LR Jungle Man after shave lotion

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

LR0165-600x600.jpg
Ας γράψω δυο λόγια και γι' αυτήν την after shave lotion που μάλλον δεν έχει κανένας άλλος εδώ -και η οποία αποτελεί δώρο της συζύγου, πριν γίνει... σύζυγος, εδώ και περίπου δυόμισι χρόνια.

Ωραίο after shave, αρκετά βαρύ αλλά ανεκτό κι από ευαίσθητες επιδερμίδες. Προσφέρει καλές "υπηρεσίες" μετά το ξύρισμα, αλλά το μεγάλο του ατού είναι το άρωμα. Δεν είμαι ο καλύτερος σ' αυτά, αλλά απ' ό,τι διαβάζω "οι νότες κορυφής είναι περγαμόντο, μέντα και καρυκεύματα, οι μεσαίες νότες είναι λεβάντα, μοσχοκάρφι και κάρδαμο, οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, σπόρος τόνκα και βανίλια". Ολος αυτός ο αχταρμάς βγάζει ένα ωραίο, αντρικό και αρκετά μοντέρνο άρωμα το οποίο κρατάει αρκετή ώρα.

Τιμή; Θα σας γελάσω, μια και ως γνωστόν τα προϊόντα της LR δεν κυκλοφορούν ευρέως στα καταστήματα παρά μέσω συνεργαζόμενων πωλητών της εταιρίας. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο ίντερνετ βρήκα ότι κυμαίνεται μεταξύ 16 και 20 ευρώ (αρκετά τσουχτερή δηλαδή για 100 ml), ενώ συνήθως πωλείται ως μέρος ενός σετ που περιλαμβάνει ακόμα αφρόλουτρο και Eau de toilette (έτσι μου το 'χαν φέρει και μένα).

Αν θα το ξαναπάρω; Σίγουρα, απλά δεν ξέρω πότε. Πέσαμε και σε αφραγκία, αλλά και στη φάση που θέλω να δοκιμάσω διάφορα after shave και μάλλον δεν θα βιαστώ να το ξαναπρομηθευτώ μόλις μου τελειώσει (ζήτημα αν το τωρινό βγάζει άλλα δέκα ξυρίσματα).
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26273 times
Been thanked: 25719 times

Επειδή είχα παλαιότερα το ομόνυμο άρωμα, οφείλω να πω ότι είναι υπέροχο. Από ιδιώτητες βέβαια, δεν ξέρω τι λέει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”