Ο Μαρίνος νιώθει ξαφνικά ένα σφίξιμο στο στομάχι και μία καούρα στα πνευμόνια. "...Άκου μάστορα, άστα αυτά τώρα - τί θα πει πάνε στο μηχάνημα? Δώσε μου 'τη μηχανή' να φύγω, έχουμε και ρεζερβέ τώρα δηλαδή? Και ποιοί είναι αυτοί δηλαδή στο κάτω-κάτω?"

Ο πωλητής τραβά το Toggle πίσω από τον πάγκο κι απαντά "...Boss, εγκώ ντε ξέρω - υποσχέθηκα να το κρατήσω. Ένας ψηλός νεαρός ήταν κι ένας άλλος ακόμη με στρατιωτικά, μάλλον φαντάρος, που έλεγε κάτι για χαλασμένα ψυχοφάρμακα σε στρατιωτικό νοσοκομείο - τί με νοιάζει εμένα τώρα boss?..." Ο Μαρίνος πιάνει το κινητό του και παίρνει τάχιστα τον iogi. Με την τσίμπλα στο μάτι, ο Γιάννης λέει μιά καλημέρα και πριν προλάβει να ξανα-ανοίξει το στόμα του, ακούει: "...ρε συ, έχουμε κανένα γιόκα φαντάρο στο φόρουμ κι έναν ψηλό μελαχρινό που βγαίνουνε ντουέτο και βολτάρουν στα παζάρια? Μίλα μου γιατί μού'χει ανέβει η πίεση, 7 η ώρα το πρωί..."

O Apostolos λαμβάνει τηλεφώνημα από το τμήμα που οργανώνει το ένθετο για τα βιβλία του "Βήματος της Κυριακής", με αίτημα να παρουσιαστεί για interview. Αποδυκνείεται πως ο κ. Ψυχάρης είναι τακτικότατος αναγνώστης του blog του Απόστολου, και θέλει να τον εντάξει στη συντακτική ομάδα του εν λόγω ένθετου. Ο Απόστολος με τη σειρά του απογοητεύεται σφόδρα, αφού για 30 και πλέον χρόνια περίμενε την εν λόγω πρόσκληση από την Ελένη Μπίστικα της "Καθημερινής της Κυριακής", ώστε να μπορέσει να πραγματοποιήσει το παιδικό όνειρό του - να βγει μια φωτό μαζί της, και η πόζα να δημοσιευθεί στην "καθώς πρέπει" στήλη της.

Το νέο μέλος του φόρουμ, "Τρανς_Εύα" (μηδέν posts ως τώρα) ανοίγει νήμα στην ενότητα "Ξυριστική μηχανή ασφαλείας - Safety razor" με θέμα "Μηχανή για την κοπέλλα μου" ρωτώντας για το ποιές είναι οι διαθέσιμες DE μηχανές στην Ελληνική αγορά που έχουν μεγάλη και χοντρή λαβή από καουτσούκ, η οποία λαβή αποσπώμενη από την κεφαλή της μηχανής να μοιάζει με "...μακρύ χοντρό πέος με κεφαλή και στα δυό της άκρα..."

[Συνεχίζεται...]
Άβαταρ μέλους
νικος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 02:41
11
Τοποθεσία: ΣΙΦΝΟΣ
Has thanked: 42 times
Been thanked: 241 times
Ηλικία: 54

Κυριε πρυτανη δεν παλευεσαι!! :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1
Ολα ειναι δρομος
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

κλαιω... :hystericalbs1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Τρανς - Ευα χαχαχαχαχαχαχαχααχα
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
NavalArchitect

Έκτακτο (μικρό) update

Ιούλιος 2014

- Ο ΙάννηςΚρις, στα πλαίσια της συνεχιζόμενης λιτότητος στην Ελλάδα, αποφασίζει να μικρύνει κι άλλο τις φωτογραφίες που ανεβάζει. Η καινούργια ανάλυση θα είναι 5x5 pixel. Η υποδοχή της αλλαγής είναι ενθουσιώδης από το φόρουμ, αυξάνονται τα "thanks" στα ποσταρίσματα του εν λόγω μέλους κατά 60% από την επόμενη μέρα. Κατά διαβολική σύμπτωση, την ίδια ημέρα (δηλ. την επομένη), χιονίζει στη Σιγκαπούρη.

- Ο Ανδρέας απαντά άμεσα. Το φόρουμ έχει πρόβλημα με τέτοια ανάλυση, η φιγούρα του ΙάννηΚρις δε χωράει μέσα στο πλάτος της φωτό. Καλείται πάραυτα σύσκεψη των συντονιστών, μέσω videoconference. O Αντώνης εμφανίζεται στη σύσκεψη μόλις έχοντας επιστρέψει από επιθεώρηση συνεργείου φορώντας φόρμα γεμάτη με λάδια αυτοκινήτου, κι ως εκ τούτου αποβάλεται από τον Απόστολο στα πρώτα τέσσερα λεπτά με Ιαπωνικό επιφώνημα Aikido.

(Συνεχίζεται...)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανέκδοτα”