Δυνατά αρώματα και με διάρκεια...

Απάντηση
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

τι να πω αυτη η εντυπωση μου δωθηκε
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Καλημέρα, από μένα........Δοκιμάστε το Dior homme parfum(2014)..........πανάκριβο(γύρω στα 95 ευρώ) άρωμα, αλλά αξίζει τα χρήματα που πληρώνει κάποιος.........Χαλαρά διαρκεί 10 ώρες στο δέρμα μου
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Armani code profumo
Τέρας έντασης κ διάρκειας! Στην αρχή θυμίζει 1 million αφου έχουν κ τα δυο tonca bean, αλλα μετά αλλάζει κ κυριαρχει το κεχριμπάρι (amber)
Άρης
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Εμένα, πάλι, φίλε, δεν με εντυπωσιάζουν καθόλου τα αρώματα του συγκεκριμένου οίκου, από καμία άποψη! Το ίδιο ισχύει και για τα αρώματα του Dolce&Gabbana. Θεωρώ πως πληρώνουμε μόνο τα brands και όχι το άρωμα καθ'εαυτό. Αντίθετα, τα αρώματα Chanel, Guerlain και Dior, αξίζουν και με το παραπάνω τα χρήματα που πληρώνει κάποιος........Χαρακτηριστικά αναφέρω τα εξής: Bleu de chanel, allure homme sport, dior homme parfum, fahrenheit, guerlain homme intense!
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Α. Ολα ειναι χημεια. Ειναι γελοιο να μιλαμε για ποιοτητα και να εννοουμε τις διαρκειες και την ενταση που θελετε καποιοι και να εχουμε πραγματικα αιθερια ελαια κτλ, οχι βλαβερα στερεωτικα και ενισχυτικα. Τα νιτροmusk πανε συννεφο.
Β. Οοοοοολα ειναι μαρκετινγκ. 5-6 εργοστασια φτιαχνουν τα περισσοτερα αρωματα των διασημων οικων φασον.
Γ. Το πως καθεται σε καθεναν απο εμας ενα αρωμα, ειναι μοναδικη περιπτωση. Τοσο στην ιδια την μυρωδια, οσο και σε διαρκεια.
Δ.Το αρωμα ειναι οπως και τα περισσοτερα πραγματα υποκειμενικο. Εχω λατρεψει αρωματα ψεκασμενα σε χαρτι η αλλους ανθρωπους, αλλα μολις τα εβαλα στο δερμα μου, αλλαξε η μυρωδια σε πολυ διαφορετικη και χαλια.
Ε. Κυκλοφορει πολλη μαιμουδια...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

τα καλα αρωματα κοστιζουν(μιλαμε μονο για perfume και ουχι για νερα της τουαλετας και υδωρ κολονιας).αν καποιος θελει καλο αρωμα θα πρεπει να κοιταξει περα απο τους οικους ραπτικης κοπτικης και τους mainstream οικους αρωματων.και φυσικα να εχει δυνατοτητα να βαλει πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.(στην καλυτερη μιλαμε για τριψηφιο αριθμο αργυριων).
ολα τα αλλα ειναι φρου φρου και αρωματα.
τωρα που το σκεφτομαι και η χυμα κολωνια απο το φαρμακειο super ηταν. 8)
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Diptique, Annick Goutal, AdP, Tom Ford, Creed , Floris, Serge Luten ειναι καποιοι απο τους οίκους των οποίων αρώματα εχω. Οίκοι που προσέχουν πολύ τα συστατικά που βάζουν. Αλλά πως να το κάνουμε οταν ο τίτλος του θεματος είναι "Δυνατα αρώματα με διάρκεια" δεν μπορώ να μην πώ οτι η Joop των 50€ ή το Armani code profumo ( οχι το απλό) των 90€ Που προανέφερα δεν ειναι τέρατα διάρκεια και δύναμης. Αλλά ακόμη κ το no1 νεανικό clubing άρωμα το 1 million ή τι να πω για τα αρώματα του Bulgari των 80-90 € !
Άρης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Σημαντική προσθήκη που ξέχασα. Spicebomb by Victor & Rolf.αυτες τις μερες μαλιστα θα παρω και το καινούριο extreme.
Άρης
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Arisk έγραψε:Diptique, Annick Goutal, AdP, Tom Ford, Creed , Floris, Serge Luten ειναι καποιοι απο τους οίκους των οποίων αρώματα εχω. Οίκοι που προσέχουν πολύ τα συστατικά που βάζουν. Αλλά πως να το κάνουμε οταν ο τίτλος του θεματος είναι "Δυνατα αρώματα με διάρκεια" δεν μπορώ να μην πώ οτι η Joop των 50€ ή το Armani code profumo ( οχι το απλό) των 90€ Που προανέφερα δεν ειναι τέρατα διάρκεια και δύναμης. Αλλά ακόμη κ το no1 νεανικό clubing άρωμα το 1 million ή τι να πω για τα αρώματα του Bulgari των 80-90 € !
Ξέχασες την Guerlain. Έχει βγάλει και αυτή δύο perfumes: Guerlain homme intense και l'instant de guerlain extreme!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”