Επιλογή aftershave balsam

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Ευχαριστώ πολύ.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Τελικά το Apivita είναι αυτό:
http://www.apivita.com/men/shaving/afte ... -balm.html
10-22-01-098_1.jpg

Τα συστατικά του είναι αυτά:


Aqua** (Water**), Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Betula Alba Juice, Silica, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Calendula Officinalis Flower* Extract, Chamomilla Recutita (Marticaria) Flower* Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil*, Elettaria Cardamomum Seed Oil*, Sambucus Nigra Flower Extract*, Propolis Extract, Salvia Sclarea Oil*, Hypericum Perforatum* (Flower/Leaf/Stem*) Extract, Lepidium Sativum Sprout Extract, Menthyl Lactate, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Elettaria Cardamomum Seed*, Panthenol, Cedrus Atlantica (Bark) Oil*, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Aqua (Water), Bisabolol, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Citric Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Stearate, Lecithin, PEG-100 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Sodium Hydroxide, Sorbitan Oleate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Coumarin, Limonene, Linalool, Geraniol



Η τιμή του: 21,30 (100ml)


Κάτι δε μου κολάει :listig
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εννοεις περα απο την τιμη του, την οποια εχω βρει και στα 19€?

Το μονο που δεν κολλαει ειναι το πυριτιο (Silica) το οποιο μπορει να προκαλεσει καρκινο των πνευμονων αλλα μονο εαν το εισπνευσουμε. Σχεδον ολες οι οδοντοκρεμες το εχουν και σκεψου οτι τις βαζουμε στο στομα μας.. Οποτε για επανω στο δερμα.. Τι θελουν να τριψουν και να φυγει.. Θα σε γελασω. Απο τα αλλα συστατικα καμπανακι χτυπαει το Disodium EDTA (ενισχυντικο δρασης αλλων συντηρητικων) και Coumarin το οποιο ειναι αρωμα και βρισκεται σε ΠΟΛΛΑ προϊοντα, και ΙΣΩΣ να προκαλεσει αλλεργια. Αν ησουν αλλεργικος στην κουμαρινη θα το ειχες μαθει απο πιτσιρικι, πιστεψε με (θα κυκλοφορουσες σαν ινδιανος με κοκινιλες οπου ειχες βαλει το υγρο που ειχε μεσα κουμαρινη)

Εν ολιγοις. Εαν δεν σε ενοχλει να κυκλοφορεις εχοντας πασαλειψει στη μουσουδα σου την πρωτη υλη για τα τσιπ του κινητου σου, το προϊον ειναι οκ. Εδω μπορεις να κανεις ενα τσεκ την συνθεση. Ειναι στα γερμανικα, αλλα υπαρχουν και οι μεταφραστες..

Ερωτησεις? :megagrin
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Slur

Θα ελεγα να μην πολυζοριζεσαι με την τιμη. Αλλωστε το προιον θα το εχεις minimum για κανα 6μηνο οποτε εκ των πραγματων θα κανει μια χαρα την αποσβεση του.

Εχω βαλει και εγω στο ματι την APIVITA μαζι με του KORRE. Αλλα ακομη παλευω την Avene που την εχω απο τον Ιανουαριο!!! :eek
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Αυτό που δεν μου κολλάει είναι η τιμή του.
Δεν είχα στη σύνθεση πουθενά να γράφεις για χρυσό ή θρυματισμένα διαμάντια.
Και επίσης το κουτί είναι 100ml και όχι το συνηθυσμένο 150.

Το aftershave του Κορρέ το έχω και τελειώνει σε 2-3 ξυρίσματα. Είναι 150ml και δεν έχει κλείσει μήνα ακόμη, οπότε αυτό για το 6μηνο σε εμένα δεν ισχύει.
Επίσης δεν σκοπεύω να έχω παραπάνω από ένα aftershave στο σπίτι μου και άρα θα το χρησιμοποιώ καθημερινά.

Είδα το σάιτ της C&E και λέει ότι πωλούνται προϊόντα της στο Natura στο Κολωνάκι, θα πάω να ρήξω μια ματιά μήπως έχει κανένα Nomad γιατί Sienna από ότι λέτε έχει εξαφανιστεί.

Την Avene σου πως τη βρίσκεις ;
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Το Sienna μονο σαν κρεμα ξυρισματος εχει σταματησει. Η σειρα συνεχιζεται, αλλα και το σαπουνι ξυρισματος, και το ASB! Το προσφατο Sienna ASB το πηρα μετα που σταματησε η κρεμα. Οποτε μην αγχωνεσαι!

Σιγουρα θεωρω την τιμη απαραδεκτη, αλλα αφου του εχουν κοτσαρει ενα "bio" το πουλανε οσο θελουνε. Ελληνικη τρελα. Τωρα θα τη μαθεις?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Slur έγραψε: 1. Το aftershave του Κορρέ το έχω και τελειώνει σε 2-3 ξυρίσματα. Είναι 150ml και δεν έχει κλείσει μήνα ακόμη, οπότε αυτό για το 6μηνο σε εμένα δεν ισχύει.
2. Επίσης δεν σκοπεύω να έχω παραπάνω από ένα aftershave στο σπίτι μου και άρα θα το χρησιμοποιώ καθημερινά.
3. Την Avene σου πως τη βρίσκεις ;
1. Αυτο μου φαινεται αρκετα περιεργο.Πόση ποσοτητα βαζεις στο προσωπο καθε φορα; :bigeek

2. Εδω εχεις ενα δικιο. Η Avene μου εχει κρατησει τοσο καθως την "μοιραζομαι" με αλλα 2 ASB. Αν ειχα μονο αυτη δεδομενου οτι ειναι 75ml θα με εβγαζε ενα 3 μηνο σιγουρα με καθημερινο ξυρισμα.

3. Αν εννοεις που την αγοραζεις στα φαρμακεια. Αν εννοεις πως μου φαινεται εχω ξαναγραψει οτι ειναι κορυφαια για μενα
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Παντως οφειλω να ομολογησω οτι η apivita ειναι δελεαστικοτατη οπτικα. Αν ειχε καννα δεκαευρω πιθανοτατα να την δοκιμαζα.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Χρήστο όταν λές οπτικά, εννοείς την συσκευασία?
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Ναι ειναι ωραια και προσεγμενη. Η τιμη μας τα χαλαει. Θα μου πεις και η σιεννα που εχει παρομοια τιμη τι παραπανω σου δινει?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”