Whisky Vintage After Shave Balm

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Τον τελευταίο καιρό έχω ρίξει πολύ λούσιμο στα μούτρα μου με asl , οινοπνευματώδη
και θεώρησα ότι πρέπει να αγοράσω και κανένα balm , για να βάζω που και που κάτι χωρίς οινόπνευμα.
Αν και το λιπαρό δέρμα με τα balm , θέλουν προσοχή, γιατί αν έχουν έστω και ελάχιστη λιπαρότητα,
γίνεσαι .. γράσσο.

Βρέθηκα κοντά στο ΕΠΙΚΑΛ , για άλλο λόγο και μιας και δεν το είχα επισκεφτεί ποτέ, είπα να ρίξω μια ματιά.
Έτσι λοιπόν αγόρασα το after shave balm του τίτλου.
IMG1127.jpg
Όπως φαίνεται η φωτογραφία, είναι το δεξί μπουκάλι , το άσπρο
(το άλλο είναι το eau de toilette του , το οποίο αγόρασα επίσης).

Σχετικά με το άρωμά του. Πιστεύω ότι αν σας αρέσουν το Davidoff Cool Water, to Azarro Chrome και η κλασσική Aqua Velva,
θα σας αρέσει κι αυτό. Κάτι παρεμφερές , στο πιο ρετρό ίσως. Ως balm , δεν τσούζει καθόλου το δέρμα.
Απλά λόγω του ότι είναι balm , δεν σηκώνει καταχρήσεις σε ποσότητα , όπως τα after shave lotion που προσωπικά τα λούζομαι.
Δεν λαδώνει καθόλου, δεν κάνει ερεθισμούς, έχει καταπραϋντική δράση, σε αντίθεση με τα οινοπνευματώδη.
Η τιμή είναι τσάμπα , 3,69€ το μπουκάλι αυτό των 200ml.
Ωστόσο όπως σε όλα τα balm , το άρωμα δεν κρατάει πολύ.
Ταιριάζει όμως απόλυτα με το eau den toillette , αν φορεθεί (το edt) μετά από λίγο.
Προσωπικά μου άρεσε πολύ, το άρωμα πάρα πολύ και ως value for money,
το θεωρώ αχτύπητο , τα σπάει.

(Το eau den toillette έχει πολύ έντονο το ίδιο άρωμα και με μεγαλύτερη διάρκεια πρέπει να αναφέρω ).
και φυσικά ταιριάζει απόλυτα).
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ωραία..Τη σειρά " Whisky " την έχω δεί στα ράφια του Σκλαβενίτη, αν και νομίζω πως πρέπει να ήταν το asl και edt και όχι το asb.

Tέλος πάντων, θα πάρω μιά μυρωδιά με τη πρώτη ευκαιρία..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Στο Σκλαβενίτη έχω δει κι εγώ κάποια κομμάτια, asl όλα και κανένα από τα vintage.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”