Pitralon Τσέχικο(pitralon f)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

ΕικόναΕικόνα
Tσέχικο?Στη σλοβακία φτιάχνεται και την Τσεχία αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς σε ποιο σημείο.Στην Τσεχία είναι κάτι όπως το prosar για μας.Υπάρχει παντού και συγκινεί τους μεγαλύτερους.
Το άρωμα του είναι στην αρχή πολύ δυνατό,ενώ είναι τέτοιο που μπορεί να αδειάσουν τα γύρω τραπεζάκια αν είστε έξω για καφέ.
Αν είστε τρελός οπαδός του σκληροπυρηνικού Vetiver μπορεί να το εκτιμήσετε.
Το καπάκι μυρίζει έντονα οινόπνευμα.Η μυρωδιά του σε ένα φίλο θύμισε autan αντικουνουπικό.Δεν είχε πολύ άδικο.Μια συνθετική νότα κάτι σαν χημική μπανάνα,κάτι σαν υγρό ή καμμένο ξύλο.Ναι όλη την ώρα βγάζει κάτι από ξύλο,ίσως σε καμμένη έκδοση.Μου θύμισε κάποια φάση τις παλιές ντουλάπες μέσα πως μυρίζαν σα ναφθαλίνη ή καμφορά.Βέβαια καμφορά στα συστατικά δεν είδα.ΕικόναΘα έπρεπε όμως γιατί μου φάνηκε την μύρισα και γιατί το παλιό pitralon είχε.Στην τελική συνήθισα το άρωμα και το αναζητούσα μες την ημέρα.Πολύ ιδιαίτερο.Το στόμιο στάζει λίγο λίγο και μου άρεσε τρελλά αυτό!!!Τέλειο στόμιο.
Από ιδιότητες ήταν πολύ καλό και αν και προσέφερε ένα στιγμιαίο γλυκό κάψιμο,περιποιήθηκε το δέρμα μου άριστα.Η υψηλή,λογικά,ποσότητα γλυκερίνης έκανε το δέρμα μου απαλό,ενώ η μεγάλη περιεκτικότητα σε οινόπνευμα απολύμανε επαρκώς.
Θα το ξαναγόραζα?Ναι διότι μάλλον είμαι βιτσίοζος :hystericalbs1
Για 2,5 το πολύ ευρώ που κάνει άντε να έπαιρνα κανα καφέ.Οπότε...


υ.γ Κάνει και για αντικουνουπικό.Δεν το λέω για πλάκα!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Για 2,5 το πολύ ευρώ που κάνει άντε να έπαιρνα κανα καφέ.Οπότε...
Απο που το πηρες Τηλεμαχε ? Καποιο link ?


* α οκ - μολις διαβασα οτι στο εφεραν απ'εξω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Hρακλή παρότι μου το έφεραν για σένα μόνο θα δώσω πηγή που στέλνει διεθνώς: drogeria-vmd αν τελείωσε σε παρόμοια site έχει!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”