Gillette Platinum

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Κρατα την για 1-2 ξυρισματα και αλλαξε την
Δεν ειναι για παραπανω,δεν κερδιζεις τιποτα.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10560
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26392 times
Been thanked: 25867 times

Έχω δοκιμάσει και εγώ τις συγκεκριμένες λεπίδες και δυστυχώς σε εμένα δεν δούλεψαν καθόλου καλά. Πιο συγκεκριμένα είναι όντως αρκετά κοφτερές αλλά μου δημιούργησαν πολλούς ερεθισμούς στον λαιμό, που ουδέποτε συνέβη με άλλες λεπίδες που χρησιμοποίησα. Αυτό είχε ως συνέπεια την άμεση απομάκρυνσή τους. Ίσως μελλοντικά να τις ξαναδοκιμάσω αλλά το πρώτο μου ραντεβού μαζί της...δεν τα βρήκαμε! :hystericalbs1
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10560
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26392 times
Been thanked: 25867 times

Επανέρχομαι στο θέμα, εκδικάστηκε εκ νέου η συγκεκριμένη λεπίδα και η απόφαση είναι καταπέλτης:

Αποφασίστηκε οριστικά και αμετάκλητα ότι η συγκεκριμένη λεπίδα απλά δεν λειτουργεί στο δικό μου δέρμα!

Κατόπιν τούτου χαρίστηκαν σε φίλο και τέθηκαν στην anti-wish λίστα!

Case closed!!! :closed2
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Απο τις πρώτες που χρησιμοποίησα και το μόνιμο σημάδι στο επάνω χείλος (πολύ βαθύ κόψιμο) μου τις θυμίζει δυσάρεστα. :shocking
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10560
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26392 times
Been thanked: 25867 times

Το πρόβλημά μου με αυτές τις λεπίδες είναι κυρίως (όχι μόνο) οι ερεθισμοί που μου αφήνουν στο δέρμα. Αλλά σε άλλους δουλεύουν καλά και αν δεις κάποιοι τις θεωρούν κορυφαίες (και ακριβές ταυτόχρονα).
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ηθικο διδαγμα? Να διαβαζετε πιο προσεκτικα.. :megagrin
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Thanos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 02 Μάι 2011, 12:38
12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Αν ξαφνικά ήταν οι μοναδικές λεπίδες πάνω στη γη.... θα ήταν ένας καλός λόγος για να εγκαταλείψω το παραδοσιακό ξύρισμα....
Γεννήτριες ερεθισμών!!!
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Για μένα,και μετά το πρώτο ξύρισμα με τις συγκεκριμένες,δούλεψαν πολύ καλά.Μηδαμινοί ερεθισμοί,μηδενικά κοψίματα,ωραία λεπίδα.Και εγώ όμως δεν την πολυζόρισα,δυόμιση περάσματα χωρίς κόντρα.Πρώτη εντύπωση θετική.Μείον:στα γνωστά ιντερνετομάγαζα δεν τις βρήκα πουθενά και στο Χόντο ,απ'όπου τις πήρα έχουν 1,7 ευρώ.Αν βρεθούν πουθενά σε καλή τιμή,μάλλον θα τσιμπηθούν.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

άκουσα διάφορα και είπα να τις δοκιμάσω...
τις αγόρασα από ένα κοινό σούπερμαρκετ για 2.09 ευρώ..
η συσκευασία δεν με τρέλλανε και είχε και αυτην την κόλλα μέσα στο χαρτάκι που με νευρίασε λίγο...
νεός στο π.ξ και ξεκινάω με merkur futur στο 2 και καλή προετοιμασία πινέλο omega79 και κρέμα ξυρίσματος oldspice...πλένομαι με σαπούνι και ξεπλένομαι με τονωτικό αρωματικό νερό καλή κάλυψη αφρού και δώστου..σε σχέση με τις derby καμία σχέση πιο ωραίες αλλά δεν ένιωθα την λεπίδα και την βάζω στο 3..γλύστραγε άάάνετα και έκοβε χαλαρά..κοφτερή λεπίδα...δεν κόπηκα γιατί πρόσεχα κι όλας αλλά στο λαιμό όπως και με τις derby είχα λίγους ερεθισμούς μετά από κανά 20 λεπτο και ενώ το aftershave oldspice και η κολώνια πεύκο δεν με έτσουξαν με έτσουξε η κολώνια που έριξα..στο λαιμό...


γενικά αν και ακριβές καλές λεπίδες...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Δεν τις λες και ακριβες.. Οι Merkur ειναι στα 6,50€ οι 10! Συνεχιζω να επιμενω οτι ειναι σπαταλη υλικου και ενεργειας ολες οι λεπιδες που εχουν τη σφραγιδα "Gillette" επανω τους...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”