Proraso White After Shave Balm

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

after_shave_balm_sensitive_400481_1.jpg
Περίεργως δεν υπήρχε νήμα για το κλασικό μπαλμ της Proraso και ακόμα πιο περιέργως δεν είχα την ανάγκη να γράψω γι' αυτό στη διετία σχεδόν που το 'χω στην κατοχή μου. Ισως επειδή δεν το χρησιμοποίησα ποτέ τακτικά, μέχρι πρότινος.

Ουσιαστικά ανοίγω το τόπικ για να υπάρχει και να προστεθούν από κάτω γνώμες, μια και δεν είμαι ειδικός να κρίνω ένα μπαλμ, έχοντας δοκιμάσει ελάχιστα προϊόντα του είδους (ακόμα και στην προ Π.Ξ. εποχή). Σίγουρα ανακουφίζει γρήγορα, δεν είναι ιδιαίτερα λιπαρό, αν και αφήνει ένα ελαφρύ φιλμ που κάνει την επιδερμίδα λεία για αρκετές ώρες, το άρωμα είναι ελαφρύ, δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς, αλλά δεν διαρκεί κιόλας -καλό αυτό για μένα.

Θα το χαρακτήριζα τίμιο προϊόν, σε σύγκριση με τα προϊόντα ευρείας κατανάλωσης που όλοι έχουμε χρησιμοποιήσει κατά καιρούς και δεδομένης της χαμηλής τιμής που το βρίσκουμε (πλέον και σε Well Shaved/Hairmaker). Πάντως, το μπαλμ του Κορρέ με την καλέντουλα και το τζίνσενγκ μ' αρέσει ελαφρώς περισσότερο.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
john58
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 25 Δεκ 2016, 19:18
7
Has thanked: 15664 times
Been thanked: 1546 times

Η περιγραφή του Roadrunner για το proraso white asb με καλύπτει απόλυτα.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12357 times
Been thanked: 8654 times
Ηλικία: 44

Ο Roadrunner παραπάνω αναφέρει ότι το Proraso balm αφήνει μια ελαφρύ λιπαρότητα. Άλλες γνώμες; Εγώ πάντως δεν θέλω το balm να αφήνει καθόλου λιπαρότητα.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Δεν είναι ιδιαίτερα λιπαρό γράφω - και, υπ' όψιν, έχω λιπαρή επιδερμίδα, άρα σε κάποιον με ξηρή μπορεί να μη φανει καθόλου λιπαρό το συγκεκριμένο μπαλμ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”