Voskhod teflon coated

Απάντηση
mangelasakis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 15 Μάι 2020, 15:55
3
Has thanked: 152 times
Been thanked: 611 times

Δοκιμάζω.
Αν δεις στις δημοσιεύσεις μου σε κάθε ξύρισμα χρησιμοποιώ και διαφορετική λεπίδα.
Για τις derby δεν έχω διαβάσει καλά λόγια και δεν έχω πάρει.
Έχω προμηθευτεί bic astor , feather, perma sharp, persona, voskhod, astra πράσινες και μπλε, muhle , Timor, gilette silver blue και platinum, bic platinum ,supermax και ίσως και άλλες που ξεχνώ.
Μέχρι στιγμής από feather, perma sharp και astor (αν και στην αρχή που δεν είχα εμπειρία σφαγώμουν και δεν μου άρεσαν τώρα που έχω δοκιμάσει και άλλες άλλαξα γνώμη) έχω πάρει τα καλύτερα ξυρίσματα. Πιο αποδοτικά πιο smooth με λιγότερα περάσματα για BBS και με λιγότερους ερεθισμούς. Εχω κατακοπεί βέβαια αλλά δεν φταίνε οι λεπίδες νομίζω για αυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 18 Ιουν 2020, 17:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης.
brandnewshaver2020
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 09 Σεπ 2020, 21:08
3
Has thanked: 39 times
Been thanked: 102 times

Πρώτο ξύρισμα χθες με voskhod και η πρώτη επαφή ήταν πολύ καλή.
Κοφτερές χωρίς τραβήγματα και ερεθισμούς.
Θα κάνω άλλα 2-3 ξυρίσματα με την ίδια λεπίδα για καλύτερη άποψη.
SAK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 15 Σεπ 2020, 11:25
3
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΑΤΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Ηλικία: 62
Επικοινωνία:

Έχω διαβάσει ότι σε τεστ είναι κοφτερές μετά τις feather. Εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασαν. Πιο καλά μου έκατσαν οι BIC κίτρινες
Άβαταρ μέλους
soulg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2020, 00:52
3
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη Αττική
Has thanked: 295 times
Been thanked: 1798 times

Εμένα πάλι το teflon μάλλον μου δημιουργεί θέματα. Την έβαλα για δοκιμή στην Rockwell 6c στην R2 (που δεν ξυρίζει εκεί για μένα) και απ' όπου πέρασα την λεπίδα είχα κοκκινήλες.
Γιώργος
SAK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 15 Σεπ 2020, 11:25
3
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΑΤΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Ηλικία: 62
Επικοινωνία:

Αποφάσισα να δώσω μια ακόμα ευκαιρία. Τις δοκΊμασα με όλες μου τις μηχανές. (EJ DE89, MERKUR FUTUR, R41, GAMEGHANGER 84P JAWS)
Δεν κατάφερα να ολοκληρώσω ούτε ένα ξύρισμα.ούτε ένα μάγουλο. Τις πέταξα!
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12839 times
Been thanked: 13522 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@SAK @soulg τα ιδια και εγω .... η voskhod δεν παλευονται ! Δυσκολη λεπιδα .... καλυτερα perma sharp ασφαλης επιλογη! 😉👍
Άβαταρ μέλους
NoRex
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 31 Μάι 2020, 22:09
3
Τοποθεσία: Πειραιάς
Has thanked: 20 times
Been thanked: 61 times
Ηλικία: 31

Σίγουρα δύσκολες λεπίδες. Είναι τύπου derby. Σε κάποιους δουλεύουν, άλλοι τις βρίσκουν άθλιες. Προσωπικά για μένα είναι στο top 5 μου.
Chaos is a ladder.
Άβαταρ μέλους
not_is
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 04 Οκτ 2019, 14:57
4
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 873 times
Been thanked: 1461 times
Επικοινωνία:

NoRex εγώ είμαι απο αυτούς που τις βρίσκουν άθλιες,όσες ευκαιρίες και αν τις έδωσα δεν τα κατάφεραν.
Νότης
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
9
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 718 times
Ηλικία: 52

Εγώ πήρα 100στάδα από αυτές. Φανταστικό ξύρισμα. Γλυκές, κοφτερές, χωρίς τραβήγματα και ερεθισμούς, ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ.
Άβαταρ μέλους
SrTv
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: 13 Οκτ 2020, 20:30
3
Has thanked: 3628 times
Been thanked: 3341 times

Συνεχόμενες δοκιμές με ήπια μηχανή (Lord 6). Καθόλου τράβηγμα, κανένας ερεθισμός αλλά ΔΕΝ κόβουν. Σε γένια δυο ημερών, τρία χεριά (μόνο σε μερικά σημεία κόντρα μιας και το αποφεύγω) και χρειάζονταν και τέταρτο. Έβλεπα τη μηχανή να περνά και οι τρίχες να μένουν στη θέση τους. Επιφυλάσσομε να τις χρησιμοποιήσω με την επιθετικότερη μηχανή που έχω (R41) μπας και αποδώσουν εκεί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”