Herbana after shave balm

Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Πήρα το balm, ενυδατική φάτσας και αντηλιακό προσώπου (spf 50) για την έναρξη της ανοιξιάτικης ποδηλατικής σεζόν!
Το balm και η ενυδατική είναι super.
Σε 1-2 εβδομάδες θα δούμε τι κάνει η αντηλιακή.
Let the music play
stergios

Vavous έγραψε:Πολύ καλή παρουσίαση. Εγώ είμαι ήδη στο δεύτερο με γεύση cucumber. Αρωματικά είναι ίδιο, μην πω καλύτερο απο το μπαλμ της Institut du Karité.
Ανδρεα, συγκριτικα με τις ιδιοτητες του idk που το τοποθετεις? Βλεπω αυτη τη στιγμη μονο ενα αρωμα ειναι διαθεσιμο απ τη herbana.
stergios

Πρωτη χρηση της lotion, οπως εγραψα και στο ξυρισμα της ημερας και πρωτη μου αγορα απο τη συγκεκριμενη παραγωγο. Η συναλλαγη ουτε κρυο, ουτε ζεστη.
Οι πρωτες εντυπωσεις για το προιον δεν ηταν πολυ αισιοδοξες για τις επομενες!

Αρωμα καλης ποιοτητας μεν, μηδενικο δε, καμια δροσια-ανακουφιση παρ ολο που το χα στο ψυγειο. Αρκετα παχυρευστο με αποτελεσμα την ωρα που το δερμα ειναι ερεθισμενο, ακομη και αν το ξυρισμα πηγε καλα, να μην απλωνεται ευκολα και να επιβαρυνεις την κατασταση... Απορροφαται ευκολα, δεν ειναι λιπαρο και δεν αφηνει λιπαρο δερμα. Πολυ χρησιμη η αντλια στο μπουκαλι. Λογικη τιμη.

Εχω ευαισθητο δερμα και με οποιοδηποτε σαπουνι ξυρισματος μετα απο 3 περασματα το δερμα μου αρχιζει να τραβαει και στεγνωνει τοσο που μοιαζει με τσαλακωμενο λινο. :-) Απλωσα επαρκη ποσοτητα και μετα ενα τεταρτο αφου απορροφηθηκε, επανελαβα.

Μια ωρα μετα, ειδα πως ειχα κοκκινιλες, καυσο και οπως το ενιωθα με τα χερια μου λιγο "αγριο", στεγνο το δερμα. Επλυνα με ηπιο σαπουνι προσωπο και χερια και περασα με myrsol emulsion. Η ενυδατωση καλυτερη, δροσιστικη, εξαφανιστηκαν razor burn και κοκκινιλες. Δια της αφης αφησε το δερμα πιο απαλο εν συγκρισει με τη herbana.

Θα δοκιμασω την επομενη φορα να το χω εκτος ψυγειου και να βαλω πλουσιοτερη ποσοτητα και θα επανελθω ελπιζω πιο ικανοποιημενος. Παρακαλω να χω πεσει εξω διοτι ειναι κριμα. Αγνο, ελληνικο και μια καινουρια προσπαθεια που χρειαζεται ωθηση ενδεχομενως.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Κρίμα που δεν σου έκατσε Στέργιο.
Όλα είναι YMMV στα ξυριστικά και στα καλλυντικά. Φαντάσου π.χ. ότι εγώ δεν μπορώ να ξυριστώ με DE89, το πρόσωπό μου γίνεται σαν τον κώλο της μαϊμούς ή να χρησιμοποιήσω προϊόντα Κορρέ που κανένα δεν φτουράει πάνω μου.
Δοκιμές, δοκιμές, δοκιμές μέχρι να βρεις αυτά που ταιριάζουν σε σένα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Αν εξαιρεσω μια αστοχια στο πλαστικο ντισπενσερ(δεν λειτουργουσε η τρομπα) το προιον ειναι ΦΟΒΕΡΟ.
ειλικρινα δεν εχει αρνητικα να πεις και η υφη του οπως και η μυρωδια του υπεροχες.
Μπραβο για το αποτελεσμα σε οποιον το καταφερε.
Για την συντηρηση δεν γνωριζα οτι τους θερμους μηνες πρεπει να το διατηρησεις στο ψυγειο.
Ευχαριστω για την ενημερωση.
stergios

Μπορει να πετυχα παρτιδα... Πολλες φορες ειναι να τρελενεσαι! Σε μενα ειχες τις ιδιοτητες του νερου! Αντε του κρυου νερου! Χα! Χα! Πραγματι φοβερο!
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Τελευταία το χρησιμοποιώ ανελλιπώς. Απλά υπέροχο! Στην αρχή το άρωμα με ξένισε λίγο αλλά μετά από μερικές χρήσεις μου αρέσει πάρα πολύ (έχω το cedar & sandalwood). Πολύ ιδιαίτερο (με την καλή έννοια)! Καλά από προστασία δεν το συζητάω...

Εντωμεταξύ όταν το παρέλαβα ήταν τόσο πηχτό που δεν έβγαινε απ' το βαποριζατέρ (είχε σχεδόν υφή βαζελίνης). Μετά από λίγο καιρό όμως έγινε πιο ρευστό, ακριβώς όσο χρειάζεται για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί με βαποριζατέρ (παραμένει βέβαια πηχτό). Θα το προτιμήσω ξανά σίγουρα!



Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Για Άνοιξη-Καλοκαίρι πάρε το άρωμα αγγούρι. Απίστευτη δροσιά και απόλαυσις!
Let the music play
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Αυτό ήθελα εξ' αρχής αλλά δεν ήταν διαθέσιμο. Ρώτησα και μου είπαν ότι ίσως στο μέλλον κτλ. Νομίζω μόνο το cedar & sandalwood υπάρχει αυτή τη στιγμή. Τουλάχιστον στα συστατικά του βλέπω και λίγο αγγουράκι :-)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”