Eau de cologne Fougere by Norina.

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Βασικά είναι δύο(3 αλλά ο 3ος είναι σταματημένος) οι κολώνιες Μενούνος.Εγώ μιλούσα για τον Ιωάννη Μενούνο στο μπουκάλι που δείχνω πιο πάνω...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Το αγόρασα και εγω το norina fougere μετά απο τόσες αναφορές στο forum.
Δεν το μετάνιωσα, 4,20 για 250ml αξίζει και είναι και Ελληνικό προιον.

Για εμένα που έχω λιπαρή επιδερμίδα, είναι εξαιρετικό.
Το άρωμα καλό αλλά δεν κρατάει πολύ.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

γενικα τις κολονιες και τα αφτερσειβ (και αυτα σαν κολωνιεςτα βαζω)τα φχαριστιεμαι πιο πολυ απο τα αρωματα και τα υπολοιπα αρωματικα προιοντα.splash on παντου και παντα.συνεχεια και all the time. :d
η δε norina fougere ειναι τρομερη!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Την φορεσα παλι σημερα μετα απο 1+ χρονο που ειχε τελειωσει το προηγουμενο μπουκαλι που ειχα. Ειπαμε μεγαλωνουμε, κι εγώ ή επαθα ξυριστική αμνησια (το πιθανοτερο Γιατρε μου, τα χαπια μουυυ!! :character-smurfpapa: ) ή εκαναν reformulation. Ειδικα στο drydown δεν θυμιζει απλα, ειναι Old Spice δεκαετίας 80-90 Γιατρε μου!!!! Κι εξηγουμαι: εχει αρωμα γηινο πράσινο με μια powdery καθαριοτητα ίδια με του παλιου Old Spice χωρις ομως τον βαρύ spicey χαρακτηρα του τελευταιου αλλα ειναι λιγοτερο συνθετικός (ο χαρακτηρ της Norina) και πιο soapy και ναι barbershop!! :clap: Θυμαμαι οτι μ αρεσε οταν την ειχα παρει πριν 2+ χρονια και την φορουσα πρiν παω για δουλεια μετα απο το ξυρισμα και ASB και μου εχει μεινει στη μνημη ως μια καλη φρεσκια-πρασινη κολωνια. Τωρα μαλλον καταλαβα γιατι μoυ αρεσε τοσο πολυ τοτε Γιατρέ μου!!!!! :character-oldtimer:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
john1970
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 00:46
4
Τοποθεσία: Αγ.Ανάργυροι Αθήνα
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 4019 times
Ηλικία: 54

Tην norina fougere την ειδα σημερα στον Σκλαβενιτη στα 4.30€
Αρχικα η μυρωδια της απο το μπουκαλι ηταν καθαρα χωμα. Εβαλα λιγο στα χερια μου και συνεχισα τα ψωνια. Αυτη την στιγμη εχει περασει μια ωρα περιπου,και το αρωμα οπου εχει μεινει ειναι πολυ ωραιο,χωρις να εχει την αισθηση της χωματιλας.

Μου θυμιζει παρα πολυ το μπαρμπερικο που ειχαμε στην γειτονια μου. Την επομενη φορα θα την αγορασω.
Δεν ειδα ομως να αναγραφει επανω στην ετικετα τους βαθμους. Μονο με το αρωμα λεμονι εγραφε οτι ηταν 80 βαθμοι.
Τα μόνα που έχεις στη ζωή σου είναι η τιμή σου και ο αυτοσεβασμός σου! Αν τα χάσεις, αν τα πετάξεις από πάνω σου ή τα ξεπουλήσεις, τότε δεν έχεις τίποτα πια…
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πάλι, σήμερα στο Σκλαβενίτη παρατήρησα και after shave απο την Norina.
Τιμή 6.95€

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”