Κλώνος Merkur Futur

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Αχ τι μου κάνεις τώρα... :)

Μου βάζεις δύσκολα,(από θέμα χρόνου) δεν προλαβαίνω,θα πρέπει να επανέλθω με φωτογραφικό υλικό, ή για καλύτερα να ανοίγαμε ένα νέο θέμα για τις ρυθμιζόμενες;;; :?:

* Ο νέος είναι ωραίος αλλά και παλιός είναι αλλιώς... ;) :D
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Δεν υπάρχει εργοστάσιο Qshave.Mingshi είναι όλες.Εκτος απο τον κλωνο NT Vigour .Εκείνος είναι άλλου εργοστασίου.Εγω στον κλωνο που εχω βαζω τη λεπιδα στη βαση και οχι στη κεφαλη και τη μηχανη ορθια.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Η NTVigur ειναι 3 χρονια στην αγορα και θεωρειται το μαυρο χαλι των κλωνων.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 831
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6924 times
Been thanked: 5929 times
Ηλικία: 49

Προσοχή με τους Μαλαισιανούς-Ταϊλανδούς που πωλούν κλώνους στο λιμάνι!!
Μάλλον έχω χάσει το τρομερό ποσό των 2,5€...
Μετά την εξαιρετική εντύπωση που μου έκανε η qshave που πήρα από ali, αγόρασα άλλη μία ίδια, βάση των φωτογραφιών του πωλητή, από το λιμάνι για δώρο (καταξοδεύτηκα). Μετά την αποστολή όμως, ο πωλητής άλλαξε τις φωτογραφίες, και από τον κλώνο futur τώρα δείχνει τη γνωστή φτηνή κινέζικη ΤΤΟ, που όπως φαίνεται θα παραλάβω...
Δημήτρης
stergios

Τα descriptions στις αγορες, οχι τις photo! Παλι καλα, μικρο το ποσο! Εκει την πατας βεβαια... Αν σου στειλει tto, κατι ειναι κ αυτο! :-)
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Να τους κανεις claim στο ebay και να τα παρεις πίσω.Είναι ανήθικοι αυτοί οι συγκεκριμένοι.Mη τους τη χαρίσεις.
assyll
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 09 Φεβ 2016, 01:48
8
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

αγορασα απο δυο τετοιους 3 και 2 κομματια και στειλανε το ττο.τους κραζουν συνεχεια και τους κοκκινιζουν εμενα ο πρωτος μου δωσε τα λεφτα πισω χωρις να στειλω τα ττο πισω.περιμενω τον δευτερο.μου στειλανε μνμ και οι δυο να μην αφησω κακη αναφορα.την φαγανε ασαχημα ειναι μεγαλη η ζημια....
thanos9999
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 447
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 14:05
7
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Has thanked: 3975 times
Been thanked: 5668 times
Ηλικία: 38

Με τόσα καλά λόγια που διάβασα εδώ μεσα ενω είχα πει δεν θα πάρω safety razor τελικά εχθές την παράγγειλα από aliexpress απο qshave store πηρα και ένα πακετάκι feather να κανω δοκιμή και περιμενω πως και πως!
Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 15:20
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 32 times
Been thanked: 460 times
Ηλικία: 32

Ας καταθέσω και τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη μηχανή του θέματος.
Λοιπόν, σε εμένα προσωπικά και χωρίς να ξεπεράσω σε κανένα σημείο του ξυρίσματος τη ρύθμιση 2.5 χάρισε ένα άψογο ξύρισμα, κατά πολύ ανώτερο των 41c, de89, feather popular, weishi 9306 και λίγο ανώτερο της Parker 24c!

Μόνο αρνητικό σημείο είναι το ότι χρειάστηκε να δοκιμάσω πάνω από 15 φορές ώστε να καταφέρω και στις δύο πλευρές το blade exposure να είναι σχεδόν ίδιο. Ενώ η λεπίδα ευθυγραμμιζόταν, η μία πλευρά ήταν πιο εκτεθειμένη από την άλλη αλλά με αυτό το κόστος και το αποτέλεσμα, της τα συγχωρώ όλα 8)
stergios

Αν συμβαινει αυτο ειναι στραβος ο οδηγος της λεπιδας στο base plate. Στραβος απο τη χυτευση του μεταλλου. Αυτο δεν αλλαζει απο φορτωμα σε φορτωμα. Εκτος και αν εχει τζογους η λεπιδα οταν καθεται στον οδηγο. Μηπως δεν πατησε καλα η λεπιδα? Στριψε αριστερα δεξια το καπακι αφου κουμπωσεις, οσο κρατας το base plate σταθερο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”