Άσπρο;

Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Καταρχάς, καλώς μας ήρθες.

Ήθελα να ρωτήσω τα εξής: Το τμήμα του δέρματος που είναι "άσπρο" τι έκταση έχει? Θέλω να πω, όπου υπήρχαν γένια τώρα υπάρχει διαφορά χρώματος ή υπάρχουν και σημεία με φυσιολογικό χρώμα?

Επίσης, το ξυρισμένο δέρμα, έχει διαφορετική υφή απο το υπόλοιπο πρόσωπο, δηλαδή είναι πιο ξηρό ή πιο άγριο?

Τέλος, αν και είναι χαζή ερώτηση, υπάρχει περίπτωση η διαφορά χρώματος να οφείλεται στο καλοκαιρινό μαύρισμα?

Φυσικά, προσυπογράφω σε όσα έχει αναφέρει ο Στέφανος, περί προετοιμασίας και ποιοτικών υλικών.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
xceman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Σεπ 2012, 20:33
11
Has thanked: 1 time

Καλοκαιρινό μαύρισμα δεν νομίζω.
Βασικά το άσπρο είναι εκεί που είναι και έναν κανονικό μουστάκι(στο πάνω χείλος).
Το δέρμα είναι κάπος απαλό να το πω;Αλλά και άγριο λόγω των μικρών τριχών.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Θα βοηθούσε πολύ αν ανέβαζες μια φωτογραφία. Όχι όλο το πρόσωπο, μόνο το "προβληματικό" σημείο.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Πονάει ή τσούζει όταν το ακουμπάς;
Επίσης να υποθέσω ότι δεν φεύγει με σαπούνι και πλύσιμο;
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Να πας στον δερματολογο. Ποικιλοχρως πυτιριαση μου μυρίζει...
Άρης
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Μην τρομοκρατουμε ανευ λογου. Ας μπει μια φωτο, και μετα μπορουμε να πουμε κατι..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Δεν είναι θέμα τρομοκρατίας Στέφανε. Ούτως η άλλως το πρώτο που πρέπει να κάνουμε πάντα είναι να πηγαίνουμε στον κατάληλο Γιατρό. Οσο γρηγορότερα τόσο καλύτερα.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

xceman έγραψε:Είμαι 14...
Στους γονείς σου το είπες; Ξεκίνα από εκεί σε παρακαλώ. Εδώ για περισσότερες συμβουλές να βάλεις φώτογραφία που να φαίνεται το σημείο (όχι το υπόλοιπο πρόσωπο σου).
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Ρωτα τους γονεις σου αλλα μαλλον μια απλη λιχινα ειναι που γινεται συνηθως το καλοκαιρι απο τον ηλιο. Ειχα καθε καλοκαιρι οταν ημουν και εγω κααααποτε μικρος. Τωρα δεν με βλεπει ο ηλιος.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
ΠΙΤΣΜΑΝ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 14:43
12
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times
Ηλικία: 44

Παιδια παιδια,μην τον τρομοκρατειτε!και εσυ βρε Αρη κατευθειαν σε γιατρο;Λοιπον ακου να δεις φιλε μου και καλως ηρθες.Το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπιζα και εγω επι 8 συναπτα ετη που ξυριζομουν με αφρους-τζελ κλπ παραπροοϊοντα για το ξυρισμα.Βλεπεις εχω και εγω ευαισθητο δερμα (γ...το μου).
Για αρχη παρε ενα πινελακι απο ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ αν δεν θες να δωσεις πολλα λεφτα,αν και γνωμη μου ειναι οτι με 15 ευρω παιρνεις ενα πολυ καλο για την περιπτωση σου το οποιο θα σου κρατησει κιολας.υπαρχουν κρεμες επισης για ευαισθητα δερματα και νιβεα και κολλυνος επισης σε σουπερ μαρκετ αν βαριεσαι να ψαξεις.ολα μαζι 16-17 ευρω.τωρα αν δεν θες να ασχοληθεις με το δικο μας σπορ υπαρχουν αρκετες πλεον ξυριστικες στην αγορα με ταινια λιπανσης (βλεπε φιουσιον).κοστιζουν λιγο παραπανω αλλα θα δεις τρελη διαφορα!
Ας μην ξεχναμε οτι τα ξυραφακια που ξυριζεσαι δεν εχουν τετοια ταινια οποτε λογω του νεαρου της ηλικιας σου,του ευαισθητου δερματος σου και των αφρων που βαζεις τιγκα στα χημικα και προωθητικα αερια επομενο ειναι να εχεις μια εντονη ξηροδερμια.Αν μενεις κοντα στον κορυδαλλο χαρα μου να σε βοηθησω οσον αφορα στις αγορες σου και στις επιλογες σου.και φυσικα ας μην ξεχναμε και το αφτερ σειβ.οπωσδηποτε μπαλσαμ και χωρις οινοπνευματα και ολα αυτα που ανεφερε ο φιλος προηγουμενως! :thanks
ΜΕΓΑ ΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΡΑΤΟΣ!
ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΕΙ!
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ@@@ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΠΕΙ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”