Ποια γωνία; (Κι άλλες γεωμετρικές απορίες)

stergios

Καλησπερα Δημητρη. Μεταξυ σοβαρου κ αστειου ρωτησα αν υπαρχει συνδυασμος σκληρα γενια κ ευαισθητο δερμα, τι σκιτσο θα χε. :-) (σκεψη ηταν καθως διαβαζα τα σχολια της rockwell στα σχεδια αυτα)

Ισως αν τα λεγαμε τετ α τετ ισως καταληγαμε καπου μετα τις διαφωνιες που εχει ο καθενας. Απλα νομιζω πως το να μαστε απολυτοι πολυ σε καποια πραγματα κανει τον αλλο περισσοτερο ισως "κλειστο"... Φυσικα δεν αναφερομαι σε κανεναν συγκεκριμενα, μην παρεξηγηθω. Απλα υπαρχει κατα τη γνωμη μου μια ενταση χωρις να ωφελει πουθενα. Ας τ αφησουμε εδω οπως ειπες, ειναι καλυτερα. Η τελος παντων, θα λεγα, ας καταθεσει ο καθενας οτι θελει κ ας παρει ο καθενας οτι νομιζει. Δεν ειναι αναγκη να ερθουμε με συμφωνια, γιατι ακομα και να γινει αυτο, παντα καποιος αλλος θα διαφωνει. :-)
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Ηρακλη με συγχωρεις. Το ξερω οτι φαινονται ετσι αλλα δεν φωναζω. Το κανω για να τονισω το νοημα των συγκεκριμενων λεξεων. Καλο απογευμα σε ολους!
"Aut viam inveniam aut faciam "
stergios

Εγω καταλαβα παντως γιατι το κανεις, αλλα οντως οταν διαβαζεις, σε τσιτωνει λιγο το κεφαλαιο. :-)
stellios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 10 Απρ 2017, 12:14
7
Has thanked: 189 times
Been thanked: 142 times

Value έγραψε:ενώ το επάνω μέρος της μηχανής πλέον ακουμπά στο δέρμα.
αυτό σήμερα με βοήθησε να βρω τη σωστή γωνία στο πρώτο μου παραδοσιακό ξύρισμα
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

stergios έγραψε:Καλησπερα Δημητρη. Μεταξυ σοβαρου κ αστειου ρωτησα αν υπαρχει συνδυασμος σκληρα γενια κ ευαισθητο δερμα, τι σκιτσο θα χε. :-) (σκεψη ηταν καθως διαβαζα τα σχολια της rockwell στα σχεδια αυτα)
Κι εμένα αυτή ακριβώς ήταν η σκέψη μου μεταξύ σοβαρού και... καθόλου αστείου γιατί αντικατοπτρίζει την περίπτωσή μου. Σκληρά γένια, ευαίσθητο δέρμα και αραιό ξύρισμα (κάνα δυο φορές τη βδομάδα - άρα πιο μακριές τρίχες) έτσι για να το κάνουμε πιο ενδιαφέρον :-)
Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 28 Δεκ 2015, 22:04
8
Τοποθεσία: Ωρωπός
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times
Ηλικία: 55

Value έγραψε:......
Value, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβουν ξανά οι φωτογραφίες του 1ου post γιατί δεν μπορώ να τις δω
ευχαριστώ
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22397 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

Μόνο που το μέλος Value έχει να μπει στο φόρουμ από τον Μάϊο του 2013... :confusion-shrug:
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 28 Δεκ 2015, 22:04
8
Τοποθεσία: Ωρωπός
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times
Ηλικία: 55

δεν το πρόσεξα αυτό..... :D
δεν πειράζει, τα υπόλοιπα Post αναλύουν τα θέμα μια χαρά.
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”