Diamonds Pro Excell

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
John
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 17 Σεπ 2012, 12:28
11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Καλησπέρα, πήγα στον κουρέα μου να δω τι ξυραφάκια έχει για να δοκιμάσω, και τα μόνα που είχε και μου πρότεινε είναι αυτά του τίτλου, είναι γαλλικά λέει και τα χρησιμοποιεί για 30 χρόνια.... κόβουν λεει και αυτοκίνητο, τα θεωρεί πολύ καλά. Τέλος πάντων πήρα μία πεντάδα για 1€ αλλά θα τα δοκιμάσω αύριο. Σαν καινούριος και έχοντας την Merkur 15C μόνο 4-5 μέρες στην κατοχή μου, έχω αγοράσει-δοκιμάσει μόνο τα Astra SP, αλλά έχω μία υποψία ότι στο κόντρα κάτω στο λαιμό με γδέρνει λίγο και πιο πολύ στο δεύτερο ξύρισμα. Anyway, σαν να βγήκα off topic απο το ίδιο μου το ποστ, έχει δοκιμάσει κανείς τα Diamonds Pro Excell, στο internet που έψαχνα δεν βρήκα σχεδόν τίποτα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 04 Μαρ 2017, 04:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα links σε κάποια λέξη. Το πως μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
DE Razor: Merkur 15C, Brush: Omega 11137, Cream: Proraso Sandalwood
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Τα έχει ο hairmaker αν δεν κάνω λάθος.
Αμφιβάλλω αν τα χρησιμοποιεί 30 χρόνια ο κουρέας σου πάντως.Δεν ξέρω αν υπάρχουν πάνω από 5-10.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ως Diamonds ειναι παλια φιρμα - τωρα με τα Pro και Excell και Super Duper δεν ξερω. Παντως ανηκουν στα πολυ φτηνα ξυραφακια - με αποδοση που ποικιλει αλλα σιγουρα με μικρη διαρκεια ζωης. Τα χει ο hairmaker οπως ειπε ο Τηλεμαχος, αλλα σε αυτα τα λεφτα θα σου προτεινα πχ τα Concord.

Ασχετο βεβαια αλλα γνωμη μου ειναι να μην φας και τα χρονια σου ψαχνωντας για το ιδανικο ξυραφακι - αυτο που εγραψες για το γδαρσιμο στο λαιμο ειναι λογικο μιας και ακομα το χερι σου ψαχνεται. Σε 40-50 ξυρισματα δεν θα πιστευεις τη διαφορα που θα βλεπεις σε αποδοση/βαθος/ευκολια με σχεδον οτι ξυραφακι χρησιμοποιησεις. (εξαιρουνται βεβαια κατι σκοτωστρες τυπου Astor ή διαφοροι τενεκεδες που κυκλοφορουν εκει εξω).
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”