"Σήκωμα" μαλλιών

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Εξοπλισμός: Άμα γράψω δε θα Φτάσουν οι χαρακτήρες.Η merkur 15c και οι personna τρώνε την περισσότερη χρήση.
Has thanked: 2257 times
Been thanked: 1179 times

Re:

Δημοσίευσηαπό rhtoras » πριν από 2 χρόνια

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

digibill έγραψε:Σε σχεδον μισο μηνα κι εχω καταναλωσει σχεδον το μισο προϊον! Ή βαζω πολυ, ή ειναι μικρη η συσκευασια....

Ημουν σχεδον ετοιμος να παραγγειλω το Nu Nile για επομενη πομαδα, αλλα σκεφτομαι αν αξιζει η δοκιμη καποιας water based, ωστε να βγαινει πιο ευκολα. Με μια γρηγορη ματια που ρριξα, οι περισσοτερες υδροφιλες πομαδες εχουν μεσα χημεια και τερατα! Οι American Crew φαινονται λιγο πιο ανεκτες (συμφωνα με το cosdna).

Εχετε υπ οψιν σας καποια υδροφιλη πομαδα με οσο το δυνατο πιο απλα συστατικα; Σε σχεση με τη murrays super light θα ηθελα κατι που να εχει λιιιιιγο ισχυροτερο κρατημα και να βγαινει καπως ευκολοτερα.

Εικόνα
Έχει αγνά υλικά λένε και μυρίζει πορτοκάλι και σανδαλόξυλο...
80's music
[s]40[/s] κρέμες/σαπούνια ξυρίσματος
[s]30[/s] aftershave
[s]25[/s] edt

Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: SOC bristrle, Semogue 2015 silvertip, KENT Infinity Silvertex, Merkur Progress
Has thanked: 2267 times
Been thanked: 2822 times
Επικοινωνία:

Re: "Σήκωμα" μαλλιών

Δημοσίευσηαπό digibill » πριν από 2 χρόνια

Iasonas έγραψε:Βασιλη θα σου ελεγα να δοκιμασεις με κλειστα ματια το Reuzel. Ειδικα το πρασινο εχει πολυ καλο κρατημα και βγαινει ευκολα απο τα μαλλια.

Ιασονα, φαινεται αρκετα κοντα σε αυτο που ψαχνω, αλλα με βαζει σε σκεψεις το bht που περιεχει... Υπερβολικος ισως, αλλα αν θα μπορουσα να το αποφυγω, γιατι οχι; Θα το σκεφτω παντως...
Συστατικα:

Petrolatum, Cera Alba (Beeswax), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cera Microcristillina (Microcrystalline Wax), Silica, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Emu Oil, Fragrance (Parfum), Limonene d, Butylphenyl Methyl Propional (Lilial), Linalool, BHT, CI 47000 Yellow 11.

Τηλεμαχε, το εχεις βρει σε καποιο διαδικτυακο καταστημα το συγκεκριμενο;

Σας ευχαριστω και τους δυο.

Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Εξοπλισμός: Sharp Objects...
Has thanked: 678 times
Been thanked: 1109 times

Δημοσίευσηαπό Iasonas » πριν από 2 χρόνια

Μπιλ ο καθενας ξερει τι ειναι καλυτερο για τον εαυτο του!!!

Οσο για το pomade που εδειξε ο Τηλεμαχος νομιζω οτι το εχει ο Hairmaker.

Επισης κοιτα και το Dax Hair Shaper. Ειναι κατι μεταξυ pomade και κρεμας, δυνατο κρατημα που δεν φευγει με τον ιδρωτα ή με την βροχη ενω ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να το βγαλεις απο τα μαλλια σου. Εγω το χρησιμοποιω πλεον καθε μερα!
The black bearded sheep...

Το Ιασονας με Ο

Άβαταρ μέλους
macho
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Εξοπλισμός: parker
personna
omega
proraso
pino
Has thanked: 11699 times
Been thanked: 8311 times

Δημοσίευσηαπό macho » πριν από 2 χρόνια

εγω οποτε θελω να σηκωθουν τα μαλλια μου ορθια βαζω το χερι στη πριζα :electrician2
loreal professionel tecni atr-head web.το πηρα απο τον Γιαννη(hairmaker). ειναι κατι σαν κερι αλλα με ινες.δεν λαδωνει,δεν βαραινει τα μαλλια και εχει τρομερο κρατημα.
μονο που το εχω βαλει 2 φορες και πριν το νοεμβριο-δεκεμβριο δεν με βλεπω να ξαναβαζω.τα μαλλια μου τα εχω κουρεψει με την μηχανη πολυ κοντα(ΣΥΡΙΖΑ). :D
loreal-professionnel-tecni-art-a-head-web-.jpg
ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ!

Άβαταρ μέλους
Alex-V
Νήπιο
Νήπιο
Εξοπλισμός: Proraso Sensitive
Gillette G100
Lider
Astra Keramik
Astra Platinum
Personna Platinum
Feather
Brut Musk
Panama Boellis
Old Spice Hawkridge
Has thanked: 62 times
Been thanked: 83 times

Δημοσίευσηαπό Alex-V » πριν από 2 χρόνια

Εγω επειδη εχω λεπτη τριχα σχετικα και δεν ειναι κ τοσο πυκνη, δεν με παιρνει να βαλω πομαδες και κερια. Λαδωνουν επιτοπου και δεν γινονται κ ετσι οπως θελω στο στυλ. Εβαζα ζελε και ζελεδακους δυνατους που εκαναν δουλεια, αλλα τους σταματησα. Τωρα βαλω spray. Συγκεκριμενα την swartzhkopf palette. Πραγματικα απιστευτη. Ματ στυλ οπως θελω, χωρις να φαινονται αραια τα μαλλια και στεκονται εκει που θελω.

Ειμαι και 23 χρονων. Καταλαβαινετε, εχω λιγο "καγκουριστικο" μαλλι τρεντυ για τα πιπινια :xp1
Nobody is perfect. My name is nobody.

stavros s
Νήπιο
Νήπιο

Δημοσίευσηαπό stavros s » πριν από 2 χρόνια

}:) Εμένα που το μαλλί μου είναι σαν σκαντζόχοιρος.....έχετε να μου προτείνετε κάποια κρέμα...για ίσιωμα;;; }:)

Koulis
Νήπιο
Νήπιο

Δημοσίευσηαπό Koulis » πριν από 2 χρόνια

}:) >:{ :'( Εγω παιδια εχω φαει ολο το ιντερνετ να βρω πομαδες pomades κερια η οπως αλλιως θελετε να τα πειτε αλλα δε βρισκω τιποτα περα απο 1-2 ακριβα!!! ελληνικα site . Ξερει κανεις αν τα κομμωτηρια πουλανε τετοια προιοντα η καποιου αλλου ειδους καταστηματα ????? Bοηθηστε plss

Άβαταρ μέλους
herco
Συντονιστής
Συντονιστής
Has thanked: 5897 times
Been thanked: 6329 times

Δημοσίευσηαπό herco » πριν από 2 χρόνια

Δεν γνωριζω που μενεις - ουτε τι θεωρεις ακριβο - αλλα πομαδες βρισκεις σχεδον παντου και σε τιμες πολυ κοντα σε αυτες του εξωτερικου. Στους "Χοντους" αλλα και στους χοντρεμπορους στο Κεντρο της Αθηνας (πχ Μιχαηλιδης) θα βρεις ενω καλη συλλογη εχει και το hairmaker
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: Ενα μαχαίρι, δύο πιστόλια (45άρι και 22άρι), ένα καλάζνικοφ, τρείς αυτοσχέδιες βόμβες, 2 χειροβομβίδες κρότου λάμψης, τέσσερις φωτοβολίδες, ένα γκλοπ και ηλεκτρονικός εξοπλισμός
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1066 times

Δημοσίευσηαπό Wazzaa » πριν από 2 χρόνια

Εγώ προσωπικά ψωνίζω από το Δάφνη προιόντα για τα μαλλιά!!!
Έχει πάρα πολλές επιλογές και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015

barberian
Νήπιο
Νήπιο

Δημοσίευσηαπό barberian » πριν από 1 χρόνο

Koulis έγραψε:}:) >:{ :'( Εγω παιδια εχω φαει ολο το ιντερνετ να βρω πομαδες pomades κερια η οπως αλλιως θελετε να τα πειτε αλλα δε βρισκω τιποτα περα απο 1-2 ακριβα!!! ελληνικα site . Ξερει κανεις αν τα κομμωτηρια πουλανε τετοια προιοντα η καποιου αλλου ειδους καταστηματα ????? Bοηθηστε plss

Ριξε μια ματια εδω ισως βρεις αυτα που ψαχνεις.
Τελευταία επεξεργασία από herco σε 22 Σεπ 2015, 16:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Προσαρμογη link - Φιλε μου προσπαθουμε να μην βαζουμε "χυμα" τα links στα post μας ;-)

koulalexis
Νήπιο
Νήπιο
Has thanked: 41 times
Been thanked: 8 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό koulalexis » πριν από 1 χρόνο

Παίδες είχα την εντύπωση ότι η Brylcreem είχε εξαφανιστεί από την προηγούμενη ακόμη συσκευσία της, που τη βρίσκουμε και κυρίως στη θεσσαλονικη;;;

Επιστροφή σε “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης