Mingshi s2000 Men Adjust !!!!

Απάντηση
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2015, 19:26
8
Has thanked: 72 times
Been thanked: 79 times

Χαζολογοντας στο λιμανι επεσα πανω σε αυτο που λεει ο τίτλος.

Εχει κανεις γνωμη περι τινος προκειται; ( merkur futur clone? )
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μια πρωτη αποψη εδω
Εικόνα
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2015, 19:26
8
Has thanked: 72 times
Been thanked: 79 times

Εκ πρωτης μια χαρα.

Πως και δεν εχει γινει κουβεντα; ειναι πολυ καινουργια;

Να την χτυπησω;
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Αγησίλαε δεν ξέρω για την συγκεκριμένη μηχανή αλλά ψάξ' το λίγο καλύτερα. Δες τι είχε γραφτεί πριν 7 μήνες για παρόμοια περίπτωση.
Tony έγραψε:Καλημέρα σας.

Όπως έγραψα και εχθές,θα αναφέρω μια εμπειρία μου,από συνξυριστές και πολύ καλούς φίλους μου,
όπου έκαναν την αγορά της Futur που μόνο Futur δεν είναι.

Η αγορές έγιναν από το γνωστό πολυκατάστημα με δωρεάν μεταφορικά,και τα τεμάχια που έγιναν οι παραγγελίες ήταν πέντε,σε όλα τα χρώματα: Matte Ebony - Matte Silver - Polished Brass - Polished Ebony - Polished Silver.

Δεν ήξερα τίποτα για την συγκεκριμένη DE και ούτε με ρώτησαν τα παιδιά αν μου αρέσει,και αυτό διότι η μια ήταν δώρο για μένα η Matte Ebony,και οι άλλες τέσσερις για εκείνους,(πέντε διαφορετικές αγορές).

Το όνομα της Strong Durable Heavy Brass adjustable razor,στην ουσία μιλάμε για ένα Chinese clone of a Merkur Futur
και για να είμαι ειλικρινείς όταν μου ήρθε το δέμα και την είδα στην πρώτη ματιά εντυπωσιάστηκα,έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο φινίρισμα,αλλά μέχρι εκεί,με το που την έπιασα ένοιωσα το βάρος της Futur στο περίπου αλλά και στο πάρα πολύ αζύγιστο.

Στο ψητό που μας ενδιαφέρει η μηχανή είναι λες και κατασκευάστηκε για να την κάνεις δώρο στον εχθρό σου,
δεν ανήκει σε καμία κατηγορία από όλες τις DE, aggressiveness full+++χωρίς το effective ούτε ίχνος,πρόβλημα με τις ρυθμίσεις,την έβαλα στο 1 αλλά στην ουσία ήταν στο 4 και αν την έβαζες στο 2 δεν...τερμάτιζε στο 1.
Αυτό το διόρθωσα αφού την έκανα βίδες και απλά έγινε αντιστροφή της κεφαλής 180˚,μετά η λεπίδα δεν καθόταν ίσια πάνω στις έδρες,φτιάχτηκε και αυτό με πολύ χοντρή λίμα,και αρκετή δουλειά ώστε να ευθυγραμμιστεί το ανισόπεδο blade gap σε κάθε της πλευρά,αλλάχτηκε το ελατήριο με ένα δυνατότερο,αυτό που δεν μπόρεσα να φτιάξω ήταν ο μηχανισμός με τα διάφορα κομμάτια που διαφέρουν έτη φωτός από την Merkur Futur.

Όλα αυτά που περιγράφω είναι χ5 (δεν υπάρχει ο παράγοντας αστοχία υλικού)και οι πέντε μηχανές είχαν τα ίδια σφάλματα ακριβώς,στο τέλος είχα και τις πέντε βίδες μήπως φτιάξω μια καλή...

Και λόγω ότι η συγκεκριμένη υπάρχει και στο " Ali Ε " όπως αναφέρθηκε παραπάνω,θα πω χωρίς να θέλω να κατηγορήσω το εν λόγω κατάστημα,μεγάλη προσοχή δεν σου επιστρέφουν τα χρήματα αλλά ούτε αλλάζουν το προϊόν.

Don't trouble yourself.
Added in 1 minute 53 seconds:
Μπορεί αυτή που λες να είναι πολύ καλύτερη, αλλά ψάξε για κριτικές πριν δόσεις τα χρήματά σου.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2015, 19:26
8
Has thanked: 72 times
Been thanked: 79 times

εριξα μια ματια εδω.

Και νομιζω πως δεν ειναι ασχημη...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 21 Μαρ 2017, 18:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα links σε κάποια λέξη. Το πως μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Αγησίλαε να θυμάσαι ότι στον τζόγο οι πιθανότητες ευνοούν συνήθως τη μπάνκα, όχι τον παίκτη ;)
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Όσο καλή κι άν βγεί, Futur δέν θα είναι. ΑΝ μπορείς, πάρε την αυθεντική. ;)
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Εχω τη μηχανη αυτη και εχω ξυριστει 5-6 φορες.Δεν εχω τη Futur για να μπορω να συγκρινω.Η MingShi εχει προβλημα στην ευθυγραμμιση της λεπιδας.Πρεπει να την ελεγξω καλα για να ειμαι σιγουρος οτι μπορω να ξυριστω.Αρα δεν ενδυκνειται σε απειρους χρηστες.Μονο για οσυς εχουν μια σχετικη πειρα και θελουν να δοκιμασουν και μια ρυθμιζομενη για πρωτη φορα ισως τα 8 ευρω αξιζουν.Οταν η λεπιδα καθησει καλα,ξυριζει μια χαρα.Να σημειωσω οτι για να την ευθυγραμμισω σωστα βαζω παντα τη λεπιδα στη πλακα(plate) της μηχανης και οχι στην κεφαλη( η μηχανη ειναι σε ορθια σταση).
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7549 times
Been thanked: 6844 times
Ηλικία: 45

κατα τον δαιμονα εαυτου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”