Διαδικτυακά καταστήματα αρωμάτων

Άβαταρ μέλους
donP
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Αύγ 2011, 12:05
12
Τοποθεσία: South of -No- North
Has thanked: 630 times
Been thanked: 807 times

Από μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα, δεν κατάφερα να εντοπίσω κάτι σχετικό...
Έχετε να προτείνετε κάποια καταστήματα τα οποία να έχουν αποκλειστικά αυθεντικά αρώματα, σε ανταγωνιστικές τιμές και να μπορούν να στείλουν και στο εξωτερικό;
Καταστήματα τα οποία έχουν και σχετική ποικιλία σε niche/artisan αρώματα πιστεύω πως θα ήταν ακόμη πιο ενδιαφέροντα...
Αφού το θέμα του αρώματος είναι κάτι που αφορά λίγο πολύ σχεδόν όλους τους συνφορουμίτες, εκτιμώ πως ένας τέτοιος κατάλογος με σχολιασμό και εντυπώσεις θα ήταν αρκετά χρήσιμος.

Προσωπικά εντόπισα τα:
parfum-zentrum
iparfumerie
easycosmetic
ενώ προσωπική εμπειρία έχω μόνο από το iparfumerie.
Αυθεντικά αρώματα, ανταγωνιστικές τιμές με προσφορές και πολλά niche αρώματα.
Θα ήταν επίσης πολύ ενδιαφέρον να αναφερθούν αντίστοιχα ελληνικά καταστήματα, τα οποία μπορούμε και πρέπει να στηρίξουμε! :hellas
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 07 Ιουν 2015, 15:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ όχι χύμα links. Φιλικά, Αντώνης.
Νηπίοισιν ου λόγος, αλλά ξυμφορή γίνεται διδάσκαλος.
Δημόκριτος
NavalArchitect

Δοκίμασε και εδώ.

Δεν έχω ψωνίσει ποτέ, έχει καλά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Εγώ έχω αγοράσει στο παρελθόν από εδώ χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το κύριο πρόβλημα με τα αρώματα είναι ότι πρέπει να το έχεις δοκιμάσει στο δέρμα σου για να κρίνεις. Αν ψάχνεις κάποιο άρωμα που το έχεις δοκιμάσει και είναι το άρωμά σου τότε αξίζει η αγορά διαδικτυακά. Τώρα κάποια artisan αρώματα ή περιορισμένης παραγωγής είναι και αρκετά ακριβά.
Ο Κωνσταντίνος με τη σελίδα που πρότεινε μας οδηγεί στο να διαβάσουμε ώρες μόνο και μόνο για την ιστορία των αρωματικών οίκων οι περισσότεροι των οποίων μου είναι άγνωστοι :thumbsup

Υ.Γ. Για τον Harry και όχι μόνο:
Έχει και σε κάποιες penhaligon's προσφορά ή "προσφορά";
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με το FragranceX.
Έχω πάρει αρκετές φορές, ενώ υπάρχουν και περιπτώσεις (2 φορές φέτος), που είχε εντελώς δωρεάν μεταφορικά από το 1ο ευρώ!
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

nik16v έγραψε:Εγώ έχω αγοράσει στο παρελθόν από εδώ χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το κύριο πρόβλημα με τα αρώματα είναι ότι πρέπει να το έχεις δοκιμάσει στο δέρμα σου για να κρίνεις. Αν ψάχνεις κάποιο άρωμα που το έχεις δοκιμάσει και είναι το άρωμά σου τότε αξίζει η αγορά διαδικτυακά. Τώρα κάποια artisan αρώματα ή περιορισμένης παραγωγής είναι και αρκετά ακριβά.
Ο Κωνσταντίνος με τη σελίδα που πρότεινε μας οδηγεί στο να διαβάσουμε ώρες μόνο και μόνο για την ιστορία των αρωματικών οίκων οι περισσότεροι των οποίων μου είναι άγνωστοι :thumbsup

Υ.Γ. Για τον Harry και όχι μόνο:
Έχει και σε κάποιες penhaligon's προσφορά ή "προσφορά";
Οι τιμές είναι πράγματι πάρα πολύ καλές.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Το κατάστημα που ανέφερα πιο πάνω δεν στέλνει (αρώματα) στην Ελλάδα πλέον. Εφόσον τοποθετήσεις άρωμα στο καλάθι και προχωρήσεις για ολοκλήρωση της παραγγελίας το αναφέρει. Στις συχνές ερωτήσεις αναφέρουν ότι σε συγκεκριμένες χώρες δεν μπορούν να στείλουν αρώματα, γυαλιστικά νυχιών και δοχεία με περιεχόμενο υπό πίεση εξαιτίας διεθνών αεροπορικών περιορισμών. >:{
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Τα πιο γνωστά είναι:fragrancex και strawberrynet.
Τώρα αν θές από Ελλάδα δες και στο aromania,brands4u,hellascosmetique(ΚΥΠΡΙΑΚΟ) κ.λ.π
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

rhtoras έγραψε:Τα πιο γνωστά είναι:fragrancex και strawberrynet.
Τώρα αν θές από Ελλάδα δες και στο aromania,brands4u,hellascosmetique(ΚΥΠΡΙΑΚΟ) κ.λ.π
brands2u και όχι brands4u
επίσης και αυτό
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Το strawberrynet δε λειτουργει ακομη. Access denied με δειχνει. Οπως και πριν μερικα χρονια που προσπαθησα να μπω. Και απο τον υπολογιστη της Δωρας δεν εχουμε προσβαση, οποτε μαλλον ειναι απαγορευμενο στη Γερμανια!!!!!!
Εικόνα
giwrghsx2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 16 Μαρ 2016, 15:11
8
Τοποθεσία: Χανιά
Has thanked: 3 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 29

Venera

Για τσεκαρετε αυτο παιδια. παμφθηνες τιμες λεει τεστερς χωρις συσκευασια. ειναι δυνατον ολα τα αρωματα να ειναι fake?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 06 Ιουν 2017, 17:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλω να τοποθετεις τα link σου μεσα σε λεξεις και οχι σκορπια στα posts σου ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”