Γαμπριάτικο κοστούμι

Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Αγαπητοί φίλοι και συμφορουμίτες ήρθε η ώρα να παντρευτώ :D , οπότε βρίσκομαι σε αναζήτηση γαμπριάτικοι κοστουμιού. Ο γάμος θα είναι στα μέσα του Σεπτέμβρη στα νότια προάστια.
Αυτό που θέλω είναι να μου προτείνεται σύνολα που πιστεύεται οτι ταιριάζουν σε μελαχρινό τύπο. Δεύτερον, προτιμώ να μην ράψω αλλά να πάω σε κάτι έτοιμο και επώνυμο (Armani, Hugo Boss, Guy Laroche κλπ.), άρα θα ήθελα να μου προτείνετε καταστήματα που θα πρέπει να επισκεπτώ (έστω με π.μ.). Προσωπικά τείνω προς το μπλέ κοστούμι.

Please τη βοήθειά σας!
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
NavalArchitect

Γαμπρέ μου με το καλό, πρώτα ο Θεός!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Με το καλό και απο εμένα. Τα GL καλυτερα αφησε τα. Κοιταξε και τα Brooks Brothers. Armani & Boss ειναι κορυφαία , με τα Armani να υπερτερούν.
Εκτός και αν θέλεις να πάρεις κανενα Tom Ford :D
Άρης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Με το καλό ! Αν θες μια φιλική συμβουλή, όπου και να πας μόνο μη τους πείς όταν περάσεις τη πόρτα " Γειά σας ήρθα να ντυθώ γαμπρός ! " εκτός κι αν θες να γίνεις ο μόσχος ο σιτευτός. Θα βρείς ωραιότατα κοστούμια εκεί που σε στέλνουν τα παιδιά χωρίς να περάσεις στο παρασύνθημα ;)
Όπως και να το κάνεις εξάλλου εκείνη η μέρα είναι δική της ( θα το καταλάβεις..)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Με το καλό, εγώ πήρα από Attica ένα Boss. Το έκλεισα μια βδομάδα πριν τις εκπτώσεις και το πήρα στις καλοκαιρινές εκπτώσεις έτοιμο με την μεταποίηση στο μήκος. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι καταξοδεύτηκα. Αν θες μπορείς να κάνεις το ίδιο. ;)
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2015, 19:26
8
Has thanked: 72 times
Been thanked: 79 times

Αντε με το καλο.

1.Οπως ειπε ο Ηλιας η μερα ειναι δικη της... εμεις ταπεινοι κομπαρσοι.
2.Το γραφεις βεβαια αλλα μηπως θα ηταν καλυτερα να ραψεις κατι πανω σου με τα ιδια χρηματα που θα σου ερχεται κουτι; και με προοπτικη μιας μικρης αλλαγης (πχ απλο κουμπι απο ντυμενο) να εχειςκαι ενα καλο κουστουμε χωρις να ειναι γαμπριατικο.

:) :) :)
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Ξανασκέψου την περίπτωση του ράφτη.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Η ώρα η καλή γαμπρέ!

Θα συμφωνήσω με τους 2 προλαλήσαντες.

Για το γαμπριάτικο μου κουστούμι επέλεξα να πάω σε ράφτη. Πρώτα επέλεξα τον μάστορα που θα μου έραβε το κοστούμι και μετά από συνάντηση μαζί του πέρασα από μαγαζιά που πουλάνε υφάσματα και επέλεξα κλασικό μαύρο χρώμα του οίκου Dormeuil (ποιότητα super αν θυμάμαι σωστά), πήρα 3.5 μέτρα για παντελόνι και σακάκι (αν έραβα και γιλέκο θα έπερνα 4 μέτρα). Στο ράφτη έκανα 3 επισκέψεις, μια για να μου κάνει μετρήσεις και να συμφωνήσουμε το στύλ, κοψίματα, κουμπιά, πετο κτλ. Και μετά ακολούθησαν 2 πρόβες. Η όλη διαδικασία ήταν για μένα μια ευχάριστη νέα εμπειρία και το τελικό αποτέλεσμα πολύ καλό. Κουστούμι κομμένο ραμμένο στα μέτρα μου! Να έπαιρνα έτοιμο από μαγαζί τα ίδια λεφτά θα έδινα αλλά δεν θα ζούσα την εμπειρία του χειροποίητου κοστουμιού.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Fotakas έγραψε:Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Ξανασκέψου την περίπτωση του ράφτη.
ΠωΠω αφηρημάδα!
Η Ώρα η Καλή να'ναι και (φυσικά) καλούς απογόνους.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Αγησίλαος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2015, 19:26
8
Has thanked: 72 times
Been thanked: 79 times

...και θα εχεις κουστούμι "τουμπανο" με το καλύτερο υφασμα ενω αν παρεις ετοιμο θα αγοράσεις μέτριο κουστούμι με ακριβη φίρμα.Εκτος και αν δωσεις πραγματικά πολλα χρηματα...

Εγω ειχα παρει ετοιμο....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημο”