Shark SS Super Stainless

Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

padjon72 έγραψε:Σήμερα δοκίμασα την super stailness και με το που τη βάζω νιώθω τέτοιο τράβηγμα που σταμάτησα. περνάω από το άλλο μάγουλο τα ίδια. Τη βγάζω και συνεχίζω με την Gillete 7ο clock (πρώτη φορά κι αυτή) ομαλά κι απροβλημάτιστα. Δεν το ...βλέπω με τις Shark.
Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος αλλά επειδή και εγώ το έμαθα πρόσφατα. Είναι σίγουρα η Super Stainless? Μήπως είναι η Super Chrome? Γιατί εγώ συνάντησα αυτό το πρόβλημα με της SC. Μην με παρεξηγείς, να βοηθήσω θέλω :dance
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Όχι δεν ήταν οι chrome. Για την ακρίβεια έχω μια chrome, θα τη δοκιμάσω κάποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

boltsis έγραψε:πρώτο πέρασμα ένιωσα μια αγριάδα στο προσωπό μου, την αίσθηση ότι ξύνεται κάτι, απο μέσα μου είπα "ότι πάμε για σκίσιμο απόψε", προχωράω στο λαιμό που τα παίρνω πάντα κόντρα απο το πρώτο πέρασμα, πάλι αυτός ο ήχος με ελαφρό τράβηγμα αλλά χωρίς κανένα ερεθισμό!Συνεχίζω τα άλλα περάσματα χωρίς μα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, κανένα κόψιμο, κανένα ερεθισμό!Αν εξαιρέσω τα πρώτα περίεργα "ακούσματα" το ξύρισμα ήτανε εξαιρετικό, βαθύ και με διάρκεια!
Καλά, ε, σαν να είχα διαβάσει τι είχε γράψει ο φίλος boltsis και μετά να έγραψα ακριβώς τα ίδια εδώ. Ορκίζομαι ότι δεν το 'χα ξαναδιαβάσει. Απίστευτο! Πολύ ωραίο ξυραφάκι και πολύ περίεργη αυτή η άγρια αίσθηση, που παράλληλα όμως δεν ερεθίζει και ξυρίζει βαθιά.
Ηλίας-Πατρα
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2015, 18:17
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 47 times

Εξαιρετικη λεπιδα.Μαλακο και βαθυ ξυρισμα την συνιστω σε ολους!!
Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 15:20
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 32 times
Been thanked: 460 times
Ηλικία: 32

Τη δοκίμασα με feather popular όπου ήταν σκέτη απογοήτευση.
Σήμερα με τη 41c τα πήγε πολύ καλά αλλά εμφάνισε και σε εμένα αυτό το τράβηγμα. Στην αρχή σκέφτηκα ότι θα είναι σαν τις derby αλλά διαψεύστηκα.
Το μόνο κακό είναι ότι αυτό το τράβηγμα μου προκάλεσε κάποιους ερεθισμούς στον λαιμό...
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”