Denim after shave

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Η γυναίκα μου μου πήρε ένα πράσινο deodorant spray.
Πολύ τρέντικο για τα γούστα μου. Δεν μου άρεσε.
Δεν έχει το ... μπαρόκ χαρακτήρα των άλλων.
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Απο τα πρωτα μου after shave τα Denim... Απο 15 χρονων αυτα περνω! Πλεον το black ειναι το αγαπημενο μου απο ολη την σειρα... Πολυ ωραιο αρωμα... Αρεσει και σε πολλες κοπελες διαπιστωσα! ;)
Σταύρος
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

papastam έγραψε:.... Αρεσει και σε πολλες κοπελες διαπιστωσα! ;)
ωραια, θα του κανω μια δοκιμη
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

χαχα πολυ σωστος!
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Original vs Musk σημειώσατε 2. Θα συμφωνήσω με ρήτορα και desperado. Ωραίο αντρικό άρωμα με χαρακτήρα, ταιριάζει και με τον φθινοπωρινό καιρό. Μόλις τελειώσει, θα πάρω και το Gold.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Δεύτερη συνεχόμενη (ουσιαστικά) χρήση του Musk σήμερα και ένα έχω να πω: Ε-Ρ-Ω-Τ-Α-Σ!

Το άρωμα αλλάζει όταν απορροφάται από το δέρμα και βγάζει μία αίσθηση από το Fine American Blend, όπως εύστοχα έχει αναφέρει ο Τηλέμαχος (rhtoras) μία σελίδα πίσω. Προσωπικά το άρωμα του Denim μ' άρεσε περισσότερο, αλλά προφανώς στις καταπραϋντικές ιδιότητες χάνει εύκολα -αν και η διαφορά υπέρ του Fine δεν είναι και τόοοοσο μεγάλη.

Τίγκα αρρενωπό άρωμα και ελαφρώς πιο μοντέρνο από το μπαρόκ Original, που κι αυτό μ' άρεσε, αλλά δεν με ξετρέλανε, ενώ υστερεί και σε ιδιότητες έναντι του Musk.

Συστήνεται ανεπιφύλακτα, πάντως, και θα φροντίσω να προμηθευτώ 1-2 μπουκαλάκια όσο το 'χει φτηνό το Oggi (η πείρα έχει διδάξει, άλλωστε, πώς ό,τι του τελειώνει, δεν το ξαναφέρνει, τουλάχιστον άμεσα).
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Χθες βρήκα στη REGINA το DENIM FIRE asl (κάτω από 4 ευρώ). ΦΟΒΕΡΟ άρωμα. Θυμίζει σανταλόξυλο αλλά πιο ελαφρύ. Μακάρι να είχε και το αφρόλουτρο!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

Τυχαια σημερα μυρισα το Black και οντως μου αρεσε πολυ. Το Denim σιγουρα σε μερικους θυμιζει χρονια που εχουν περασει. Οταν τελειωσω με τα ASL που εχω τωρα το Black μαλλον θα μπει στην τουαλετα μου.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Το original ήταν το δεύτερο ασλ που δοκίμασα πριν απο 15 χρόνια όταν άρχισα να ξυρίζομαι. Πέρα από αυτό χρησιμοποιούσα να το black. Ειναι αυτό που λέμε τίμια για την τιμή τους με ωραία αρώματα, αισθάνεσαι την απολύμανση που προσφέρουν αλλά από ενυδάτωση πολυ λίγα πράγματα. Μεταξύ των κλασικών της δίκης μου νεότητας (brut,old spice,nivea), θα έλεγα ότι στον τομέα της ενυδάτωσης βρίσκεται κάτω και από τα τρία. Παρόλα αυτά, έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

To Original το εχω παρει περιστασιακα 2-3 φορές τα τελευταία ~30 χρόνια. Με γυρίζει πίσω στα 80ς! Την κρεμα Ξυρισματος παντως δεν την εχω πετυχει πουθενα, μόνο το βάσλαμο σε σετακι τις γιορτες συνηθως ή λίγες φορές ξεκάρφωτα στον Χόντο Καλλιθέας . Εχω προμηθευτει το Black ASL το οποιο είναι αρωματικά 'πιο μοντερνο' (whatever that means) αλλά ακόμα περιμένει υπομονετικα τη σειρά του Γιατρέ μου. Δείχνω αυτσυγκράτηση! :DD :dp :angelic-halofell:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”