Πουκάμισα Non Iron

antonisk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Ιουν 2015, 21:35
8
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Να προτείνω μια πολύ ποιοτική και φτηνή λύση: TM Lewin
Με 130€, 4 πουκάμισα στην πόρτα σας, σε μια εβδομάδα το πολύ!
Μεγάλη ποικιλία σε μονή, διπλή μανσέτα, dress η casual, γιακάδες, εφαρμογή (regular, slim)...σε ότι μέγεθος κολάρου και μανικιού θέλετε...(προσέξτε μόνο να πάρετε σωστά τις μετρήσεις σας)
Τα δε non iron (156€ τα 4) που έχει είναι φοβερής ποιότητας!!!
Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα! έχω ψωνίσει τρεις φορές...κι αν κάποιος δεν θελει 4 μπορεί να κάνει παραγγελία με κάποιον φίλο του...
Σαν διαφημιση ακουγεται ολο αυτο.... :d

α ξεχασα και 12 ευρω τα μεταφορικα!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Φωτη εχω δυο (2) eton και ειναι οντως αριστα πουκάμισα αλλά στο θέμα non iron δεν μπορουν ούτε στο ελάχιστο να φτάσουν τα Brooks και ειδικά τα brookscool
Άρης
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Παιδιά όλα αυτά που γράφετε, τα easy iron, non iron κλπ είναι από τί υλικό φτιαγμένα;
Βαμβάκι 100%, βαμβάκι με κάτι άλλο, ή συνθετικά;

Α και κάτι ελαφρώς εκτός θέματος, γιατί είδα αρκετά πουκάμισα στις σελίδες που βάλατε,
να είναι ύφανση "Oxford" . Έχω πάρει 3 φορές Oxford, γαλάζια/γκρί και
τα τρία, Tommy Hilfiger, Lacoste, Bostonians, οι γιακάδες φθείρονται σε χρόνο ρεκόρ.
Δεν ξαναπαίρνω με τίποτε Oxford...
Δεν ξεχνάω τι μου έλεγε ο θείος ράφτης αλλά και ένας πουκαμισάς που με έραβε πολλά χρόνια πρίν.
Το καλύτερο ύφασμα για πουκάμισα είναι ο "χασές". Ναί ο χασές που φτιάχνονται τα σεντόνια, μαξιλάρια κλπ...
(και τα κλασσικά σώβρακα :D )
Άβαταρ μέλους
FotisPl
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 05 Δεκ 2012, 16:17
11
Has thanked: 112 times
Been thanked: 252 times
Ηλικία: 45

Δε θα διαφωνήσω ιδιαίτερα στο θέμα non iron... H βασική διαφορά τους είναι στη πλέξη και στο νήμα. Στη δε ΕΤΟΝ είναι 100% οργανικό (ελπίζω να έχεις τη red line), ενώ στα Brooks έστω 1-5% έιναι συνθετικό. Αλλά εδώ συζητάμε για τη creme de la creme στα πουκάμισα. Τι Brooks, τι ΕΤΟΝ πρέπει τουλάχιστον 1-2 (για να κάνουν διαφορά) να βρίσκονται στη γκαρνταρόμπα μας.
Antonisk η βασική διαφορά είναι ότι όσο κοιτάς δεξιά κ αριστερά δεν έιναι το στυλ ή η ατομικότητα στο ντύσιμο που έχει χαθεί στον άντρα ελέω τιβί, γκλαμουριάς και μπουζουκοτρεντιάς νυν χιπστεριάς... είναι η ευρύτερη βαρεμάρα και η επιλογή του τυποποιημένου όσο άβολο και αν είναι να το φοράς. Συμφωνώ ότι το κόστος είναι σημαντικός όρος αγοράς αλλά η απόσβεση του στο χρόνο και η διαχρονικότητα του στυλ στα συγκεκριμένα είναι απαράμιλλη.
Φυσικά και πρέπει να κάνουμε διαφήμιση στο ανώτερο ποιοτικά υλικό και προιόν. Έτσι νομίζω κάποιος εκτιμά σωστά. Σηκώνεις ένα πχ..ΑΡΜΑΝΙ πουκάμισο (ίδιες συνθήκες ραφής, βαμβάκι κτλπ) και ένα Brooks στο χέρι και νιώθεις ότι το Brooks θα σε αγκαλιάσει. Ο ένας είναι πρετ α πορτε και ράβει πουκάμισα 40 χρόνια και ο άλλος από το 1820 φτιάνχει μόνο πουκάμισα...
Ο χασές έχει μείνει από την εποχή που παραγγέλνανε τα τόπια κυρίως η αραβική ποιότητα βαμβακιού, εξού και το ανώτερο Αιγυπτιακό βαμβάκι...
Βρε διαφήμιση μόνο...
“Civilization begins with distillation,” William Faulkner
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

O χασές ειναι πολύ συνεκτικό (πυκνοϋφασμένο) ύφασμα. Στέκεται πολύ όμορφα πανω σου. Σαν να ειναι κολαριστό.
Καμια σχεση με άλλα υφάσματα ιδιου πάχους που πέφτουν πανω σου σαν να ειναι λιπόθυμα.
Αλλά στο σιδερο είναι μεγαλη ταλαιπωρία. Αν δεν υπαρχει δυνατο ατμοσίδερο και πολύ υπομονετική σύζυγος, δεν κανεις δουλεια.
Γιάννης B.
Πετρής
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2018, 08:25
5
Been thanked: 4 times

Τελευταια ξεκινησα πιο συχνα να φοραω πουκαμισα και να τι δωρο θα παρω στην ζγυναικα μου...Non iron πουκαμισα για μενα :dance: :dance: :dance:
stergios

Πως φαινεται ομως οτι τον σκεφτεσαι τον αλλον! :-)
Άβαταρ μέλους
Lilith
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 10:31
5
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 8 times
Been thanked: 84 times
Ηλικία: 42

Καλημέρα σας...Είσαστε σκέτο σχολείο για τις γυναίκες εδώ μέσα.
Ευχαριστώ που υπάρχετε κι εσείς εκτός απο τους υπόλοιπους άπλυτους εκεί έξω...
stergios

Οποτε θελουμε να συμμετεχεις κ συ στο παρεακι, να μαθαινουμε και μεις απο σενα! Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλα νηματα εδω μεσα που ενδιαφερουν και τον γυναικειο πλυθησμο. :) Καλως ορισες και καλη διασκεδαση Lilith!
Άβαταρ μέλους
Lilith
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 10:31
5
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 8 times
Been thanked: 84 times
Ηλικία: 42

To θέμα είναι ότι δεν ξέρω που να ποστάρω διότι τα γυναικεία νήματα είναι ανενεργά εδώ και καιρό
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημο”