Gillette Platinum

nikos.a

Ευχαριστώ Τηλέμαχε. Ένα πακετάκι θα το ανοίξω, τα υπόλοιπα θα μείνουν στην άκρη, μαζί με τις 74άρες.

Μήπως γνωρίζεις πότε σταμάτησε η παραγωγή τους;
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Πριν 6 χρόνια στο περίπου,μπορει να ηταν και 5 βέβαια.Σίγουρα πριν τις astra Κεράμικ.Η Ελλά ηταν απο τις χώρες που είχαν έρθει πολλά αποθεματα για αυτό βρίσκονται ακόμη ξεχασμένες.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
nikos.a

Απ' ότι έψαξα λίγο, Τηλέμαχε, πρέπει να σταμάτησαν το 2009.

Λοιπόν πρόκειται για ΤΗΝ λεπίδα. Μαζί με τις 74 και τις Astra Platinum είναι ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Εξαιρετική σε όλα της! Πολύ κοφτερή και ταυτόχρονα πολύ απαλή με το δέρμα. Σπάνιο αυτό μιας και οι περισσότερες λεπίδες θα χάνουν είτε στο ένα είτε στο άλλο. Λένε ότι έχει και μεγάλη διάρκεια κοπής. Θα το δούμε...

Αισθάνομαι απίστευτα τυχερός που βρέθηκα μπροστά σε όχι 1, αλλά σε 8 NOS πακετάκια. Τα υπόλοιπα 7 προσανατολίζομαι να τα κρατήσω ως κόρη οφθαλμού. Τώρα αντιλαμβάνομαι τη χαρά της ανακάλυψης που λένε κάποιοι φίλοι. Από εδώ και πέρα μόνο για τέτοιες σπουδαίες ανακαλύψεις, θα μπαίνει το χέρι στην τσέπη... Από όλα τ' άλλα, γεμίσαμε ντουλάπια, συρτάρια. Ήρθε η ώρα της απόλαυσης.

Άλλο ένα διαμάντι στο χώρο που δεν είναι πλέον σε παραγωγή. Κρίμα. Διάβαζα ότι αποφασίστηκε η διακοπή της παραγωγής τους γιατί η Gillette ήθελε να επεκτείνει την παραγωγή των Fusion!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Και εγώ πιστεύω οτι αξίζουνε.Και όντως όπως σου πα πρίν 6 χρόνια περίπου σταμάτησαν(2009).Και όντως η χαρά της ανακάλυψης είναι που μετράει.Είναι κουραστικό πίστεψέ με,αλλά αξίζει!!!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα πακετάκι. Είναι εξαιρετικές. Γλυκές και κοφτερές
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Μου έφεραν τις παρακάτω λεπίδες αγορασμένες απο βενζινάδικο της Ουγγαρίας. Τις έχετε ξαναδεί; Πούθε κρατά η σκούφια τους;

Εικόνα
Εικόνα
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Λοιπόν προσωπικά τις θεωρώ καλές λεπίδες με πολύ καλές προοπτικές βέβαια αυτά τα προιοντα είναι ymmv.Οι λεπίδες αυτές παιζαν πολύ σε Ελλαδα και Ιταλια και θεωρούνται συνέχεια των swedes
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Χρηιμοποίησα μια και είναι πιο γλυκιά απο τις Ρώσικες. Μπαίνει στο rotation.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Είναι επίσης γνωστές ως gillete white platinums...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Η λεπίδα αυτή με την Gillette NEW LC δημιουργούν ένα εξαιρετικό δίδυμο που θερίζουν τα πάντα στο διάβα τους χωρίς να προκαλούν ερεθισμούς. Δυστυχώς δεν μπορώ να σχολιάσω για τη διάρκεια καθώς σπάνια θα χρησιμοποιήσω μια λεπίδα για δεύτερη φορά. Το πακετάκι μου κόστισε 1.42ευρω και αν τις ξαναβρω στο δρόμο μου θα ξαναπάρω.

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”